Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek meddig illik egy...

Szerintetek meddig illik egy babával otthon maradni? Nem programozni?

Figyelt kérdés
20on éves lány vagyok, áprilisban lesz egy éves a kislányom. A legjobb barátnőmmel majdnem egyszerre szültünk, ő egy hónappal korábban. Eddig mindent együtt csináltunk, de mostanra eléggé eltávolodtunk egymástól. Tavaly 1 hónappal a szülésem után, ők elmentek horgászni, akkor még nem hívott magával, természetesen nem is mentem volna, de már azt se értem, hogy egy 8 hetes babával miért kell kimenni egy tóhoz, a hidegbe. Az ő vőlegénye imád horgászni és amíg a barátnőm terhes volt nem jártak el, ezért azzal magyarázzák, hogy már nagyon várták, hogy kimozdulhassanak és, ha a kertben lettek volna az se lenne más. Na igen, de ezután minden hónapban elmentek egyszer horgászni, mikor meg már jobb idő volt, akkor többször is és mikor nyár lett, akkor a Balatontra is lementek a 4 hónapos babájukkal, sőt, a Velencei tónál is van egy úgymond kis nyaralójuk, ahová eddig együtt mentünk a barátokkal iszogatni, sütögetni, ők oda is elmentek többször is a nyáron. Nem gondolom, hogy a barátnőm berúgott, meg hajnalig kimaradozott, de szerintem akkor se ez a megfelelő program egy csecsemőnek. Akármi történhet. Télen minden normális volt, babás programokat csináltunk, de nem sokára tavasz lesz és már most beszélnek a horgászatról. Szeptemberben nyaralni is akarnak menni, mert akkor olcsóbb és a gyerekeink majdnem másfél évesek lesznek, de én nem nagyon akarok. Szerintetek kinek van igaza? Nem vagyok irigy, mielőtt azt írnátok, én is elmehetnék velük az összes programra, ha akarnék, csak nem akarok és nem értem, hogy ő miért.
2018. jan. 26. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
94%
De irigy vagy. Azert mert nem vagytok egyformak. O akar menni es szeret is. Te pedig menj a te paroddal amerre akartok. Nem kell masokon logni.
2018. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj de szerintem túlreagálod. Nem lehet, hogy az a problémád, hogy nem hív mindig? Lehet hogy féltékeny vagy? Azért ha jól be van bugyolálva a baba semmi baja sem lesz. Meg a fűtött kocsiba is be lehet tenni ha túl hideg van kint
2018. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, de ezek szerint májusban mentek a babával egy tópartra és EZ probláma szerinted??????

Májusban más nincs hideg, semmi baja sem lesz a gyereknek ettöl, meg attól sem, hogy havonta viszok késöbb is.


Az is természetes, hoyg atól, hoyg VAN egy gyerekük, még nem ülnek a szobában évekig, hanem a saját nyaralójukba elmennek vele, és adott esetben még netán vendégeket is hívnak.


Ha NEKED probléma egy MÁSFÉL éves gyerekkel elmenni nyaralni, akkor VELED van valami nagyon nagy gond, ennyire nem szabad begubózni és/vagy agyonfélteni a gyereket!

2018. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy masnak mihez van kedve, hogy latja jonak, mert nem erdekel mas szokasa/igenye.

De pl februar kozepen szuletett a legkisebb gyerek es ugyanugy jartunk mar tavasszal is programokra, kirandulni, nyaron furdeni, nyaralni. Az elso gyerekkel ugyanigy volt (csak o novemberi), a tobbediknel meg foleg, mert a nagyobbakat semmi penzert nem zarnam el ilyen dolgokrol egy evre, vagy tobbre, de honapokra sem.


Es mi az, hogy mikor illik? Ez nem az illendosegen mulik, ahhoz ennek semmi koze. Hanem az igenyeken, szokasokon.

Te sem azert nem mesz, mert nem illik, hanem nincs a igenyed szerintem.


Amugy tudod mit nem illik csinalni szerintem? Azzal foglalkozni, hogy a baratnod mit csinal. Szerintem unatkozol, ha nem vagy irigy.

2018. jan. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
87%

3 hónapos volt a kisfiam, amikor elkezdtünk baba-mama klubokba járni. Kezdetben csak havi 1-2x, később minden héten.

kerek 2 hónapos volt, amikor családi ebédre mentünk étterembe, 1 éve skora előtt többször voltunk kirándulni, dédszülőknél, balatonon.

szerintem amúgy a barátnődnek van igeze. Ha lenne nagyobb tesó (ha a tiednek lesz pár év múlva egy kistesója), akkor nem mondhatod neki, hogy most 2 évig otthon ülünk, mert baba a baba.


amúgy szerinted mi a nomrális "babás" program?

az miért nem babás program, ha a család együtt elmegy valamerre? azért, mert te kimaradsz belőle?


Pedig az írásodból úgy tűnik, hogy csupa keserűség vagy, mert kimaradsz ezekből, lényegében "ejtettek".

2018. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Hogy ne lenne hozzá közöm, meg hogy ne foglalkozzak vele, mikor eddig ő volt a legjobb barátnőm és mindent együtt csináltunk. Azt hittem attól, hogy gyerekeket szülünk nem fog változni a kapcsolatunk, ugyanolyan lesz, csak babákkal. Más szakaszba lépett az életünk, most már szerintem babáznunk kellene, babás programokat csinálni, nem horgászni meg kirándulni meg ilyen fiús hülyeségek.
2018. jan. 26. 10:59
 7/66 anonim ***** válasza:
95%

úristen, hány éves vagy? 15? :o

fiús hülyeségek? babás programok?

csinálj babás programokat! Jérj el klubokba, ha neked az a jó. Neki meg az a jó, ha a családjáva lehet békében.

2018. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
97%
Úristen, attól, hogy gyereked lett nem kell besavanyodni és otthon ülni örökre. A gyereknek sem jó szerintem. Én a barátnőddel értek egyet, attól, hogy gyereke van még neki is lehet igénye normális felnőtt programokra is.
2018. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
96%

Nem csodálom hogy megromlott a kapcsolatotok, beszólsz neki mindenért hogy mit miért csinál, okoskodsz, így én is leépítettem volna veled a barátságot.

Ő attól hogy anyuka megmaradt nőnek,járnak programokra,nyaralni míg te begyöpösödtél és irigykedsz.

És nem, attól hogy a legjobb barátnőd volt semmi közöd hozzá hogy most már a saját családjával mit csinál. Amúgy semmi rosszat, sőt jól csinálja, kellenek a programok,környezet változás a picinek, jó levegőn volt mi a probléma?

Lehet magadba kéne a hibát megkeresni hogy te miért nem vágysz arra hogy kimozdulj, elmenj velük szeptemberbe (atyaég hol van még de te már nem akarsz menni előre tudod), egy másfél éves tökre élvezi már a pancsolást,nyaralást amúgy.

Egy szó mint száz nem a barátnőd a hibás ebbe a történetbe.

2018. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
96%
A barátnődnek a családja a legfontosabb, ezért velük csinál programokat. Te láthatóan nem vagy elég erett a gyermekneveléshez, ami most már mondjuk tök mindegy... de NEM a barátnőddel van a baj.
2018. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!