Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hósom állandóan csapkod,...

19 hósom állandóan csapkod, engem nagyon idegesít, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiam másfél éves. Van egy új szokása. Jön a mama felé, meglátja ,már csapkod is felé és nyekereg. Ha odamegy hozzá, rácsap simán. Ezt mostmár anyuval is csinálja. Papával folyton. Minden nap látja őket, nem idegenek. Csinálja úgy 10 percig, aztán gondol egyet és megszereti, megöleli a nagyszüleit. De ami még kellemetlen, hogy idegenre is csap, ha hozzászólnak. A játszótéren föléállt egy anyuka, szerintem fenyegetve érezte magát ,ahogy hozzászólt, már csapott is felé nyekeregve, morogva, menj már innen arckifejezéssel. Az elmèletem a Tiétekkel egyezik abban, hogy ne agresszióval kezeljük az ilyen kitörést. Tehát én nem csapok a kezére, fenekére emiatt, viszont azonnal magam elé húzom, jól megfogom a két karját és ennyit mondok: nem ütjük a mamát/papát! Azonnal fejezd ezt be! Ezek után ugyanúgy folytatja, ha megint hozzászólnak, vagy odamennek. Szó szerint elzavarja őket. Ma letusoltam, mialatt ő apàval fürdött, nem tetszett neki ,hogy én a kabinban tusolok és vinnyogva csapkodott felém. Krrtem, hogy hagyja abba, elkezdtem törölni, ő meg arculcsapott , legyintett vagy kétszer. Mostmár tényleg idegesít! Mamák szerint minél jobban szólok rá és rendezem a fiam, annál jobban csinálja. Szerintük rá se hederítsek, mintha nem is csinálná. De ez a megoldás?vagy legközelebb jól ráverek a fenekére és megnézem mi lesz! Tiszta égő, mikor csapkod a mama felé a levegőbe visítva, ő meg csak mondogatja, hogy szeretlek....
2010. jún. 11. 22:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

nálunk az működött, illetve most is még benne vagyunk, hogy mikor csapkodott, megfogtuk finoman a kezét és mondtuk, neki, hogy "nem csapkodunk, hanem simi-simi" és simogattunk a kezével. Annyira működik, hogy most már ahogy csapna, ránk néz, mi egyből mondjuk, hogy a-a, simi-simi és simogat. Próbáld ki. Mondjuk ehhez kellett a férjem hideg nyugalma, mert először én is mérges lettem a csapkodásra. De hát honnan kéne tudnia az etikettet a gyereknek ennyi idősen, nem? Most tanul és tapasztal mindent.:)

2010. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
90%
Egy nap alatt nem váltod meg a világot. TÜRELEM! Az a legjobb modszer.
2010. jún. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Most találtam a kérdésedre, nem tudom hogy még aktuális e a kérdés, de gondoltam megírom nálunk mi volt. Most 14 hós a babám, 1-2 hónapja kezdte a csapkodást. Minden alkalommal rászóltunk, de semmi. Aztán egyre sűrűbben csinálta, nem csak ha begurult, hanem már szinte mindenért, és egyre durvábban, meg karmolt, csípett, és már harapott is. Én már nagyon untam, és elkezdtem kiabálni vele, amikor csapott. Na a helyzet még rosszabb lett, elsírta magát amikor rákiabáltam, aztán ugyanúgy folytatta tovább. (én nem ütöm meg a gyereket) És módszert változtattam, vagy észre sem vettem, mikor ezt csinálta, vagy nyugodt, csöndes hangon mondtam hogy ezt nem szabad, ilyet csak a buta babák csinálnak, vagy letettem a kezemből, és otthagytam. Már pár nap alatt érezni lehetett a változást, 1-2 hét múlva pedig már alig csinálta. Szóval szerintem nem szabad "nagyjelenetet" rendezni, mert tesztel, és a reakciód tetszik neki, és újra csinálja. Szóval szerintem ne üsd meg és ne kiabálj vele, hanem próbáld meg észre sem venni, és hidd el abba fogja hagyni.
2010. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!