Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsolsz, hogy altassam el?

Mit tanácsolsz, hogy altassam el?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám az elmúlt 2-3 hétben nehezen alszik el napközben. Már csak 2x alszik kb 2-2 órát,de olyan is volt, ez csak fél-fél óra volt, és képes 3-4 órát ébren lenni egyszerre. Amikor már ásít meg dörzsöli a szemét, veszem fel és vagy ölben alszik el vagy az ágyában kis rázogatással. Újabban sehogy sem akar/tud elaludni, akár 2 óráig is tart, mire végre alszik. Emiatt az egész délelőtt meg a délután egy nagy része az alvás körüli cirkusszal telik, semmit nem tudok csinálni tőle, sokszor az ebédet is este fél 6-kor eszem meg. Ha leteszem, rögtön sír, az ölemben feszíti magát és csapkod, hergeli magát. Ha ott hagyom az ágyában, képes vörösre sírni a szemét. Tanácstalan vagyok és már a türelmem is fogy. A foga még nem jön, csak folyik a nyála meg rágcsál.
2018. jan. 30. 22:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na magára soha az életbe nem hagynám főleg ha igazás sír. Van hogy leteszem nyöszörgög és el is hallgat! Ha 1 percnél tovább sír vissza megyek és megsimizem . Hasra vektetem és a hátát simizem vagy paskolom a kis fenekét és megnyugszik! NE hagyd magára azzal csak az üzened felé hogy nem érdekled!!! Gartulálok akinek van szíve zenét bömböltetni és hagyni hogy a kicsi a lelkét is kisírja!!!
2018. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát ez elég szomorú, nekem meg ma arra nem volt szívem, hogy gyorsan végezzek a kiteregetéssel amíg sírt. Inkább félbehagytam.


Amúgy veszélyes a sírva hagyás. Kérdező, ha azóta is tart az állapot, próbálj ki 1-2 dolgot. Beteszed a babát a kiságyba de nem mész el mellőle. Ha már ez sem tetszik neki, akkor nem érzi már magát biztonságban a kiságyban és ez lehet pont a sírni hagyás következménye. Idővel és türelemmel le lehet ezt is építeni.

Mi újság azóta?

2018. febr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hullámzó a dolog. Van, hogy 10 percen belül elalszik, de olyan is, hogy 1,5-2 óra telik el. Ma délelőtt a csatos hordozóban kb 5 perc alatt elaludt a hátamon, ezért most is így akartam elaltatni, de anyós szerint rosszul van a gyerek a hordozóban, mert "ki van tekeredve a feje és meg sem tudja mozdítani, meg az orrát felnyomja a vállpánt". A baba persze csendben volt, már kezdett volna bóbiskolni. Gondolom, hogy ha annyira kényelmetlen lett volna neki, akkor nem tűri csendben a dolgot. Levettem magamról és odaadtam neki, hogy akkor altassa el... (Megjegyzem, hogy ő is a hátán hordozta az egyik gyerekét, akkor még egy sima nagy kendőben, az biztos kényelmesebb volt...)
2018. febr. 5. 13:34
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Hordozna a franc.. Van attol jobb dolgom is.. El hallgat majd ha akar.. :D turelmem meg végképp nem lenne hozza.. Igy sincs mikor sirnak.. Olyankor kapnak ra okot, hogy igazabol is sirjanak.
2018. febr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Te egy idióta vagy!!
2018. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!