Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Frissen) szült anyukák! Ti...

(Frissen) szült anyukák! Ti mennyire tudjatok elfogadni az anyosotok tanácsait a baba körül?

Figyelt kérdés
Jóban vagyok az anyósommal, de úgy érzem, sosem fogom tudni az ő tanácsát úgy elfogadni, mint pl. Az anyuet. Ti hogy vagytok, voltatok ezzel? Normális ez?
2018. febr. 7. 00:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. 😂 Csak magadra hallgass, a baba és te is jobban jársz! 😊
2018. febr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem baj ha valaszolok? Nem frissen szult vagyok. En sem vagyok rosszban anyosommal, de nem is vagyunk a legjobb baratnok.

Mindig is akkora böszmeségeket mondott, hogy az egyik fulemen be, masikon ki! Meglatszik, hogy 1 gyereket nevekt fel, azt is konyvbol es rosszul.

Pusztan csak annyi, hogy engedd el a fuled mellett amiket tanacsol, legfeljebb bologatsz.

Vagy ha olyan viszonyban vagytok, akkor megmondhatod neki, hogy te igy, vagy ugy gondolod. Ennyi!:)

2018. febr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Oooh én mindig kerek perec elmondtam határozottan mit hogy csinálok.eddig még nem kellett segítség semmiben(se szoptatás se pelenka csere semmi!)

Érthető h édesanyád mégiscsak más kategóriában van mint anyósod :) ha olyat mond ami nem tetszik engedd el a füled mellett v mond el h te h csinálod :) ebből nem szabad h haragudjon rád!

2018. febr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem tudom, normális embereknél ez nem ki mondta, hanem mit mondott alapon működik. ... Ha anyós ad jó tanácsot megfogadom, ha anyám mond hülyeséget, elégedem a fülem mellett
2018. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Meghallgatom,mint mindenki másét. Mint anyuét, és ennyi. Utána dontok :)
2018. febr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Megmondom, hogy köszönöm, tudom. Vagy köszönöm nem így szoktam, köszi nem ez válik be nála, stb. Semmi extra feneket nem kerítek neki. A 8. "köszönöm, de..." tájékán leesik hogy nem kell tanács max ha kèrem.
2018. febr. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok frissen szült (2,5 éves a nagyobb) de ez a téma nem vàltozott. Semennyire. Bár anyámét se. Pèlda: nem baj ha sír egy kicsit. Kérdem én, minek? Nem sírt az a baba olyan sokat, hogy pont akkor legyen olyan fontos a mosogatás. Másik, sózzam, cukrozzam a baba ételét. Ugyanez, minek?? Hasonló dolgok. Volt sokminden, sajnos ételallergiás a fiam, erre is mondták a magukét, anyósom: na de az èn fiam is àllandóan kiütéses volt mègse allergiás, mindezt tudja bármilyen teszt nèlkül, aztán az ültetés, vezetés mikor még csak kapaszkodva megy, 1 évesen már csak ebéd után rakjam le aludni, sorolhatnám délig.. 😔 eleinte se voltam vevő ezekre. Mi más időkben nőttünk fel, én személy szerint nem duzzogok emiatt de nem fogadom meg a tanácsukat. Az alvásost bár kipróbáltam, az nem jól sült el.
2018. febr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Nem olyan jó a kapcsolatunk főleg mert mindent máshogy gondolunk, de azért udvarias. Eljött egy hétre az elején, hogy majd ő segít. Sehogy se tudtam visszautasítani (babázni akart). Egyetlen hasznos tanácsa nem volt, de nem akartam konfliktust, hát némelyikre bólogattam neki. Mindenkinek azt tanácsolnám, hogy inkább egyedül legyen a kis család az első napokban.
2018. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Az én anyósom mivel nem avatkozott semmibe és igen intelligens kedves nő, én az "ömlengéseit" nem tudtam hova tenni.

Kicsit furán éreztem magam, amikor fáradtságtol majd összeesve pirkadatig síro baba mellett hallgattam a telefonban tőle hogy mennyire nagy öröm és boldogság és milyen tünemény az unoka. Akkoriban csak annyit mondtam ezekre most mennem kell, ő a kicsi főnököm manapság, beosztja az időmet :)és letettük vattacukor modon a telefont

2018. febr. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Anyukám nem szólt bele semmibe, az anyósom az elején igen, de tudom, hogy csupa jószándékból. Aztán látta, hogy talpraesett vagyok és azóta nem mond semmit. 4 gyereke van, szóval nem azért nem fogadtam meg a tanácsait, mert azt gondoltam, hogy én jobban tudom, hanem mert a saját utamat akartam járni, ami egyelőre bejött:). Én mindig azt mondtam, hogy “köszönöm Marika néni”, aztán úgy csináltam ahogy nekem/nekünk jó volt.
2018. febr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!