Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hósom állandóan csapkod,...

19 hósom állandóan csapkod, engem nagyon idegesít, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiam másfél éves. Van egy új szokása. Jön a mama felé, meglátja ,már csapkod is felé és nyekereg. Ha odamegy hozzá, rácsap simán. Ezt mostmár anyuval is csinálja. Papával folyton. Minden nap látja őket, nem idegenek. Csinálja úgy 10 percig, aztán gondol egyet és megszereti, megöleli a nagyszüleit. De ami még kellemetlen, hogy idegenre is csap, ha hozzászólnak. A játszótéren föléállt egy anyuka, szerintem fenyegetve érezte magát ,ahogy hozzászólt, már csapott is felé nyekeregve, morogva, menj már innen arckifejezéssel. Az elmèletem a Tiétekkel egyezik abban, hogy ne agresszióval kezeljük az ilyen kitörést. Tehát én nem csapok a kezére, fenekére emiatt, viszont azonnal magam elé húzom, jól megfogom a két karját és ennyit mondok: nem ütjük a mamát/papát! Azonnal fejezd ezt be! Ezek után ugyanúgy folytatja, ha megint hozzászólnak, vagy odamennek. Szó szerint elzavarja őket. Ma letusoltam, mialatt ő apàval fürdött, nem tetszett neki ,hogy én a kabinban tusolok és vinnyogva csapkodott felém. Krrtem, hogy hagyja abba, elkezdtem törölni, ő meg arculcsapott , legyintett vagy kétszer. Mostmár tényleg idegesít! Mamák szerint minél jobban szólok rá és rendezem a fiam, annál jobban csinálja. Szerintük rá se hederítsek, mintha nem is csinálná. De ez a megoldás?vagy legközelebb jól ráverek a fenekére és megnézem mi lesz! Tiszta égő, mikor csapkod a mama felé a levegőbe visítva, ő meg csak mondogatja, hogy szeretlek....
2010. jún. 11. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Figyelj ez a gyerek eléggé elvan kapatva, egy enyje benyjével ilyet nem lehet elintézni, telnek majd a hónapok és ez a csapkodás majd a kisboltba átalakul hisztivé és földhöz vágja majd magát!

Én igenis azt mondom, ha valakire rácsap, akkor csapj rá a kezére, vagy egy kicsit a fenekére mert csak igy fogja megtanulni hogy nem szabad a nagymamát, anyát és idegeneket csapkodni! Ha rászólsz elmegy a füle mellett és kinevet!

Az, hogy az erőszak nem megoldás semmire nemcsak a szülönek de a gyereknek is bekell tartnai, nem kell eltörni a kezét, vagy erősen pofán vágni, de mint ahogy irtam csapj a kezére vagy a fenekére, mert tudni fogja hogyha csapkodni fog és rosszul viselkedik mi lesz a következménye anyától!

2010. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem, de ha csapkodom a kezét, ő utána nem lesz méginkább igazi verekedős? Hisz én is ütök, ő is üthet, nem? Ezen látszik, hogy elkényeztetett kisgyerek?
2010. jún. 12. 17:18
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
szerintem is el van kényeztetve..mert tudnia kell, hoyg rosszat csinált...szeritnem 19 évesen még nem érti, hogy miért kapott ki, scak az agressziót fogja érezni és a fájdalmat, de amikor iylen, ha van külön szobája, akkro rakjátok be és hagyjátok ott.. nem kell rázárni az ajtót...
2010. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
És a mamának sem kellene azt mondnai, hoyg szeretlek, nyugodtan csinálja azt, ha csapkod a gyerek, hogy nem figyel rá, sőt,mondja azt, ha ütögeti, ő nem akarja így látni...stb
2010. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha csapkod, és utána meg kedves, akkor ti egyből ölelitek, mintha minden rendben lenne. Ha csapkod, be kell tenni a szobájába, és büntiből ott hagyni, nem foglalkozni vele. Mert a mostani viselkedésetekből azt gondolja, nincs igazán következménye ha rosszalkodik. A kézreütés szerintem nem jó, pont azzal kezelni a problémát, ami okozza? Azt tanulja meg, hogy így kell rendezni a dolgokat, hiszen anyu is így csinálja. De éreztetni kell vele, hogy nem szabad. Ne mondogasd ilyenkor hogy szeretlek, ez pozitív megerősítés, nem negatív! Ha így viselkedik, mehet a szobájába, nincs játék, ölelés, meg szeretlek.
2010. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

szia,


először is szerintem nem azért csapkod, mert el van kényeztetve!! az én fiam ugyan ennyi idős és ugyan ezt csinálja és nem egy kényes gyerek!! fogalmam sincs miért teszi, mi váltja ki belőle, nekem is állatira kellemetlen, főleg idegenekkel, de mást nem tudok tenni, csak hogy magyarázok, magyarázok, magyarázok!! büntetni egy 1,5 éves gyereket?? hajrá!! hát nálunk ez nem megy, hiszen nem érti még!! igen, miután elmagyarázod neki, hogy nem szabad, ne ölelgesd, ne olvadj el ha oda megy és ő ezt teszi, tudom, hogy nehéz, mert nálunk is ez a koreográfia. én olyankor után kicsit hidegebben viselkedek vele és már lassan úgy tűnik meghozza a gyümölcsét... kitartást!! ez sajnos egy ilyen időszak.


Ági

2010. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Szerintem sem az elkényeztetés a probléma! 19 hónaposak a lányaim és az egyik ugyanezt csinálja! Egyáltalán nincsenek elkényeztetve,mégis csapkod. Minket is,a tesóját és az idegeneket is. Nem mindig,de gyakran előfordul. Mi is csak azt tudjuk tenni,amit az egyik kedves hozzászóló írt,mindig magyarázkodunk! Azt mondta a gyerekorvos,hogy ez egy ilyen korszak és majd kinövi. Csak remélni tudom,hogy tényleg így lesz! Addig is kitartás és türelem!!!

2010. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


21 hónapos a kisfiam és ezen a korszakon mi is átestünk. Túljut rajta. Mindig mondogattam neki hogy ez fáj anyának, meg akit éppen ütöt és egyik napról a másikra elmaradt.

Az én véleményem, hogy minden korszakon átesik a gyermekem. Azt hiszi ez jó, de rájön hogy semmit nem ér el vele. Mondogatni kell neki hogy nem szabad és hogy fáj. Megérti nem hülye, csak kisgyerek.

2010. jún. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%

előző vagyok....

Még egy dolog... Csak ne hagyd rá. MINDIG mond neki hogy nem szabad!!!

2010. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A mamák is ezt mondják, hogy egy rossz szokás, ne figyeljünk rá, majd abbahagyja és jön két másik rosszabb szokás...de efölött nem bírok szó nélkül elmenni, hogy anyámékra idegből kezet emel. Nem vagyok a verés híve, de piros lesz a fejem, ha elkezdi! Holnaptól taktikaváltás akkor újra. Nem ordibálok, nem rángatom. Mert mostmár itt tartok. A szép magyarázat korábban nem hatott, most levegőnek fogjuk nézni, ha rákezdi, közlöm vele, hogy így nem viselkedünk, nem csapkodunk és otthagyom. A mamákat megkérem, hogy egyet tegyünk. Az is bosszant, hogy anyósom válasza a csapkodásra az, hogy tudod mennyire szeretlek. Erre mégjobban nekimegy. Megkérem, ha csapkod, szóljon rá és fordítson hátat, hadja ott. Holnap kipróbáljuk, ha ugyanugy reagálunk, van e meglepetés az arcán. Köszönöm a segítségeteket!!
2010. jún. 15. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!