Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason altattad gyermeked pici...

Hason altattad gyermeked pici (pár hetes) korától, és nincs semmi baja a lábának? Főként járni tudó babák anyukáinak a válaszát várom!

Figyelt kérdés
Az én kicsim eddig CSAK háton volt hajlandó aludni,ha csak hasra fordítottam,máris sírt. Azonban muszáj volt gyakran úgy lennie,hogy fejlődjenek az izmok,tehát kénytelen volt megszokni. De ő nemhogy megszokta,olyannyira megszerette,hogy 98%-ban úgy alszik,háton ma már csak nézelődik. Ennek kb. egy hete. (7 hetes) Namost egy anyuka azt mondta,hogy a babájának attól lett olyan a lába,amilyen(Nekem úgy néz ki ,mintha bokasüllyedése lenne.És mint elmondta,úgy jár a kicsi,hogy a belső talpélére lép,tehát kap majd speciális cipőt),mert hason aludt és folyton terpeszbe volt ugye kifelé fordított lábfejjel!!!!! Tényleg?!?!?!?!?!?
2010. jún. 9. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A doki meg a védőnő nem mondta neked, hogy gyakran kell a gyereket hasra tenni, hogy erősödjenek az izmai? Valamennyi gyerekorvos, és gyerekszakember ezt javasolja. A kérdező nem azt mondta, hogy erőltette a hason altatást, a gyerek háton aludt, csak napközben rakta hasra, hogy erősödjön. Nem erőszakosan altatta hason. Csak közben a gyerek rájött, hogy ő szeret hason lenni, és így aludni is kényelmesebb. Ha rendesen elolvastad volna a kérdést, akkor te is láthatnád, hogy NEM erőltette a hason alvást:S Komolyan nem értem, kötekedni miért ide kell jönni.
2010. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az volt,hogy bárki egyetért-e velem abban,hogy a babám hason alszik,hanem,hogy valóban okozhat-e deformálódást a babák lábának.Akik a kérdésre koncentráltak,azoknak köszönöm a válaszokat! De,hogy nyugalom legyen: nem görcsösen hason alvásra való szoktatás volt a cél,hanem nyaki-háti hypotonia miatt sokat kellett úgy letennem,hogy erősíteni tudja az izmait(mint ezt rövidebben már írtam is)!!!És idő közben megtetszett neki,és ma már úgy szeret aludni. De miután ezzel az anyukával beszéltem,elbizonytalanodtam,és ezért kérdeztem,hogy nem árt-e magának a babám,vagy én neki azzal,hogy hagyom. De látom nem,és ezért aztán továbbra is hagyom,hogy ő döntse el,hogy kényelmes neki!
2010. jún. 9. 16:33
 13/18 A kérdező kommentje:
Látom van aki érti is amit olvas :))))))
2010. jún. 9. 16:37
 14/18 anonim ***** válasza:

ezt nem gondolja komolyan az az anyuka, aki ezt mondta neked? semmi baja nem lesz az ég világon a lábának!!

azt el tudom képzelni, hogy sokat járatta vezetve a gyerekét és azért lett ilyen.

mozgásfejlődés szempontjából a legszuperebb testhelyzet a hasonfekvés!!!

nyugodtan feküdjön, aludjon úgy, ha neki az tetszik!

2010. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
-Mind a 4 gyerekem szinte az első pillanattól hason alszik (a 3 nagynál eleve ezt javasolták a kórházban és az orvos is!). A nagyok már kamaszok (18, 15 és 12 évesek), egyiknek sincs bokasüllyedése sem más láb-problémája. Ha az ismerősöd babája a belső talpélére lép, az nem az alvási testhelyzettől függ, lehet, hogy a bokaszalagjai lazábbak a kelleténél (erre lenne jó a lábtorna) vagy más miatt dől befelé a bokája...
2010. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!!én vagyok az a bizonyos 15:22-es!:)

NEM kötekedni akartam!!Írtam is hogy az én gyerekeimnek nem lett baja hogy háton aludt!!(nekem meg ezt mondták hogy úgy kell altatni!)Nem mondtak semmi olyat hogy az izmok miatt kéne úgy lennie!!És erre írtam azt hogy az enyémek nem úgy voltak és nem lett bajuk!!És az a kijelentésem nem a kérdező ellen irányult csak ismerek több anyukát is aki csak azért is úgy rakja le a babáját szegényt úgy sajnálom mert látni rajta hogy szenved....sír és erőlködik!De ha a babának tatszik a dolog semmi kifogásom ellene!!És még azt is írtam hogy minden orvos mást mond!!Nekem azt mondták hogy kötelezően háton legyen a gyerek!A kórházban így rakták le!De például a barátnőmnek meg azt mondták hogy hason legyen!De neki már a kórházban is így volt lerakva!Szóval MINDENKI MÁST MOND!:)

2010. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi voltunk 6 hetesen csípővizsgálaton ( itt a falubeli gyerekorvos mindenkit elküld) ahol a csípője rendben volt, de az ortopéd orvos azt mondta ne altassam hason, mert befelé állnak a lábai, aztán ha lábra áll, majd viszem vissza. Szó szerint ezt mondta. Nem is altattam hason, mert mindig utált úgy lenni, de amikor már saját maga fordult meg, akkor kb. 2 hétig kizárólag hason aludt. Most 15 hónapos, és össze-vissza pörög éjjel. Egyébként 2 hónapja jár, és inkább kifelé állnak a lábai, tehát szerintem egyik véglet sem jó. Majd a Te babád is biztos úgy fog fordulni, ahogy neki kényelmes ha nagyobb lesz, ha nem húzza mindig maga alá a lábát, nem fogja elfeküdni.
2010. jún. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

a lányom csakis hason hajlandó aludni az első perctől fogva, de soha semmi probléma nem volt a lábával.


a kisfiam is hasonalvós, neki viszont tornáztatni kell a lábát, mert már a pocakban is fel volt csapva a lábfeje és nem elég lazák a szalagok. elvileg nem is javallott a hasonalvás ilyen problémánál, de egyszerűen sehogy máshogy nem képes pihenni, úgyhogy a gyógytornász is ráhagyta. kicsit többet tornázunk és ennyi... 3 hete kezdtük de már látszik a javulás.



szerinem ez inkább alkati kérdés. viszont azt el tudom képzelni, hogy egy arra hajlamos babánál a póz esetleg kihozza vagy stagnálja a nemkívánt állapotot.

bár nem vagyok orvos :)

2010. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!