Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba mellett leánybú...

9 hónapos baba mellett leánybúcsúba menni? Ti mikor szórakoztatok először? A baba el volt nélkületek?

Figyelt kérdés
Annyi idős lesz a babám, mikor a tesóm leánybúcsúja lesz. Igaz, addig még van 3 hónap, de én előre félek. Állandóan együtt vagyunk, soha nem megyek nélküle sehova, max fél órára hagytam páromra vagy anyukámra 2-3 alkalommal, szóval eléggé össze vagyunk nőve. A buli már délben fog kezdődni wellness-szel, este pedig limuzin, szórakozóhely, stb. Mondtam a húgomnak, hogy én nem hiszem, hogy ennyi idő alatt a babám annyit változik, hogy olyan sok ideig el lesz nélkülem. Arról nem is beszélve, hogy szoptatom és valószínűleg akkor is fogom még. Fejni nem tudok, úgyhogy az sem opció. Erre az volt a válasza, hogy soha nem bocsátja meg nekem, ha ezt nem tudom megoldani. De hogy oldjam meg?
2018. ápr. 14. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

Akkor soha nem bocsátja meg, nem veszítesz semmit, csak egy önző testvért.

Ha nem csak magára gondolna, akkor bőven beérné azzal is, hogy az esküvőjén ott leszel. Az is elég szervezést és rugalmasságot fog igényelni a részetekről.

2018. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
A húgod is önző, bár csak igazán szeretné hogy vele legyél, de ez a gyerek téma sem piskóta. Ne mond nekem hogy a kilenc hónapos gyereked semmit nem fog enni még, csak anyatejet. Az apjával ennyi idősen el kell legyen fél napot, ne reagáld túl hogy bele hal a gyerek, max. altatásnál lesz nehezebb, de az is megoldható.
2018. ápr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
78%

Miért nem hagyod az apukájára?

Ő is ugyanolyan szülője, mint te... Nálunk ugyanúgy foglalkozik vele, figyel rá, játszik vele. Gond nélkül elmehetek fodrászhoz, masszíroztatni, kozmetikushoz, bevásárolni, vagy barátnőzni (tudom, ezekért itt golyó jár, de na...).


Én simán mennék, bár tény, hogy nálunk a férjem is kiveszi a részét a gyereknevelésből, babázásból és nem is hisztériázok előre, hogy "jaj mi lesz velünk egy éjszaka miatt".

Nem egy 2-3 hetes újszülöttről beszélünk, könyörgöm.

Nem is egy idegenre, bébiszitterre, szomszédra hagynád ott. Hanem a SAJÁT APJÁRA, aki jó esetben ismeri, vele van naponta, vigyáz rá ugyanúgy, ahogyan te is.



Nem volt szép, amit a tesód mondott, de az sem normális, hogy neked nem lehet egy szabad délutánod és estéd, mert már most előre hisztizel, hogy mi lesz vajon. Ha így állsz hozzá, és nem engeded, hogy más is legyen a babával (az apja), akkor ne csodálkozz...

2018. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Egyik felet sem értem meg. 10 hónapos a babám, de könnyedén rá lehet bízni rokonra és már régóta eszik szilárd ételt. Nem a baba nincs el nélküled, hanem fordítva.

Az is túlzott reakció, hogy nem bocsát meg neked soha, ha kihagysz egy bulit. Mindkettőtöknek több érettségre van szüksége.

2018. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Kettessel értek egyet. Nyilván egy kizárólag anyatejes gyereket nem szívesen hagy senki órákra magára, és a húgod is túlzásba esett erősen (menyasszörny), de egy kilenc hónapos azért már másra hagyható. Nekem az csapta meg a szemem, hogy még a párodra is max. félórára hagyod.


Lehet mi vagyunk furán szocializálva, de már egészen piciként is vigyázott rokon a gyerekekre, és mindenki megvan még. Most nyolchónapos a keresztfiam, simán elvagyunk egy napot. Igaz, össze vagyunk szokva, és az anyja sem parádézik folyamatosan, hogy jajj, nem ő vele van...


(Sajnos néhány gyerek ezért nincs el mással, mert az anyja csinálja a cirkuszt a vigyázás körül, aztán meg a végén tényleg csak az anyjával marad meg.)

2018. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Miért lett lenullázva az a válasz, ahol a férj is segít? Ja vágom, itthon még őskori felfogás dívik.
2018. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Én magamnak nem bocsatnam meg, ha a saját tesóm lanybucsujara nem mennek el egy 9 hónapos gyerek mellől. :)

Próbáljátok kompromisszumot kötni. Menj el délben wellness nincs, majd 3 körül hazamesz szoptatni, babusgatni 1-2 órára. Utána megint visszamesz, és megbeszeled a tesóddal, hogy legfeljebb addig maradsz, amíg a férjed nem szól, hogy szüksége van rád a babának. Este altataskor meg egyszer hazamehetsz és utána folytatod a csapattal a bulit. Hidd el, addigra legalább 2 etkezest ki tudsz váltani. Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. :)

2018. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
*wellness nincs = wellnessezni
2018. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

6, Kiveheti a részét, de szoptatni még egy pasi se tud. Egy egész napos, éjszakába nyúló program így sehogyse kivitelezhető úgy hogy a gyerek ne szenvedjen hiányt.

Írta, hogy nem tud fejni.

Nem tudom más hogy van vele, de én senki kedvéért nem tápszerezném a gyerekem, ha megy a szoptatás.

9 hónaposan pedig sajnos vagy sem, sehogy se tartottunk a hozzátáplálással még a tápszeres gyerekemmel se. 1 étkezés se volt teljesen kiváltva.

Nyilván őt ettől még otthon tudtam volna hagyni.

2018. ápr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Kilences, attól mert te nem eteted a gyereked csak tejjel amíg ki nem fogysz belőle, másnak még nem muszáj hogy így tegyen. Egy kilenc hónapos gyerek már nagyon sok mindent ehet ha hozzá van szokva. Egy fél nap nem fog maradandó károsodást okozni a gyerekben, nem lesz tőle sanyargatva.
2018. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!