Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj az anyukákkal? Nem...

Mi a baj az anyukákkal? Nem veszik észre, hogy már nincs tél vagy miért vannak annyira felöltöztetve a babák?

Figyelt kérdés
Most voltunk vásárolni az 5 hónapos babámmal. 24 fokot irt az auto, mégis sok baba úgy volt felöltöztetve, mintha 5-10 fok lenne. Vagy én adok túl kevés ruhát rá? Egy rövid és hosszú ujjú body volt rajta, melegítő nadrág, zokni és egy hajpánt a fülén. De ahogy haza értünk így is szinte forró volt mindene. Igaz, ő elég forró vérű baba, de volt, akinél a téli bundazsákban volt a baba a babakocsiban.
2018. ápr. 9. 14:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem az adott anyukákat kérdezed? Nyilván ők tudják, nem mi.
2018. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a hibat en is elkovettem az ikreimmel. De persze utolag vettem eszre, mijir hazajottunk hogy nagyon meleg a hata. Ovtam oket,feltem higy megfaznak talan ezert. Na meg nalam nehezebb a dolog mert mai setanal is egy bluzban voltam es egy nadragban persze. A gyerekekre adtam egy bodyt es egy vastagabb rugit, tavaszi sapit es kesz. Vittem ugyan takarokat ha kellene, de nem kellett. Na igy volt teljesen tokeletes. Ket honapja ilyen idoben meg tavaszi kabatot is adtam volna rajuk. En nem szegyellem, elbenaztam az elejen, de sokszor kerdeztem a vedonot is peldaul hogy mit adjak rajuk. Mara mar megtanultam nem tuloltoztetni oket.
2018. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%

Ezzen en is mindig kiakadok.

Persze,mindenki oltoztesse ugy a gyereket ahogy o akarja....csak akkor anyuka is vegyen fel pulovert,kabatot,kotott sapkat es meg tekerjen magakore egy pledet is....

Miert kell szegeny gyerkocoket megfozni???nalunk 25 fok volt,szeo napos ido,pici szellovel.a 2 evesemen egy melegitonaci es egy polo volt.de volt olyan kisgyerek a jatszin akin pulover,kabat es sapka volt!anyuka meg poloban es halasznaciban uldogelt az arnyekban.

En spec szoltam neki,hogy ez kicsit tulzas.pofavagasok kozepette elhuztak inkabb.

2018. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap még pulcsi volt rajtuk (rajtam is), mikor elindultunk. Persze a lakásból kiérve rólam is lehetne mondani, hogy túlöltöztettem őket, oké tényleg, de nem maradtak úgy. 5 perce nem voltunk lent, láttam én, hogy benéztem az időt, lekerült a pulcsi. Ma már rájuk se adtam. Ma rövid ujjú body + vékony nadrág + nagyon vékony sapka volt a kicsin, póló + vékony nadrág a nagyon, hát nem fáztak így sem, sőt.. 25 fokban voltunk ma lent. Azért beraktam vékony pulcsit a babakocsi csomagtartójába, természetesen elő se vettem.


Egyébként minden tavasszal, mikor jön a jó idő, ezt megkérdezi pár ember. :)

2018. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%
Tegnap ~22 fok, hétagra sütött a nap. Fiam 3 éves kapucnis pulcsi. Anyuka jön szembe kb hasonló korú babakocsiban !overallban!!! Mikor elmentek mellettunk megkerdeztem a fiam hogy úgye milyen meleg van :) Remélem leesik neki... Ez már kínzás..
2018. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%
én spec azért "öltöztettem túl", mert kis súllyal született a gyereke, hiába volt 3 hónapos, akkor is be kellett öltöztetni augusztusban. 3 éves, most már nem kell, de nem is nyomja áprilisban nyári ruhában....
2018. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%

Utolso,gyereket nem honap,hanem homerseklet alapjan oltoztetunk.

9 eve aprilisban 30 fokok voltak,akkor szuletett a kozepso,ezert maradt meg ennyire.

Es van amikor majusban hirtelen 10fok van,akkor meg nem adsz ra kabatot mert majusban nem szokas mar?

De olyan is volt mar,hogy dec.25.en puloverben jatszottak a gyerekek az udvaron mert 18fok volt.

2018. ápr. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen túlöltöztetett gyerekek lesznek betegesek, akik aztán a közösségben, oviban, iskolában szépen megfertőzik a többit, szóval nem igaz, hogy senkinek semmi köze hozzá, ki hogy öltözteti a gyerekét. Társadalomban élünk, nem egy lakatlan szigeten.
2018. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Olyan felesleges ezen vitatkozni. Tavasz van. Szeszélyes tavasz.

Tegnap póló, melegítő nadrág, ma kabát, vastag pulcsi, mert borult, minden pillanatban eleredhet az eső.


Rétegesen kell öltöztetni a gyerekeket, hogy le és fel is lehessen korrigálni, ha mégis más az idő, mint amilyennek az ablakból vagy a hőmérőre pillantva tűnt.

Csecsemőknél pedig, akiket menet közben nehezebb öltöztetni, a takarók számával és vastagságával lehet játszani, alá pedig minél kevesebb ruhát adni.

2018. ápr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!