Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 2 hete volt egy éves....

Babám 2 hete volt egy éves. Nem tud sem cumisüvegből, sem pohárból egyedül inni. Hogy tudnám megtanítani neki? A cumisüveget nem emeli úgy meg, hogy menjen a víz a szájába.

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 13:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

9 hónaposan

Hely- és helyzetváltoztatás:


egyik kezében játékot tartva mászik;

lépcsőre felmászik;

kapaszkodva feláll, oldalazva lépeget;

egyenes háttal ül;

Manipuláció:


tapsol;

mutatóujját elkülöníti, mutat;

két építőkockát egymásra tesz;

Értelem:


méretbeli különbségeket felismeri (kis játékot egy, nagyot két kézzel fogja meg);

az előző napi kedvelt játékot megőrzi emlékezetében;

egyszerű utasításokat megért;

szótagláncokat ismétel;

anyját, apját külön személyiségnek tekinti;

Magatartás:


a környezetére hatásos cselekvéseket ismétli;

figyel a többi gyerekre, sírásukra sírással reagálhat;

szívesen kezdeményez játékot;

a füles poharat (cumisüveget) önállóan megtartja.

2010. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
nem, nem kellene. érdeklődni fog iránta, megfogja ő is, hha akarja. megpróbálhatod, h a kezébe adod, elmondod, h tudod, anya is emelni szokta, akkor jön belőle a víz. és szépen rájön:)
2010. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%

Persze...sok mindent "kellene" csinálniuk a babáknak bizonyos korokban.... pl. a fiamnak is meg kellett volna tanulnia forogni 4-5 hónaposan...mászni meg 6-7 hónaposan.... de ő más ütemben fejlődött, másban volt ügyesebb a társainál. Végül 7 hónaposan fordult, 9 hónaposan mászott, 1 évesen meg ment. Lemaradt valamiben? Nem, nem hinném...megjegyzem ő sem mindig tudja még használni a cumisüveget önállóan.... de nem hinném hogy ez olyan óriási probléma lenne!!! Az már gázabb dolog ha pl. egy 16-17 hónapos baba még nem megy... de az sem a világ vége! MINDEN BABA MÁS TEMPÓBAN FEJLŐDIK!! :)


Ne aggódj, mutasd neki, majd rájön, nem fog élete végéig a te segítségedre szorulni!! Ahogy a gyerekem sem feküdt háton örökké...pedig mondták anno nekem is hogy uhhh már ezt meg azt kéne...

2010. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen, én komolyan gondolom, hogy nem kell. És ha a Te babád nem csinálja azt amit ide bemásoltál akkor mit teszel? Szerinted minden olyan baba aki ezeket nem csinálja az el van maradva? Szerintem nincs. Attól még, hogy nem csinálja azt amit leírnak a könyvbe még nem beteg vagy sérült.Minden gyereknek egyedi fejlődési üteme van!
2010. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Ekkor a babám 7 hónapos volt. És ivott egyedül cumisüvegből, pedig kizárólag anyatejes volt, csak a nagy hőségben kínáltam meg vízzel. Már akkor ivott egyedül.

Nem megbántani akartalak, bocsánat, de 1 évesen szerintem már ez gond, de kérdezd meg a védőnőt, gyermekorvost, hidd el azt amit ők mondanak.


[link]


Kisfiam most 17 hónapos

2010. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
2010. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező.

Mi is mutattuk neki jó sokáig és most 13 hónaposan megtanult inni egyedül, szinte mindenből egyidejűleg(pohár, cumisüveg, sima flakon, stb.) rájött hogy fel kell emelnie és kész. most jött rá, ennyi. és a traktorra pedig kimondja hogy traktor - és akkor sincsen semmi, nem zseni ettől. szóval, csak nyugodtan mutatni, mutatni és majd rájön. és ne izgasd magad, hogy a versenyistállókban az 1 éves gyerekek már kézen járnak és közben verset szavalnak.

2010. jún. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer . Folyamatosan mutatom neki az ivást, már sok mindent tud, amit az egyévesek.De nem "szuperbaba". Viszont az enyém , és imádom, akkor is ha még nem iszik egyedül.

Ja: az egyéves státuszvizsgálaton kérdezte a védőnő az ivást,mondtam neki, hogy egyedül még nem csinálja.Semmit nem szólt rá.

2010. jún. 9. 14:29
 19/21 anonim ***** válasza:
63%
"gond"....????? Már miért lenne gond?!? Nem értem...akkor ezek szerint az is gond ha egy 1 éves nem eszik magától és darabosat??? Csak mert a te babád vagy a szomszédé már eszik?! Ne haragudjon a világ, de egy ilyen komolytalan "problémával" nem fordulnék orvoshoz.... ha szóba kerül, rá lehet kérdezni, de ennyi.
2010. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom öröm látni mennyi normális anyuka van. Először amikor olvastam a kérdést azt gondoltam a teljesítményorientált anyukák lesznek többségben, de örömmel látom, hogy a legtöbb anyuka belátja, hogy a gyerek nem versenyló,és nem minden szentírás amit a szakkönyvben leírnak, és akkor sem esik kétségbe ha a baba nem úgy fejlődik ahogy a nagykönyvben meg van írna.

Bocs, hogy eltértem, de még 1x, szerintem ne aggódj, nemsokára egyedül iszik majd a babód!

2010. jún. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!