Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól éreztétek, hogy...

Mikortól éreztétek, hogy könnyebb a babával/kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Főként azok válaszára vagyok kíváncsi, akiknek nem "eszik-alszik" babájuk van/volt. Mennyi idős volt a baba, mikor már jobban élveztétek, elmúltak az éjszakázások, fogzás szeparációs szorongás ... járni megtanult beszélni stb.?

2018. márc. 5. 09:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom 2 óránként fent volt cicire. Sosem aludta át az éjszakát. Sosem felejtettem el, egyszer aludt egyben 4 órát, felriadtam h most mi van, h nem jön... Él e még?! Persze csak aludt. :-) Meg most is kel éjjel 2x. Volt egy időszak mikor 3 tól 5-6 ig fent volt éjjel. Most 2.5 éves. Akaratos és hisztis is szokott lenni.
2018. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%

Nekem egyre nehezebb, ahogy nő.

Kicsivel otthon voltam, babakocsiztunk, nem kellett cipekednem mert ott volt a tároloja, nem voltam időhöz kötve, es a csed, gyedem magasabb volt mint a mostani fizum uj m.helyen.

Munka bölcsi ovi mellett nincs már energia kedv és keret sem pl uszni hordani, jatszoházakba járni, jatszoteren lefáradni, anno ezek örömmel teli pluszt hoztak, most meg homlokegyenes ellenkezője, babakocsi nincs, cipekedhetek vásárlással es kozben rohanjak a gyerek után, aki már jobb ha inkább ott sincs a bevásárlásnál.a munka utáni gyerekhazacűgölés is egy rémálom

2018. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

Tesó miatt kèrdezed?

2,5 èves a kisfiam, júniusra várjuk a kistesót. Azt kell mondjam most a legnehezebb vele. Remèlem lecseng nagyjából mire meglesz a kicsi. De nem akartunk 3 èvnél nagyobb korkülönbsèget.

2018. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nem tesó miatt kérdeztem, csak már néha-néha eszembe jut, persze a sok jó mellett is, de ha ilyen nehéz, akkor az emberek miért vállnak még gyereket egyáltalán :)

Anno két gyereket szerettem volna, most nem tudom.. Meglátom milyen lesz egy év múlva. Talán 3 max 4 év korkülönbséggel jobban tudnám vállalni. Passz...

2018. márc. 5. 10:09
 15/24 anonim ***** válasza:
71%

1 éves kor után,addig semmit nem aludtunk és nagyon sírós,többemberes kisbaba volt.

Utána önállósodott,el tudta már ,mutogatni mit szeretne, alvás is jobb lett, aztán másfél évesen még volt egy nehéz korszak mikor 4 rágó jött egyszerre, volt olyan hogy 2 órát aludtam egy éjjel hónapokig, aztán olyan 20 hónapos kor körül meg nagyon könnyű már vele.

Engem valahogy nem készít ki idegileg a dackorszak pedig benne vagyunk rendesen,de nem állandó a kiborulásai inkább vannak rosszabb napjai, amúgy nagyon értelmes okos gyerek, és már mindenhova lehet vele menni, mindent meg lehet vele beszélni, éjszakai is kb 1-2x kel és hamar visszaalszik.

Szóval kitartást, nekünk is nagyon nehéz volt a babakorszak, de semmi nem tart örökké.

2018. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. márc. 5. 10:35
 17/24 anonim ***** válasza:
30%

#4 iszonyatosa irigyellek!!!

Nekem a nagyobb 4,5, sosem voltam ki ennyire, mint most! Rettentően nehéz vele, legszìvesebben naponta többször világgá mennék!!


1-1,5 éves kora között volt vele a legkönnyebb, ezért is gondoltuk úgy, hogy nem lesz itt gond kettővel (na a 2. szerencsére eszik-alszik baba volt!).

Kb az elmúlt 1,5 évben viszont egyre rosszabb! Mikor kicsi volt mèg mi is mentünk vele mindenfelé, most már akkor idegrohamot kapok ha itthon egy helysében vagyunk.

2018. márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

Igazából most 6 és 3 éves gyerekeim vannak, sok szempontból nehezebb mint egy pici babával, persze teljesen más már, nyilván átalusszák az éjszakát stb., de más dolog miatt még mindig nagyon nehéz. Főleg ha betegek, akkor tuti elkapják egymástól, még mindig sokat hisztiznek, nyűgösködnek, vannak lelki problémák is amiket meg kell beszélni, megoldani.

De hogy konkrétan a kérdésre válaszoljak, talán 2 éves kortól éreztem azt hogy könnyebb, akkorra tényleg vége a baba kornak, lehet már velük értelmesen kommunikálni, elkezdődik a kisgyerek korszak, vége a baba korszaknak, persze még ekkor is nehéz, de ez egy vízválasztó szerintem.

2018. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
69%
Amikor huszonévesen elköltözött otthonról. :-D
2018. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%
Na azt hiszem az utolsóé a pont :-DDD
2018. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!