Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha hamarabb lesz babám,...

Baj, ha hamarabb lesz babám, mint diplomám? Hogy győzzem le ezt?

Figyelt kérdés

A féltestvérem februárban lesz 1 éves és imádok vele lenni, nagyon szeretek babázni. Mikor vigyázok rá, elviszem sétálni, vagy játszunk, nálam van, akkor elfelejtem a bajaimat, nem érzem rosszul magam, nem nyomasztanak a problémáim és egyszerűen csak felvidulok.

Sokan mondják, hogy egy baba mennyi lemondással jár, nem lesz az embernek élete mellette, de anyuékon én nem ezt látom. Mindenre jut idejük, utazagtnak a babával ugyanúgy és nem látom, hogy az őrület határán lennének...


És arra gondoltam, hogy esetleg jót tenne nekem is, ha hamarabb jönne a baba... A barátom már felhozta ezt, hogy gyereket szeretne, de akkor én még nem éreztem így, nem is gondolkoztam azon, hogy anyuka lehetnék. Ez a harmadik félévem az egyetemen, de már fél év csúszásban vagyok. Úgy gondoltam, hogy majd most nyáron tanulok és évközi vizsgákkal behozom azt a két tárgyamat, de talán egy baba jobb megoldás lenne. Ne értsetek félre, nem azért szülnék, hogy ne kelljen tanulnom, mert ha nagyobb lesz, folytatom az egyetemet és később a szakvizsgákat is megcsinálnám.


Három barátnőmnek is lett gyereke az utóbbi 2 évben és ők is azt mondják, hogy sokkal boldogabbak, mióta gyerekük is van.


Csak közben ott van az is, hogy így is nehéz az egyetem, egy kisgyerek mellett nem tudnék olyat megcsinálni, hogy egész nap pizsiben ülök és tanulok, vagy hogy hajnalig a jegyzeteket bújom és másnap cserébe alszom délig. Ha meg új szakot kezdek, akkor ki tudja, mikor lesz diplomám... Még ha azonnal összejönne a baba, akkor is 21 éves lennék, mire megszületne.

3-4 évet itthon leszek, 25 évesen folytathatnám az egyetemet. Szóval egy részem kételkedik, de egy másik pedig nagyon szeretne babát.


Valamelyik érzést muszáj lesz legyőznöm, csak fogalmam sincs, hogyan.


Pl. anyukám is fiatalon szült engem (19 éves volt), és csak később lett diplomája. Mégis azt mondja, hogy szerinte ez jó volt így és ma sem tenné máshogy.


2018. jan. 23. 18:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Van saját lakásotok a pároddal, vagy legalább külön éltek a szülőktől? Van annyi félretett pénzetek és kerestek annyit hogy el tudjatok tartani egy gyereket? Tudsz dolgozni egyetem és gyerek mellett?
2018. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem fogja megoldani a problémáidat egy gyerek. De ezt úgy se fogod elhinni.
2018. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen hova sietsz????
2018. jan. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen, van lakásunk, november óta együtt is élünk. Tudom, hogy ez nem olyan nagy idő, de együtt vagyunk 4 éve.

Pénzünk is van, mert ő már dolgozik 3 éve, meg nekem a lakásom ki lett adva most januártól. De nem annyira az anyagiakra helyezném a hangsúlyt, mert a pénz nem probléma szerencsére.

2018. jan. 23. 19:10
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon nagyon fiatal vagy még, én ennyi idősen nem is akartam volna szülni. De persze nem vagyunk egyformák, valaki fiatalon szeret. Én mindig úgy voltam vele hogy legyen legalább 1 év munkaviszonyom hogy kapjak gyest.

Szerintem előbb diplomázz, a tanulást se jó újrakezdeni, sokkal nehezebb mintha egyszuszra megcsinálod. Na meg ha letelik a 3 év, nem tudom párod hogy keres, de ha nem kiemelkedően akkor neked is muszáj lesz dolgozni, estin vagy levelezőn tanulni pedig munka és gyerek mellett bizony nem könnyű.

2018. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%
A pénz nem probléma? Kinek? A barátodnak? A szüleidnek? Ne abból indulj ki, hogy örökké támogatni tudnak. Ha az egyetemet most abbahagyod, soha ne fogod befejezni. Már most nincs meg benned az akarat, pláne egy gyerek mellett. Dolgoztál már egy napot is? Nem diák munkát, rendeset.
2018. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
69%

20èvesen összegüriztèl egy lakást?? Ez komoly??

