Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislányomnál most...

4 hónapos kislányomnál most kezdeném a hozzátáplálást (tápszeres) hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Már az alma levét adtam neki ,(1-2 nap kóstoltatás után) 30ml-t megivott, másnap 60-at, nagyon ízlik neki. És azt is észrevettem, hogy ha iszik gyümölcslevet könnyebben jön a kaki, nem "tekereg" egésznap. 10 óraira szoktam adni. 1nap 1x kell vagy folyamatosan szoktassam a gyümölcs levét uzsonnára is ?
2010. jún. 9. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
hat hónaposan szabadna elvileg kezdeni. legalábbis a sote közegészségtani intézetén ezt oktatják. addig szigorúan anyatejes táplálás.
2010. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Vagy legalábbis tápszeres, ha nincs tejed. Az én babám is 4,5 hónapos, de a védőnő és a doktornő is azt mondta, bőven várjunk még.
2010. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Én is almalével kezdtem amikor a kisfiam 4 hónapos volt és 1 hét után adtam neki pár kanál reszelt almát. Az alma után őszibarackot kapott. Először csak 1 étkezésnél adtam neki gyümölcsöt és fokozatosan emeltem az adagot.


Tápszeres babáknál el lehet kezdeni 4 hónaposan a hozzátáplálást, főleg akkor ha elég nagy a baba és sok tápszert kap.

2010. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok de nem az volt a kérdésem várjak e a hozzátáplálással! Kedves legelső válaszoló, NINCS ANYATEJEM! Ha a "szabályzat" ezt írja elő akkor sincs!

Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 9. 13:20
 5/7 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszoló! Köszi! :-)))
2010. jún. 9. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! négy és fél hós tápszeresek vagyunk, fél hónapja lassan hozzátáplálunk. egy hétig napi egyszer, most már napi kétszer kap sűrű ételt. (hat hónapos koráig nem is kell többször!)Én egyből a reszelt almával kezdtem, negyedik napon egy kicsi banánt is beleturbóztam. Délutánonként pedig rizspépet vagy kölespépet kap, mindkettő négy hónapos kortól adható. Az almát annyira nem szeretjük, úgyhogy őszibarackkal(bébiétel) is megpróbálkoztunk. Legutóbb a répa volt az újdonság, most jön a krumpli, ha jól megy, pár nap múlva keverem a kettőt és meglesz az első "főzelék". Nézz utána, írd be a keresőbe oldalt hogy hozzátáplálás, és rengeteget tanulhatsz belőle. Sok sikert, jó étvágyat!
2010. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó, megnézem, köszi a segítséget!
2010. jún. 10. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!