Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valahogy segíteni, hogy...

Lehet valahogy segíteni, hogy elinduljon?

Figyelt kérdés

14 hónapos. 9 hónapos kora óta áll, bútorok mellett lépeget. Tolja a babakocsit, járássegítőt. De nem engedi el, amit fog.

Nagyon menne, felfedezné a világot: négykézláb. Ez házon kívül ugye nem megoldható. Így viszont hisztivel telik az egész nap, mert ebben a jó időben menne a levegőre, aztán mászna az utcán és az udvaron. Babakocsit eltologatja, de abban hamar elfárad, és mászna. Ha felveszem úgy se jó, ha beteszem a kocsiba, úgyse, és otthon sincs el. Kézen fogva nem megy.

Mindkettőnknek megváltás lenne, ha elindul.

De nem akar.



2018. ápr. 12. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig előbb-utóbb muszáj lesz neki. Csak erre még nem jött rá. Meg fog 'világosodni', ne aggódj, aztán meg majd futhatsz utána.
2018. ápr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó időben, megfelelő placcon (pl.: homokozó) miért ne mászhatna?


Egyébként meg pakolj el minden járássegítő eszközt otthon, csak hátráltatja.

A kézenfogva sétáltatás pont kerülendő, arra ne akard átszokatni.

Hamarosan el fog indulni, nem lehet siettetni (csak akadályozni).

Nálunk kereken fél év telt el a felállás, bútorok melletti lépegetés és az elindulás között

2018. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt próbáltad, hogy leültök ketten pároddal, ő fogja a gyereket, te hívod? Először csak 1-2 lépést menjen, ha már bátrabb lehet növelni a távolságot.
2018. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét gyerekem így volt, hogy már csak akkor engedte el a bútorokat/kezünket amikor teljesen biztos volt magában, addig másztak ha valahová menni akartak és nem volt mibe kapaszkodni :D...hónapok teltek el így... Aztán meg profi módon elindultak... :D ... Szerintem ne siettesd, valószínűleg nem biztos még magában, majd elindul...
2018. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 hònaposan indult el a kisfiam. Ugyanígy volt mint nálad kis betoji volt :) fogott mindent mindegy hogy mi az csak egyedül ne kelljen mennie. Aztán egyik este ( magam sem hittem) pár lépés után szinte szaladt :D persze esett nagyokat de nem érdekelte nevetett nagyokat és tovább próbálkozott. Kb 2 hét után "tökéletesen" ment,nem volt esés-kelés. Nyugi csak a biztosra megy :)
2018. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vidd ki egy rétre, aztán másszon. Jól öltöztesd fel.
2018. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!