Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hetes babát hogy...

3 és fél hetes babát hogy öltöztessek ebben a melegben? Lehet neki forralt vizet adni, vagy elég az anyatej? Nem baj ha többször kér?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Vékony body elég .Azért kér többször mert szomjas.Igya csak az anyatejet.
2010. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen melegben öltöztesd lengén. Adj rá egy bodyt, pelus, zokni és sapi. Ennyi bőven elég, bár te tudod, hogy mennyire bírja a meleget, mennyire fázós. Adhatsz neki szobahőmérsékletű vizet, hiszen Ő is izzadhat. Emiatt kérhet több folyadékot. Kínáld többször, főleg akkor, ha kint vagytok. Így nagyjából be tudod mérni, hogy mennyit nő a folyadékigénye, mert hát ez is változó. Az anyatejet pedig adhatod neki a szokott ebéd/vacsi/reggeli, stb. időben, mint "ételt". Ráadásul ebben a melegben könnyen romlik, nem érdemes magaddal vinni sétára.
2010. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

MI???

ciciben megromlik az anyatej?

ekkora butaságot

le meg minek fejje egy szoptatott csecsemőnek?


Ne adj neki vizet, többször szoptasd meg


ruha pedig body vagy napozó, zokni sapi pelus

2010. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minél többször tedd cicire, hidd el, az a legjobb neki. Kivinni meg csak a reggeli és a késő délutáni, esti órákban ajánlott. Szerintem is elég a body, de figyelj oda, hogy ki ne hűljön-ő még a pocakbeli 37 fokhoz van szokva. Én terítettem a kislányomra egy textilpelenkát is ilyenkor, a biztonság kedvéért.
2010. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok!


Dehogy ciciben... jajj!!! Ne legyünk ennyire érthetetlenek! Értelemszerű, legalábbis nálam, hogy pl. sétánál nem szoptatunk az utcán. Bár gondoltam, egyértelmű: én a lefejt anyatejről beszéltem...

2010. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismét második:

Attól, hogy szoptatja a Kérdező a babáját, még nyugodtan adhat neki vizet, és miért lefejni? Hát honnan tudjuk, hogy a Kérdező hogy áll anyatej-ügyileg? Sokan fejik a tejüket, és elrakják, később adják oda. Ha a baba az utcán lesz szomjas, értelemszerűen nem szoptatunk, hanem hazamegyünk.


Norci

2010. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bőven elég vékony body, időnként csomagold ki a pelusból is kicsit.


off:

képzeljétek, ma voltam a 7 hetes babámmal ortopédián, +UH-n, és úúgy sajnáltam 3 pici babát is, mert úúgy be voltak öltöztetve, hogy majd megfulladtak. csak üvöltöttek, anyukák meg konstatálták egymás között, milyen nyűgösek.

nem mertem szólni, mert idősebbek voltak nálam és nem akartam nagyokosnak tűnni, de én is üvöltenék, ha nagykabátban kellene utcára mennem ebben az időben!

ráadtak a gyerekükre egy bodyt egy hosszú ujjú rugival és még be is voltak takarva, csak akkor vették ki a takaró alól őket, mikor hívta be az orvos, mondván nehgy megfázzanak.

a kisfiam meg csak aludt a hordozóban egy szál vékony rövid ujjú bodyban, az utcára is csak egy vékony nyári lyukas sapit adtam még a fejére.

2010. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!