Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lovagláson kívül van olyan...

A lovagláson kívül van olyan sport, amiben a férfiak és nők egymás ellen versenyeznek?

Figyelt kérdés
miért vannak elkülönítve nemek szerint a többi sportágak?

2013. ápr. 30. 17:18
 1/6 A kérdező kommentje:
van olyan sportág,amiben a nők alkalmasabbak a játékra és így fordítva?
2013. ápr. 30. 17:20
 2/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb sport az egyértelmű hogy el van különítve.Mivel a férfiaknak jóval erősebb fizikuma van.Meg mozgás koordináció ja is sokall jobb a férfiaknak.De például van jó pár sport ahol nem értem miért vannak külön.Például sakkban ezzel egyértelművé teszik,hogy agyilag is gyengébbek ezért erősen tüntetni kéne a nőknek.Meg van még pár hasonló ilyen sport mint a biliárd.
2013. ápr. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
van 1-2 női komolyabb autóversenyző,legalábbis pár éve láttam egy aktív nascar-os csajt.
2013. ápr. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szinkronkorcsolyában a csapatban lehetnek női és férfi korcsolyázok is. Plusz a kosárlabda egyik változatában (talán korfball a neve?) is vegyesen vannak nők és férfiak a csapatban.

Egyébként érdekes, hogy ma már szinte minden sport van nőknek is még a tippikus férfi sportok is mint pl. boksz, birkozás, síugrás stb. Viszont vannak olyan sportágak amik csak nőknek van ilyen pl. a szinkronúszás, RG, esztétikus gimnasztika.

Szerintem egyértelmű, hogy külön van női férfi verseny, nagyon nagy különbségek vannak eredményekben. Sok versenyre kell kvalifikáció ha ezt a férfi eredmények alapján szabnák meg akkor max. 1-2 női versenyző jutna ki nagyobb versenyekre. Erdemes pl. megnézni, hogy a londoni olimpián a legjobb női száz méteres futó eredménye hányadik helyre lett volna elég a férfi versenyben. Nem néztem meg, de szerintem még a legjobb 32-be sem jutott volna be. Plusz pl. tornában rém gagyi lenne nézni a nőket gyűrűn vagy egy pasit a gerendán.

2013. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Teniszben és asztaliteniszben van vegyes páros.

Ahogy szinkronúszásban és szinkronugrásban is, ha jól tudom.

2019. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
...ja és úszásban is van, a vegyes 4 × 100 méteres vegyes váltó, amiben 2 fiú, 2 lány váltja egymást.
2019. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!