Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "versenyeznek" az...

Miért "versenyeznek" az anyukák egymás között? Kinek mit tud a gyereke, hány foga van, mikor bújt ki, megfordul már, stb stb?

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 20:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Aki verseng, annak semmilyen más teljesítménye nincs az életben, csakhogy világra tojt egy gyereket. Aztán ha az a gyerek korábban fejlődik egy nappal, akkor az az anya érdeme, bezzeg ha később, akkor az a gyerek különleges. Mindemellett anyukának nincs se egy munkahelye, se egy hobbija vagy bármije, amiben kiemelkedne. Ezért olyan dolgokat lát a saját teljesítményének, amelyek valójában tőle függetlenek. Egyébként sokszor találkozni olyannal, hogy anyuka olyan dologra büszke, amit ő rosszul tud. Pl olvastam már itt olyat, hogy milyen büszke a 4 éves kislányára, aki egyedül mos fogat. Ezt sajnos a legtöbben nem tudják (biztos most is lesz, aki belém köt), de a gyerekek finommotoros készsége 7-8 éves kor körül lesz elég fejlett, hogy ez tényleg menjen önállóan. Logikus, hiszen apró felületekről beszélünk, ráadásul több különböző kéztartás és mozdulat kell ahhoz, hogy tényleg effektív legyen a fogmosás, ami még a legtöbb felnőtt számára sem megy jól. Nyilván van egyéni variancia, de akkor sem mehet neki 4 évesen, akkor sem, ha ő Einstein és Da Vinci leszármazottja. Szóval csúnyán felsült az én szememben ez az anyuka, de persze nem feltétlenül az ő hibája, ha erről még nem hallott.
2018. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Irígységből.

Ismerősnek lánya van, fiút akartak és 2. gyerek nem jött össze, viszont nekem fiaim lettek és lehordja őket mindennek az ő lánya szerinte mindenben ügyesebb, okosabb, pedig csak annyi a különbség, hogy csendes egyhelyben ülő a gyereke, és kesobb beszélt, járt is.

2018. febr. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Én nem mindig a versengést, hanem sokkal általánosabban inkább azt tapasztaltam, hogy egyrészt információt szeretnének, hogy az ő gyerekük hol tart az átlaghoz képest (tehát több gyerekhez képest), mert ez biztonságot ad, másrészt szeretnék elújságolni, velük mi történt. Ahogy itt a gyakorin is :) és ahogy most én is saját tapasztalatot írtam le :) Szerintem a jót és a rosszat is el szokták mondani egymásnak (én is), ha úgy tetszik néha még negatív versengések is szoktak lenni, hogy ki a fáradtabb, mert az övé még mindig nem alszik vagy többet hisztizik vagy ki izgul azon jobban, hogy még nem beszél vagy nem jár vagy válogatós. Ezek ugyanúgy szóba kerülnek, mint a büszkeségek. A nők így dolgozzák fel és ismerik meg a világot, beszélgetve, kisgyerekesként meg épp a saját gyerekük a legfontosabb téma, ami kitölti a napjukat. Hogy jó vagy rosszindulattal teszik, vagy mit tételeznek fel a másikról, hogy az miért mondja, az személyiségtől, a beszélgetőpartnerhez való viszonytól, tapasztalatoktól függhet inkább.
2018. febr. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%

A versengés egy önigazolás feléjük, hogy valamit nagyon jól csinálnak, függetlenül attól, hogy rajtuk múlik-e vagy nem, hogy hamarabb bújik ki a gyerekének a foga, mint a szomszéd gyerekének.


Pl. hiába foglalkozol a babával/gyerekkel és énekelsz és mesélsz neki a nap 24 órájában, akkor sem fog hamarabb beszélni, mint a szomszéd Sárika, mert idegrendszerileg nem érett rá. De az anyukák mégiscsak mesélnek a gyereknek, hogy hátha..., és ha a vártnál hamarabb kezd beszélni a gyerek, akkor ráfogják, hogy amiatt volt, mert sokat beszélt hozzá, és amikor lehet, ez az anyuka hinti ezt a butaságot, a főleg tapasztalatlan anyukák meg bekajálják és elhiszik magukról, hogy rosszul csinálnak valamit, mert az ő gyerekük még nem beszél.

Közben a beszélő gyerek anyukájának meg hízik a mája, hogy ő aztán kiemelkedik és szuperanyu, mert... Miközben meg nem ettől függ.


És ez csak egy pl. volt. Ugyanez igaz a fogzásnál, a hasfájásnál, a mozgásfejlődésnél stb.

2018. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Jolvan,kicsit megnyugodtam hogy nem csak én gondolkodom igy...mindenkivel egyet értek,mindenki mást irt mégis ugyanazt :) látom többen le vannak pontozva,tőlem zöld pacsi ment mindenkinek!!!!
2018. febr. 12. 10:37
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szerintem ez kicsit a női alaptermészetből is fakad, nekem már régi észrevételem az, hogy sokkal nehezebb velük együtt dolgozni, mint férfiakkal, mert állandóan megy fejben a harc. (Én is nő vagyok amúgy, de a kötelezőkön kívül egyáltalán nem keresem más nők társaságát)


Ugyanakkor nagypapám és a szomszédja ugyanezt tolják: a két dédunoka nagyjából egyidős, papáé már gyönyörűen, értelmesen, összefüggően beszélt két éves kora előtt, a másik kislány pedig még 8 hónaposan elindult. Na hát ezeket a párbeszédeket sosem felejtem el. :D Már várom, hogy melyik fog majd a saját dédnagyapja szerint előbb eljutni a Holdra, vagy nem tudom. Folyamatosan egymásra licitálnak.

2018. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert otthon hajlamosmindenki a MÁS életével foglalkozni, a sajátja ugyanis túl szar, hogy szembe merjen vele nézni.
2018. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!