Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha hamarabb lesz babám,...

Baj, ha hamarabb lesz babám, mint diplomám? Hogy győzzem le ezt?

Figyelt kérdés

A féltestvérem februárban lesz 1 éves és imádok vele lenni, nagyon szeretek babázni. Mikor vigyázok rá, elviszem sétálni, vagy játszunk, nálam van, akkor elfelejtem a bajaimat, nem érzem rosszul magam, nem nyomasztanak a problémáim és egyszerűen csak felvidulok.

Sokan mondják, hogy egy baba mennyi lemondással jár, nem lesz az embernek élete mellette, de anyuékon én nem ezt látom. Mindenre jut idejük, utazagtnak a babával ugyanúgy és nem látom, hogy az őrület határán lennének...


És arra gondoltam, hogy esetleg jót tenne nekem is, ha hamarabb jönne a baba... A barátom már felhozta ezt, hogy gyereket szeretne, de akkor én még nem éreztem így, nem is gondolkoztam azon, hogy anyuka lehetnék. Ez a harmadik félévem az egyetemen, de már fél év csúszásban vagyok. Úgy gondoltam, hogy majd most nyáron tanulok és évközi vizsgákkal behozom azt a két tárgyamat, de talán egy baba jobb megoldás lenne. Ne értsetek félre, nem azért szülnék, hogy ne kelljen tanulnom, mert ha nagyobb lesz, folytatom az egyetemet és később a szakvizsgákat is megcsinálnám.


Három barátnőmnek is lett gyereke az utóbbi 2 évben és ők is azt mondják, hogy sokkal boldogabbak, mióta gyerekük is van.


Csak közben ott van az is, hogy így is nehéz az egyetem, egy kisgyerek mellett nem tudnék olyat megcsinálni, hogy egész nap pizsiben ülök és tanulok, vagy hogy hajnalig a jegyzeteket bújom és másnap cserébe alszom délig. Ha meg új szakot kezdek, akkor ki tudja, mikor lesz diplomám... Még ha azonnal összejönne a baba, akkor is 21 éves lennék, mire megszületne.

3-4 évet itthon leszek, 25 évesen folytathatnám az egyetemet. Szóval egy részem kételkedik, de egy másik pedig nagyon szeretne babát.


Valamelyik érzést muszáj lesz legyőznöm, csak fogalmam sincs, hogyan.


Pl. anyukám is fiatalon szült engem (19 éves volt), és csak később lett diplomája. Mégis azt mondja, hogy szerinte ez jó volt így és ma sem tenné máshogy.


2018. jan. 23. 18:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%
Igen utolsó, akkor én nem szülnék. Ciki 30 évesen hazaköltözni a mamahotelba ha egyedül képtelen vagy eltartani magatok.
2018. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

nem arról van szó hogy nem tudnám ha olvasnám leírtam hogy mivel ez esetben a nagymama úgyis nálunk lenne segítségnek ezért egyszerűbb és kényelmesebb volna hozzáköltözni.

az is megoldás hogy a kiadandó lakásba költözünk és a fizetésemből élünk és a mama minden nap átjön (nem kérné erre senki magától jönne mert olyan). De miért tennék ilyet ha otthon van hely és szeretettel várnak? Csak úgy elvi síkon kérdezem - mivel régen természetes volt hogy generációk élnek együtt - most miért olyan ciki ez????

és még mindig hangsúlyoznám, bár úgy látom rendkívüli örömöd leled a "nem hasznos" gomb nyomkodásában - hogy én sem támogatom hogy a kérdező a szülei nyakára szüljön, hanem arra akarok célozni hogy bárkit bármikor elhagyhat a főkereső férj, bárkinek meghalhat neadj isten a férje, ez esetben akkor senki nő ne szüljön, aki nem tud felmutatni legalább 20 milla saját vagyont???

2018. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, neked miért természetes az hogy a férfi a főkereső? Sok családnál egyenlően keresnek a felek, ne adj isten a nő keres jobban.

Én megbeszélném anyámmal hogy ne jöjjön minden nap, mert nem neki szültem, el tudom látni a gyereket is, valamint a fizetésem is elég arra hogy fenntartsam magunkat, mert én nem a férjem pénzére alapozva szültem, így nem érintene rosszul ha az ő fizetése kiesne.

