Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha saját felelősségre hazamegy...

Ha saját felelősségre hazamegyek és történik valami, visszajöhetek a kórházba fogadnak majd?

Figyelt kérdés
Toxémia miatt fekszem bent, de semmit se mondanak az orvosok... annyit mondtak a baba jól van, jók az értékek stb... bent tartanak megfigyelésen, szedek dopegytet. Holnap töltöm be a 38. hetet nem akarják kivenni a babát, de nekem otthon van 2 kisfiam, akikre apukájuk vigyáz csak a munkahelye miatt rizikós, mivel előre láthatólag nem mondják meddig kell itt lennem és, ha most kiadják neki az összes szabit, mikor ténylegesen szülni kell, nem lesz aki otthon maradjon a másik kettővel, az állását meg nyílván nem most kellene elveszítenie, hogy jön a harmadik baba. Ha saját felelősségre hazamennék a családomhoz, gyerekeimhez (mellesleg 15-20 percre lakom a korháztól, de még annyi sem) adnak otthonra gyógyszert és fognak fogadni bármi panasz esetén? Nyilván nekem érdekem, hogy ne történjen baj se a picikémmel és velem sem, de nagyon nehéz helyzet ez most így 0 segítség mellett.
2018. márc. 9. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ápolónőkent kondom neked, hogy kötelesek fogadni, ha vissza kell menned.
2018. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
A kórház nem börtön. Ha úgy döntesz és nem vagytok közvetlen életveszélyben, nyugodtan haza mehetsz. Ha mégis történne valami, kötelesek ellátni a legjobb tudásuk szerint.
2018. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
*mondom
2018. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok koszonom, hogy ilyen gyorsan valaszoltatok nekem! :) <3 Annyira ketsegbe voltam esve es elotort rajtam, emiatt a panik betegseg, a depresszio minden, mert senki sincs akivel igy kibeszelhetem a problemaim. Nagyon koszonom megegyszer. Megnyugodtam most es lehetseges, hogy hazamegyek a holnapi nap folyaman, ha nekem nem tud nyomos indokkal szolgalni az orvos, miert kell meg szenvedni meg ketsegek kozt lenni a terhessegemmel.
2018. márc. 9. 21:58
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Igen, kötelesek ellátni, már ha be tudsz jutni a kórházba és nem a fiaid szeme előtt halsz meg egy gyors lefolyású toxémiás sokkban esetleg hellp szindrómában.
2018. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hazamehetsz és utána kötelesek fogadni. DE nagyon gondold meg. Én mentem haza 14 hetesen saját felelősségre, de az orvosom egyetértett velem, hogy menjek, de abban a hónapban ő nem volt osztályos orvos, így nem engedhetett haza. De toxemiaval nem mennék haza. Terhesség vegen 2 hónapot voltam kórházban es nem egy, nem kettő jól vagyok toxemiast vittek sürgősségi császárra. Ez már nagyon a vége, nem kockáztatnék. Perceken múlhat a gyereked élete.
2018. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtok babyszittert fogadni? Vagy valami barátnő vagy nagymama, rokon nincs?
2018. márc. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, és ha ezt elmondanád bent? Az orvosok/ápolók is emberek, nekik is van családjuk.
2018. márc. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem küldhetnek el. Bár nyilván megdicsérni nem fognak, azért arra készülj fel.

De ha toxaemiás vagy, gondolom van naponta valami vizsgálat (CTG, áramlásmérés), arra akkor majd naponta be fogsz járkálni, vagy mit csinálsz? Nem tudom mennyire súlyos a helyzet, de azért a toxaemia nem veszélytelen.

2018. márc. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Megkerdeztem az orvost, hogyan latja a helyzetet es az allapotunkat. Azt mondta jok lettek az eredmenyek, az ultrahang minden, lepeny rendben van, a vernyomasomra kapom a gyogyszert, most vizelet gyujtes van, aminek szeretnem tudni az eredmenyet termeszetesen. En is aggodom! Jo lenne, ha kivennek, hogy velem lehessen, vegre tudjam, hogy jol van. De az a baj, hogy csak ilyen altalanosan vilagosit fel a dolgokrol, a noverek tobbet mondanak, mint o es nem kapok konkret normalis valaszokat, hogy mire varnak vagy milyen kezelesre van meg szuksegem, mi a fo veszely most rank nezve stb... Holnap megtudom mi van, de nyilvan nem leszek felelotlen es hagyok itt mindent, ameddig nem kapok reszletes felvilagositast es persze, ha azt mondja a doki, hogy maradjak, nem merne kockaztatni stb. (Fontos a velemenye) akkor maradni fogok es kifogom birni a gyerekem/gyerekeim erdekeben. Oke, hogy hianyoznak is, de az legyen a legkevesebb nem ez szamit most, csak tudataban vagyok annak, milyen nehezsegek vannak otthon is.
2018. márc. 9. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!