Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakult a nagy súlyú...

Hogy alakult a nagy súlyú babád mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés

Mikor kezdett forogni, kúszni stb? Írnál súlyt is?

Az enyém 7,5 hónapos 9,2 kg (3-mal született), forog hasról hátra és körbe, hátrafelé "kúszik".



2018. ápr. 15. 20:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Ez az én kérdésem volt... 10 hónaposan kezdett igazán mindent, és 16 hónaposan indult el.

2018. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
48%

A gyógytornász vagyok:). A leírtak alapján egyelőre jó időben csinálja a babád a dolgokat. Igen, szokták ezt mondani, hogy a nagyobb súlyú babák később kezdenek el mozogni, de azért általában van egy kis relatív hypotonia. Ami lehet egy kisebb súlyú babánál esetleg nem okozna gondot, de egy nagyobb súlyt nagyobb izomtömeggel kell megmozgatni. Várd meg mit mond a védőnőd. Nem tudom merrefele laksz, de ha esetleg elküldenek gyógytornászhoz lehet tudok segíteni megbízható embert találni, aki ránéz.


Ui.: Köszönöm a lepontozást. Nem tudom ki és miért csinálta, gondolom azért, mert értek a dologhoz és ez valakit zavar. Úgyhogy ezt bóknak veszem:).

2018. ápr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
12, Ne szállj el magadtól! Pont azért kaptad a lepontozást, mert miféle gyógytornász az, aki nem érti elsőre, hogy mi az a körbe kúszás. Hiteltelen.
2018. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok elszállva magamtól:). Azt írta a Kérdező, hogy “forog hasról hátra és körbe”, nem pedig azt, hogy kúszik körbe:). Azért nem értettem hirtelen, mert azt írta hasról hátra forog és nem értettem, hogy miért nem azt írja, hogy vissza is vagy hogy hátról hasra is. Remélem így már érthető. A körbe kúszást természetesen értem, de irt nem arról van szó.
2018. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*itt, nem irt
2018. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy nem volt egyértelmű. Nem tudtam, hogy azt is kúszásnak hívják, amikor leír egy kört.
2018. ápr. 16. 13:04
 17/18 anonim ***** válasza:

3900 grammal született, 3 hónaposan már 7 kiló volt, 7 hónaposan 9,5 kilóval felállt és kapaszkodva lépegetett, kereken 10 hónaposan önállóan elindult. Kislány.

Másik lányom is hasonló súlyban volt, ő kerek 12 hónaposan indult el.

Tehát nálunk nem igaz, hogy a súlyuk miatt később csináltak volna bármit.

2018. ápr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A “magyarázatom” természetesen nem Neked szól Kérdező! Csak az egyik válaszoló, aki nekem esett rosszul értelmezte a válaszomat, mert félreolvasta a leírásodat.
2018. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!