Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónaposan hozzátáplálás?

Eszter20180320 kérdése:

2,5 hónaposan hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Babám születése óta tápszeres sajnos. Viszont szemmel látható hogy utálja már, csak akkor eszik egy keveset ha már nagyon kiéhezett. Reggel ébredés után eszik rendes adagot, legközelebb dél körül tudok beletukmálni egy felet, és van olyan h egész délután csak vizet fogad el, majd csak este eszik megint. Így semmi napirend nincs, egész nap küszködés. Sír nyafog egész nap, éhes látszik. Már a 4. tápszert eszi, az előzőeket még ennyire se ette. Most ez banános. Doki hümmög, nem mondja h adjak neki mást, de mást sem. Mit adnátok neki? Mert már nem bírom ezt a 4 hete tartó egész napos ordítást a kajáért.
2018. ápr. 17. 10:14
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Jesszus... kicsit üldözési mániád van nem ? Visszakérdezni vagy elmondani a tényeket már nem lehet??? Nem hinni kell neked a nagy okos mindent tudónak ?! Mert te már mindent láttál ugye ? Menj, rontsd máshol a levegőt.
2018. ápr. 17. 13:37
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az utolsoval. Bosszantó, hogy a kész tényekkel és normalisan eloallva is mi vagyunk lehurrogva akik elolvastak/tudják, hogy 6honap előtt nem ajánlják és nem is szabadna. A 4honapost is azért irtam, mert egy egy kisbabanal orvos javasolja. S mi az, hogy kinezi a szatokbol? Ez az állítás már önmagában is furcsa lenne... Szóval kérdező. Kérlek ne légy annyira butus és legyél hajlandó kinlodni a tápszerrel ha már a te felelosseged az a kicsi élet.
2018. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezen gondolkoztam, hogy milyen választ szeretnél hallani. Hogy igen, milyen remek ötlet hozzátáplálni egy 2,5 hónapos babát?

Próbálkozz továbbra is különböző tápszerekkel, más fajta cumisüveggel, cumikkal (más az alakja, a folyás gyorsasága)

Ami még eszembe jutott, az a tápszer hőmérséklete.

Nekünk a kicsi csinált olyat, hogy nem volt hajlandó megenni a tápszert ha csak 1 fokkal hidegebb/melegebb volt, mint ahogy szerette.

2018. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Senkit nem hurrogtam le! Inkább én vagyok lebaszva! Komolyan kérdezni se szabad mert a sok mindent tudó anya rögtön hülyének nézi az embert csak mert bizonytalan első gyerekkel és mivel neki akar a legjobbat mer kérdezni.
2018. ápr. 17. 13:40
 15/27 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Természetesen nem erre vártam, hanem hasonló cipőben járó anyucik véleménye érdekelt volna. Köszönöm hogy te legalább ötletelsz is mivel csinálhatnam jobban. Mindenki aki leszólt, annak csak azt kívánom amit én átélek az elmúlt hetekben.
2018. ápr. 17. 13:44
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi, nemsokára ide talál majd az a troll, aki állítása szerint már születésétől hozzátáplálja a gyerekét pörkölttel és máris meglesz a puszipajtid.

Onnan ismered majd meg, hogy a százaléka nullához konvergál.


Egyébként az, hogy nem minden fajta tápszert ugyanolyan lelkesedéssel fogad, még véletlenül sem annak a jele, hogy érett a hozzátáplálásra. Érzik az ízeket, senki nem állította, hogy nem.

2018. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%

Még valami: egy 2,5 hónapos tápszeres gyereknek semmilyen más folyadékra nincs szüksége a tápszeren kívül (kivéve ha esetleg 40 fok van).


Lehet, hogy ilyen banális oka van annak, hogy nem eszik, hogy eltelíted más folyadékkal.

2018. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy lehet,hogy én tudtam eddig rosszul de vizet miért kapott az a pici?

És még légyszíves azt mond el,hogy hogy is zajlik az,hogy kinèzi a kaját a szàtokból? Ez,hogy történik?

Én csak jó szívvel azt javaslom,hogy legyél kitartó és véletlenül se kezd el a hozzá táplálást.Ő meg nagyon!!! picike. Még nem áll készen erre. És ez a Te felelősséged. Amúgy ahogy az egyik válaszoló is írta, hogy egyben kifog jönni neki és táplálóval amúgy sem tudnád kezdeni mèg.

2018. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
31%

Jó, akkor 2.5 hónaposan válogatós.

Ebben az esetben hogy képzelted el a hozzátáplálást? Nem egy nagy varázslat. Egyszerűen egy-egy étkezést fokozatosan kiváltasz mással.

Most kínszenvedésnek tartod, hogy cumisüvegből eteted tápszerrel. Mivel is jobb ehezképest a hozzátáplálás?

Megpárolod a baba ételét, pürésíted, megfelelő 36 fokra hűtöd/melegíted. Aztán várod a csodát, hogy kinyissa a száját (téged utánozva) és becsempészel egy falatot. Lehet, hogy hihetetlen szerencséd van és megeszi. De sokkal valószínűbb, hogy kiköpi. Másnap újra ugyanez, mert a két napos bébiétel nem adhatod oda. Ha nincs allergiás reakció, nem okoz poci gondot, és el is fogadja, akkor ehet egy egész adagot. Ez lehet öt perces mutatvány is, de megint csak valószínűbb, hogy fél óra bűvészkedés.

Aztán komplett takarítás (hihetetlen messzire és magasra tudják köpni).

Ha veszed az üvegeset, akkor készülj arra, hogy eleinte több landol a kukában, mint amit megeszik.

Neked első baba. Nekem három van. Hidd el: sose lesz ilyen egyszerű megetetni, mint amíg üvegből szivattyúzik! Ennél csak nehezebb lesz. Egyáltalán nem lesz semmi könnyebb vagy jobb, ha hozzátáplálsz.

Egyet pedig kezdj megszokni: mindenben alkalmazkodni kell a baba fejlődési üteméhez! Egy dolog, hogy te mit akarsz. De ő is egy önálló kis ember önálló akarattal, csak még kicsi. Koránt sem biztos, hogy olyan ütemben fogod hozzátáplálni, ahogy tervezed. Nem tudsz enni helyette.

Úgyhogy sokkal egyszerűbb lenne változtatni a hozzáállásodon!

Még az is lehet, hogy szívesebben fog enni a babád, ha nem érzi rajtad közben a feszültséget!

2018. ápr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megtisztelő figyelmet, a kérdést lezártnak tekintem. Remélem mindenkinek örömet okozott egy kétségbeesett anyába bele rúghatott még egyet :) (természetesen tisztelet a kivételnek, nekik tényleg köszönöm a tippeket, amiket ki is fogok próbálni)
2018. ápr. 17. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!