Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason altattad gyermeked pici...

Hason altattad gyermeked pici (pár hetes) korától, és nincs semmi baja a lábának? Főként járni tudó babák anyukáinak a válaszát várom!

Figyelt kérdés
Az én kicsim eddig CSAK háton volt hajlandó aludni,ha csak hasra fordítottam,máris sírt. Azonban muszáj volt gyakran úgy lennie,hogy fejlődjenek az izmok,tehát kénytelen volt megszokni. De ő nemhogy megszokta,olyannyira megszerette,hogy 98%-ban úgy alszik,háton ma már csak nézelődik. Ennek kb. egy hete. (7 hetes) Namost egy anyuka azt mondta,hogy a babájának attól lett olyan a lába,amilyen(Nekem úgy néz ki ,mintha bokasüllyedése lenne.És mint elmondta,úgy jár a kicsi,hogy a belső talpélére lép,tehát kap majd speciális cipőt),mert hason aludt és folyton terpeszbe volt ugye kifelé fordított lábfejjel!!!!! Tényleg?!?!?!?!?!?
2010. jún. 9. 15:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A lányom is hason aludt, a lábának semmi baja. 16hónapos, már 10hónaposan ment, nem lábujjhegyezett és nem is állt sosem a talpa élére. Érdemes lenne megkérdezni egy ortopéd dokit ha aggódsz, semmibe nem kerül, szerintem a hason fekvésnek nem sok köze lehet ehhez.
2010. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom csak hason aludt és még többnyire még mindig így alszik. Most 22 hónapos és semmi baja sincs a lábának. Gondolj bele hányan alszanak így? Mindenkinek bokasülyedése lenne? Szerintem nincs összefüggés köztük.
2010. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csak hason aludt, de nekünk sincs semmi bajunk. Teljesen normálisan fejlett baba, 11 hósan tanult meg önállóan menni, tehát még csak nem is késett a mozgásfejlődése emiatt.
2010. jún. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két gyereknél azt mondták(a kórházban,a védőnő...stb)hogy háton kell altatni a gyereket!!!Egyiknek sincs semmi baja!!Nem tudom miért erőltetik ezt a hason alvást!!
2010. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy attól lenne olyan a kicsi lába, bár ki tudja. Az én fiam hason szeret aludni 2 hetes kora óta, de sosem úgy aludt, hogy terpesz, és a lábfeje kifelé, mindig befelé állt. Így aludt, itt egy kép:

[link]

2010. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam is (már 14,5 hónapos) hason alszik kezdetektől fogva és neki sincs semmi baja, sőt amikor hazahoztuk a kórházból, nekünk a gyerekorvos is ezt javasolta és a lábát még fel is tolta, mint egy kis békának, hogy ez így jó a csípőjének. Akkor nem hiszem, hogy a lábának ártana. Nem is tudom elképzelni, hogy egy fekvés hogyan árthat a lábaknak, tök mindegy milyen pózról van szó.

Ja és az én fiam is 10 hónapos kora óta óta megy egyedül, teljesen normálisan.

2010. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ma 15.22, kíváncsi lennék, akkor is ennyire ragaszkodnál-e ehhez, ha az én fiam lenne a gyereked:S 2 hetes korától nem volt hajlandó a hátán aludni. Én meg úgy gondoltam, hogy ő tudja mi a jó neki, hagyom, ahogy szeretné. Érdekes, szopinál mindig a gyerek igényeit kell nézni, de altatásnál már nem? Sosem erőltettem a gyereknél semmit, így a háton alvást se.

A háton altatás javaslat, mert valamivel kisebb az esélye a bölcsőhalálnak. Viszont hason altatva meg kevésbé fáj a baba pocakja.

2010. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Amikor a gyerekeim kicsik voltak, akkor mindenhol azt javasolták, hogy a gyerekeket hason altassuk (ennek több elönye is van, ha bukik, akkor nem tudja belélegezni, kevesebbet fáj a hasa, nyugodtabban alszik). Mind a négy idöközben felnött és egyiknek sem volt eddig semmi baja a lábának, Ha a gyerek lábával nem stimmel valami, akkor az nem a hasonfekvétöl van, hanem egyébként is úgy lenne.
2010. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hat nekem a gyerekorvos azt mondta h csak hason es oldalt altasam a kislanyomat mert ha a hatan fekszik akor ha lamaban hanyik akor megfuladhat.egy 5 hetes baba anyukaja
2010. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15:22 vagyok!!Nem azt mondtam hogy valami nem jó a babának csak azt hogy ha pl eddíg háton aludt akkor miért kell görcsösen hasra szoktatni!!De ki is mutatja hogy nem szeretne úgy lenni hiszen sír!!Ezt nem értem!(amúgy meg mindenkinek mást mondanak az orvosok az altatással kapcsolatban hogy melyik testhelyzet a jobb erre már rájöttem)
2010. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!