Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek meddig illik egy...

Szerintetek meddig illik egy babával otthon maradni? Nem programozni?

Figyelt kérdés
20on éves lány vagyok, áprilisban lesz egy éves a kislányom. A legjobb barátnőmmel majdnem egyszerre szültünk, ő egy hónappal korábban. Eddig mindent együtt csináltunk, de mostanra eléggé eltávolodtunk egymástól. Tavaly 1 hónappal a szülésem után, ők elmentek horgászni, akkor még nem hívott magával, természetesen nem is mentem volna, de már azt se értem, hogy egy 8 hetes babával miért kell kimenni egy tóhoz, a hidegbe. Az ő vőlegénye imád horgászni és amíg a barátnőm terhes volt nem jártak el, ezért azzal magyarázzák, hogy már nagyon várták, hogy kimozdulhassanak és, ha a kertben lettek volna az se lenne más. Na igen, de ezután minden hónapban elmentek egyszer horgászni, mikor meg már jobb idő volt, akkor többször is és mikor nyár lett, akkor a Balatontra is lementek a 4 hónapos babájukkal, sőt, a Velencei tónál is van egy úgymond kis nyaralójuk, ahová eddig együtt mentünk a barátokkal iszogatni, sütögetni, ők oda is elmentek többször is a nyáron. Nem gondolom, hogy a barátnőm berúgott, meg hajnalig kimaradozott, de szerintem akkor se ez a megfelelő program egy csecsemőnek. Akármi történhet. Télen minden normális volt, babás programokat csináltunk, de nem sokára tavasz lesz és már most beszélnek a horgászatról. Szeptemberben nyaralni is akarnak menni, mert akkor olcsóbb és a gyerekeink majdnem másfél évesek lesznek, de én nem nagyon akarok. Szerintetek kinek van igaza? Nem vagyok irigy, mielőtt azt írnátok, én is elmehetnék velük az összes programra, ha akarnék, csak nem akarok és nem értem, hogy ő miért.
2018. jan. 26. 10:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
88%

Ne vetsd meg a baratnodet mert o mas programokat szeret. Lehet, hogy neki a horgaszat egy remek kikapcsolodas/semmittevés, ahol kicsit kifujhatja magát.

Lehet o nem szeret shoppingolni vagy cukraszda helyett inkabb otthon suti a sutit.

2018. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Na, végre megértettétek, hogy mit akarok mondani, plázákba járni, sütizni, kávézni az egy csajos program, az én kislányom biztos boldogabb közben, de lehet a barátnőm gyerekének jobban tetszenek a rovarok meg a csúszkás halak, mivel az apja is imádja meg a gyerek is kisfiú. És igen, azt is nagyon jól eltaláltad, hogy azt hittem, hogy a babákkal majd nem kell a fiúkkal lógni, ez is csak a barátnőm vőlegénye miatt van. Mindegy, nincs kedvem ezen veszekedni veletek
2018. jan. 26. 11:33
 23/66 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a barátnőd tök jól csinálja. Nekünk is van egy 9 hónapos babánk, ugyanúgy éljük az életünket, mint eddig. Egy hónapos korában utcabálon voltunk, 2 hónapos korában étteremben és moziban, 3 hónapos korában szülinapi buliban, aztán évfordulónk volt, férjem szülinapja, akkor Egerbe mentünk le és a barátok jöttek hozzánk bulizni. Novemberben pihi volt, december tele programokkal, januárban pihi, februárban megyünk bulizni megint és már most azt tervezzük, hogy ősszel elmegyünk Erdélybe kirándulni babástól. Plusz nekem is van minden hónapban egy szabad napom, ekkor vásárolok. És suliba is járok heti egyszer 3 órát. Én nem hiszem, hogy a baba belehal, hogyha havi egyszer a nagymamája vigyáz rá, havi egyszer az apukája és heti egyszer 3 órát az apukája. Kellenek az ilyenek, ne légy irigy!
2018. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
94%
Veled van a baj nem vele. Attól, hogy gyereke lett még ugyan az ember maradt csak kapott pluszt. Miért kéne otthon ülnie és besavanyodni. Te fogsz egyedül maradni nem ő.
2018. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
93%
Biztos lehetsz benne, hogy a Te gyereked is jobban érezné magát horgászat közben mint egy plázában.
2018. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
97%

Nő vagyok, utálok plázázni :)

Főleg, mivel ilyenek mint te elrángatják a gyereket, isszák a 3ezres lattét, a gyerek üvölt, mert sok az ember, melege van, nyugit akar, de anyának kell még egy csini ruci.

2018. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
88%
Na itt van a kutya elásva! Te nema babás programokat hiányolod, hanem a csajos programokat. Ha annyira jó barátnők vagytok ezt mondd neki, hogy ez hiányzik neked, hogy ilyet csináljatok.... De nem minden nő szereti a tipikus csajos dolgokat. Én sem. Hamarabb elvagyok a pasikkal egy tóparton, mint egy plázában
2018. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
94%
Ha 10 emberből 8 azt mondja ,hogy nem te gondolod jól,akkor ezen nem kellene elgondolkodni?!
2018. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
90%
Miért van az az érzésem,hogy neked azért kellett gyerek,mert neki is van?
2018. jan. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:
Nem azért kellett mert neki is van!!! Nem így terveztem, de nagy erőt adott, hogy neki is egyszerre fog velem babája születni és megígérte, hogy mindenben támogatni fog és legjobb barátnők maradunk mindig, na ez most nem igazán látszik és ha ezt tudom, akkor talán nem vágok bele ebbe az egészbe és most nem lennék egyedül egy babával 25 évesen
2018. jan. 26. 11:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!