De persze, mindenki más, van aki még 30-35 évesen is a szülői és férji segítségre alapoz.

2018. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
38%
hát nekem a szakmám természetéből adódóan sosem lesz annyi a fizetésem mint a férjemé, aki egy egész más iparágban dolgozik, ahol kb 40szer annyi pénz van mint amennyi közalkalmazottként nekem jut. De tudom a közalkalmazottak d...nek meg....aztán meg rinyálsz ha a hivatalba sorba kell állni. általánosságban magyarországon elmondható hogy a férfiak többet keresnek ha tetszik ha nem, ez van. Örülök hogy téged ez nem érint de nagyon sok nőt érint, pláne úgy hogy egy nagy családos nem is biztos hogy 8 órába visszatud menni, én például nem fogok tudni ugyanis ingázom, ha 8 órába mennék vissza, nem érnék haza 8ra se, ki menne a gyerekekért, ki végezné el a házimunkát. tudom minek szültem akkor.
2018. jan. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
51%

22, miért kell túlzásba esni? 20 millió?

Elég, ha normálisan dolgozol, nem csak alibiből és máris nem válsz kiszolgáltatottá. Borzasztó nehéz.

2018. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

A.) van 20 millió ftom = válás után van hova mennem tudok belőle venni egy lakást (budapestről beszélek) és nem kell a mamához költözni.

B.) nincs 20 millám csak mondjuk 10 milla nekem 10 a férjemnek mert van egy közös 20 millás lakásunk. Ha elválunk, vagy hitelre/albérletre költöm a fizetésem vagy a mamához megyek lakni és a gyerekemre költöm


de írhattam volna 18 millát is igazad van. a lényeg ugyanaz

2018. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

26, látod, itt a gond.

Aki egyenlőtlen kapcsolatba szül, így jár. Nekem nem kéne 20 millió az újrakezdéshez, hisz eleve a fél lakás az enyém. A végzettségem pedig ugyanaz, mint a férjemé.

2018. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
56%

Es a lakasotok er annyit hogy ha eladjatok vegyel a te feledbol egy akkora lakast amiben kenyelmesen el vagy a gyerekekkel? Mert a mienk akkor sem erne annyit pl ha a fele az enyem lenne ugyanis pestre kellene akkor koltozni hogy normalis allast tlaljak ott meg 20 milla egy nornalos lakas alsohangon. Az agglomeracio csaladi hazak erteke sajna nem koveti a belvarosi ingatlanok ertekenek az emelkedeset.


Amugy meg a magyar fizetesek azon a szinten vannak jelenleg hogy egy normais eletszinvonalhoz egy fizetes nem eleg. (Most ne arrop beszeljunk aki 500 ezret keres, hanem az atlag 200 ezres fizetrsrol) plane nem ahhoz hogy sajat egzosztenciat teremts. Igy ha szerinted ne szuljon az aki nem tud legalabb annyit letennj az asztalra mint a ferje, meg aki onmaga nem allna meg a laban, akkor nem tudom megis mit gondolsz mennyien tehetnék meg hogy csaladot alapitsanak.


Nekem 2 foiskolai szakmam van de kozalkalmazottkent a fizum 150-180 ezer lehet max....a ferjem informatikus 600 ezret keres. Ezt mosr azert irom hogy erre azt mondid nem kellett volna gyereket szulnom? A szuleim tanarok. A mi csaladunkban nincs vagyon. Ha szetmegyunk a jele legi hazunk fele az enyem lenne ami nem eleg ahhoz hogy vegyek egy lakast.


Megis komplexen nezve. Egy par akinek a kozos netto bevetele 800 ezer ne vallaljon gyereket? Hogy van ez?

2018. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kedves 19-es. Elnezest a helytelen kifejezèsèrt, tènyleg nem nyelvèszetből van diplomàm, ès az egyetemet sem az anyanyelvemen (magyarul) vègeztem. Ezt megsìnylette a nyelvtudàsom, de probàlkozok :)
2018. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Fejezd be a sulit, azt a pár évet még csak ki tudod várni. Az ilyen impulzív döntéseket amúgy is sokszor megbánja az ember.
2018. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!