Nah, már majdnem elhittem! Fogalmad sincs se a munkáról, se az èletről. Persze, hogy tetszik a babâzás, mivel ott nem èr csalódás. Egy 1èves mèg nem okoz kudarcot, próbáld majd 3-4èves korában, hát lehet a hajadat is kitèped!

Kudarc èrt az egyetemen ès most menekülnèl az első komolyabb akadálynál! De nem lehet folyton burokban èlni!

Ôriási hiba lenne gyereket vállalnod! Küzdeni sem tanultál meg, mert csak az öledbe hullik minden! De ez nem lesz így mndig!

2018. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
74%

Neked kell tudni, mit akarsz, illetve kettőtöknek a pároddal kell ezt eldönteni. Én csak azt tudom leírni, hogy én úgy jártam egyetemre, hogy már a nagyobbik fiam megvolt, de én munkából mentem szülni (18 éves koromtól dolgoztam), és amikor a gyed-em lejárt, akkor nem mentem vissza, hanem elkezdtem az egyetemet, a gyerek meg a bölcsit. Nekünk jó volt így, sok előnyét tapasztaltam, de persze ugyanúgy hátrányai is vannak. Tanulni nekem nem volt gond mellette, igaz, már nem is csecsemő volt (mondjuk szerintem egy kétéves mellett tanulni nehezebb, ha otthon van), én amúgy is éjjeli bagoly vagyok, ő meg jó alvó volt, úgyhogy este 8 után simán tudtam tanulni, vizsgaidőszakban meg ugye napközben is bármikor délutánig. Persze más, ha az ember babával van otthon, és úgy tanul mellette.

Azt mondjuk nem értem, miért akarsz akkora kihagyást a tanulmányaidban, 3-4 évet minek? Ha már megkezdett tanulmányokról van szó, ennyi idő alatt tényleg kiesel belőle nagyon. 1-2 év szünet még oké, bár ahogy észrevettem, mások baba mellett egyéni tanrendet kérnek, és max egy félévet szoktak passziválni, utána folytatják a sulit így, hogy főleg csak vizsgázni mennek be.

2018. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
45%

Jaj mar nem gurizte ossze ha van penz a csaladban miert ne lehetne lakasa. A ferjemnek is lett 20 evesen mert a szuleotpl kapott hogy ne nullarol induljon az eletben, az en gyerekeim is kapnak majd egy egy lakast ha elmennek egyetemre hogy ne alberletre meg hitelre koltsek a penzuk. Mi olyan hihetetlen vagy mi olyan rossz ebben ha valaki megteheti? Mas 6 evesen lovat venni egy kislanynak, megint mas 16 evesen autot venni egy kamasznak meg mas megtamogatni mikor mar nagyjabol felnott es a jovojen dolgozik.


Kerdezo a szuleid azert elnek mint marci hevesen a baba mellett mert ahogy leirod van penzuk. Igen is szamit..gondolom anyad nem dolgozik otthon van vele gyeden nyilvan telik takaritoe etelt rendelni. Igy valoban hepaj az elet, en szombati sulit csinaltam a babam mellett, mellette hazimunka vetemenyes es foztem is, ennek ellenere egy szombati okj belefert.

Ha a baba mellett neked szemelyszerint jut penzed takaritora baby szitterre kajat rendleni mindennap akkor tulajdonkeppen igen, el lehet vegezni mellette is az egyetemet.

DE!

Hogy kapod vissza azt az idot amit majd tanulassal toltesz ahelyett hogy vele toltened az elso 2-3 evet??? Tudod te milyen nagy kincs es hala ennek a fos kormanynak hogy legalabb ez az egy dolog jol ki van nalhnk talalva hogy az ember 3 evig otthon lehet vele h akar? De mem azert hogy nezzem mig a baby szitter jatszik vele mig entanulok.

Egy gyerek rengeteg foglalkozast igenyel lehet anyukadnak van ideje es penze fodraszra mukormosre utazgatni meg lemondasok nelkul ellenni de jó az ha mellette a gyerek meg nő mint a gaz?


Velemenyt kersz tehat elmondon: ha okos es szorgalmas vagy meglehet csinalni baba mellett is a sulit. Csak nem erdemes mert sosem kapod vissza azokat az orakat amiket tanulasra forditottal ahelyett hogy vele legyel

2018. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
52%

9-eske,tudjuk hogy nem ő gürizte össze... Nincs ezzel baj! Azzal van baj, hogy a további èletèt is anya, apa nyakán kívánja tölteni, kènyelmesen!

Ha lakâst vesgek a gyerekemnek, egy idő után már nem èn akarom fizetni a rezsijèt.. Àlljon a saját lábára! Nem lesznek mindig ott anyuèk!

2018. jan. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!