Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tartjátok számon,...

Mennyire tartjátok számon, hogy az adott életkorban mit "kellene" már tudni a gyereketeknek? Ha volt lemaradás, akkor azt hamar behozta?

Figyelt kérdés
Én folyamatosan nézem, hogy melyik héten, hónapban mit csinálnak a babák. Plusz egy barátnőmnek kicsivel előttem született a babája és folyamatosan azon rágódom, hogy az enyém miért nem csinálja még ezt vagy azt, amit az övé ebben a korban igen. 3,5 hónapos, de 3-4 percnél többet nem hajlandó hason lenni, hiába gyakoroljuk minden nap. Pár napja elkezdett tárgyak után nyúlni, az övé ebben a korban ebben is előrébb volt. Szokta mondani, hogy hogy nem csinál még ezt vagy azt a babám, az övé ebben a korban már fél órát volt hason meg ilyenek. Ettől csak még rosszabbul érzem magam. A gyerekorvos szerint nincs baj vele, nem kell semmilyen fejlesztésre vinnem meg nyilván nem is ragaszkodom hozzá, de állandóan erről olvasok.
2018. febr. 19. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel mind mozgás, mind beszéd terén megkésett a gyermekem, így igen mindig néztem, hogy a nagykönyv szerint hol kéne, DE más gyerekhez megtanultam nem mérni. Azt néztem, hogy magához képest hogy halad, csökken a lemaradás vagy nő.
2018. febr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

SOHA.

Minden gyerek más, minden gyerek a saját ütemében fejlődik, és ha már most ezt csinálod, ezzel tönkreteszed a gyerekedet egész életére akaratlanul is! Amikor már érteni fogja , mindig az lesz , hogy bezzeg a Panni ezt is tudja, Panni így csinálja, Panni már akkor is tudta. Ezzel nyomorítják meg a gyereket rengetegen, és akik már ez babakorban elkezdik azok meg főleg.

Fogd vissza magad ne olvasgass, ne stresszeld ezen magad. Inkább gondolj bele logikusan, hogy minden ember más. Te jól tudsz futni a férjed meg nem, a férjed szeret a tökfőzeléket te meg nem ez a gyerekeknél dettó ugyanígy van.

Soha az életben eszembe nem jutott hasonlítgatni máshoz meg könyveket olvasni. Egyébként szakmabeli vagyok. Úgy írom ezt.

2018. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Mivel as gyerekek nem programozott robotok, ezért totál hülyeség összehasonlítgatni őket.

Még 5 évesen is. Nemhogy pár hónaposan.


Az én fiam utált hason lenni, nem is "gyakoroltattam" vele.

Én mindig megnéztem, mi az adott dolog "végső határideje". Addig nem estem kétségbe. Mindent megtanult, mire lejárt volna ez a határidő.

Pl az önálló járás azt hiszem másfél év. Eddigre kell tudnia. Fiam 15 hónaposan kezdett járni. Más gyerek meg 10-12 hónaposan jár. És? VAn, aki előbb csinál dolgokat, van, aki később. Szobatiszta is 3 évesen lett. Éjjelre 4 évesen. Benne volt mindig a határidőbe, így a védőnő gyerekorvos is mindig mondta, hoyg rendben van.

Most 5 évesen már számol. Nem tanítottam erre sem, erre fogékony. Másra meg nem.

Még szerencse, hogy különbözőek a gyerekek, és saját tempóban haladnak.


Azt tanácsolom, ne hasonlítgasd a gyereked máséhoz, mert ezzel neki nagyon rosszat teszel majd a későbbiekben. Bízz meg az orvosban, védőnőben, hogy jelzik, ha gond van.

2018. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem nézem
2018. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annak utána olvastam, hogy mik a határidők, de máséhoz nem mértem. Persze érdekelt kíváncsiságból, de nem aggódtam, ha valamiben valaki gyorsabb volt nálunk, ha még mi is benne voltunk a szórásban. Ahogy persze valami közeledett, azért elkezdtem agyalni, hogy vajon ez már fejlesztendő lesz-e, de a végén mindig behozták magukat, még ha az utolsó pillanatban is.

Az "eredményről" meg annyit, hogy: Az egyik gyerekem pl. csak pont 6 hósan fogott neki forogni és "hiába" kezdett 9 hósan kapaszkodva menni, csak 16 hósan indult el önállóan, és egy szót se mondott 2 és fél éves koráig, de akkor tökéletes egész mondatokkal kezdte. A másik ehhez képest már egy évesen futott és bukfencezett, és mondott néhány szót is, mégis neki volt pici probléma aztán a mozgásával és a beszéde is vagy fél évvel később lett érthető, mint a testvérének. Az egyik most is megfontoltabb és a másik meg olyan durrbele :)

2018. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első fél évben érdekelt, de nem követtem minden nap, csak kb havonta néztem rá az írásokra, hogy mit mondanak.


De ahogy felfogtam, hogy ez nem verseny és csak is a fontos dolgokat figyeljem (amit amúgy a védőnő is figyel), elfelejtettem már ezeket és nem izgatott, hogy 12 hónaposan még nem lépett meg hasonlók.


Könnyű ebbe a csapdába esni, főleg ha van korabeli baba is nálatok. De tényleg azt figyeld, hogy boldog-e :)

2018. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézz csak körül, a felnőttek mind el tudják végezni a koruknak megfelelő "nagykönyv" szerintieket?


Nem vagyunk egyformák.


Lányom most 7 éves, baba korában mindent később csinált. Voltak gyerekek akik nagyon ügyesek voltak mozgásban. Ők viszont agyban vannak kicsit másképp mint a lányom, aki nagyon érett gondolkodású a kortársaihoz képest. Csak az nem olyan látványos. Ettől nem gondolom, hogy le vannak maradva, és azt sem hogy a lányom kiemelkedő lenne, csak más dolgok vannak nála előtérben.

2018. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!