Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól éreztétek, hogy...

Mikortól éreztétek, hogy könnyebb a babával/kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Főként azok válaszára vagyok kíváncsi, akiknek nem "eszik-alszik" babájuk van/volt. Mennyi idős volt a baba, mikor már jobban élveztétek, elmúltak az éjszakázások, fogzás szeparációs szorongás ... járni megtanult beszélni stb.?

2018. márc. 5. 09:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Amikor a fiam 3 éves volt akkor mondtam, hogy hu... ezt megúsztuk és most milyen jó vele.

Ő babaként keveset aludt, sok törődést igényelt, 1.5 éves koráig kelt éjszaka, hamar megtanult járni, vagyis inkább szaladni és gyorsan megtanulta, hogy hogy ne fogadjunk szót a szülőknek, beszélni nem akart 3 éves koráig tehát nehezen is értettük meg egymást, ráadásul enyhe figyelem zavarosnak is "minősítették" 3 éves kora előtt. Majd 3 évesen óvodába került, lenyugodott, pikkpakk nekiállt beszélni, onnantól kezdve tök jól megértettük egymást, végre hallgatott rám, bárhova elmehettem vele stb... Most már 5 éves, az elmúlt 2 évünk nagyon jó volt és azt érzem, hogy egyre csak könnyebb vele.

A lányunk most 3 éves, nála 2.5 évesen volt egy fordulat, előtte angyal volt, 2.5 éves kora óta pedig egy hiperaktív kis bomba, nehezen de bírok vele. :D

2018. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van. Most a legnehezebb, mivel mindegyiknek nagy szüksége lenne rám, s nem tudok 100 felé szakadni. A nagy 26 éves, jön a második unokám, s jó lenne ha segítenék neki minél többet. Az ikrek 19 évesek, most mentek egyetemre, s mindig van valami, amiben jó lenne, ha segítenék. Kollégium, tanács... jönnek haza, akkor mosás, főzés (pedig kaját nem is igényelnek vinni). A "kicsi" 9 éves, akivel le kell ülni tanulni, edzésekre jár stb... S ez mellett van természetesen munkám is, ahol helyt kell állni, s én se vagyok fiatalabb. Tehát minden kornak lehet nehézsége. Én mikor picik voltak sose éreztem nehéznek, pedig az ikrek biztos nem voltak egyszerűek.
2018. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
32%
Azt nem tudom mikortól lesz könnyebb, de a lányommal 2 éves kora óta alig birok...most 2 és fél éves, naponta 120szor veszek vele össze, borzadztó dacos,makacs és önfejű. Alig várom h oviba menjen, hátha a "távolság" jót tesz mindkettönknek mert már egymás agyára megyünk. Mellette van egy fél éves kistesó, gondolhatod..:). Mire este a párom hazaér, lejövök az életről :D
2018. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Kb 4 honapos korától 1,5 utána 3 eves korátol 5 evig most megint nem egy kedvenc időszakban van az első fiam és nem egy eszik alszik gyerek sőt..második fiammal is kb 3-4 hónapos korától elvezem igazan a babázát msot 1,5 eves imadom Ő ezerszer könnyebb eset mint a bátyja, szeretnenk majd 3at is
2018. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!