Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak eleve nehezen elalvó...

Vannak eleve nehezen elalvó babák? Lesz olyan, hogy beleteszem az ágyába és magától el tud majd aludni?

Figyelt kérdés

Most 4,5 hós. Ha nem alszik eleget, akkor a köv. elalváskor nagy sírás szokott lenni és még nehezebb elaltatni, kézben kell vele sétálni, máshogy nem megy. Próbáltam már neki altatót énekelni, de semmi hatása sem volt, kb. 2 hétig próbáltam. Altatózene, popsipaskolás, semmi, csak rázendített. Ölben néha elalszik rövid séta a kézben után, de ha nem, akkor feszíti magát és elkezd nagyon sírni.

Másnak is van ilyen babája? Miket próbáltatok már az önálló elalvás érdekében? És mennyi idős a babátok?


2010. jún. 12. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Pedig erről mielőbb le kéne szoktatni.

vannak babák, akik mindig sírnak elalvás előtt, ez nem baj. Lányom is ilyen, álmos, hasra teszem, egy kicsit nézelődik, ha elfárad sír, majd elalszik. De ha felveszem, annál jobban üvölt.

amúgy mindkét lányom katasztrófa, amit alvás terén művel...

És barátnőm fia sem alszik jól még mindig, pedig másfél éves, és már mindent kipróbált, amit lehet...

Babája válogatja...

Én nem bízom a majd eljön az idő, hogy elalszik magától-ban, de van erre is példa.

nekem nagyon bevált az "Aludj jól, gyermekem" könyv, de amíg úgy gondolod, hogy úgysem fog menni, neki se állj!!csak ha valóban azt akarod, hogy babád megtanuljon egyedül elalduni!

2010. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Van, hogy altatja magát és valami hangot ad ki, de amikor üvölt a fáradtságtól, akkor biztos nem tud egyedül elaludni, akkor a kezemben is nehezen, nemhogy letegyem és úgy.

És ez a nagy kérdés, hogy mivel kellene próbálkozni.

2010. jún. 12. 22:51
 13/18 anonim ***** válasza:
21.51-es vagyok. Magyarán alvás közben felébred, és csak a kezedben alszik vissza? Illetve a következő alvás előtt sirdogál? Nehéz kérdés ez, mert ilyen nálunk is előfordul, a lányom a pukikra ébredt fel egy időben, olyankor gyorsan a szájába teszem a cumit, kicsit simogatom, és ha szerencsénk van visszaalszik. Akkor szokott még nagyon üvölteni, ha túl sok inger éri, és utána nehezen tud elaludni, vigyázz arra, hogy ha úgy látod, hogy kevesebbet aludt, akkor utána ne játszatok teljes gőzzel, illetve ne legyenek körülötte sokan, mert az is fárasztja őket.
2010. jún. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ja! Ami még eszembe jutott. Örömmel olvastam viszont, hogy a te babád is alszik evések között, az én lányom nagy alvó, képes 2-3 órát is aludni egy-egy evés között, és még az éjszakát is átalussza.

Az is lehet, hogy a külső zajok, vagy a fény zavarják, én már besötétitek neki nappal is egy kicsit.

A sétával az a baj, hogy nagyon megszokja, és egyre nehezebb lesz, ahogy nő...próbáld simogatással. Egyébként cumizik?

2010. jún. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

még mindig az utolsó vagyok:-)

A neten megtalálod az "Álomba ringató praktikák" című könyvet, illetve a letöltési lehetőséget meg lehet vásárolni, valamint az írójától lehet kérdezni is. Szerintem lehet, hogy érdemes lenne ezt megnézned. Különböző módszereket ír le, és magyaráz el, de egyedi esetekkel is foglalkozik...állítólag. remélem nálatok is beválik valamelyik a ringatás helyett.

2010. jún. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

1 éves a babám. Nagyon hasfájós volt az első 3 hónap maga volt a pokol.

Csak ringatva tud elaludni :( Viszont már baromi nehéz hozzá.


Aludj jól ... annyira üvöltött, hogy összehányta magát és az ágyat is...köszi nem kérek belőle többet.

Álomba ringató praktikák...semmit nem ért.

Mindent amit csak hallottam vagy olvastam végigpróbáltam rajta az 1 év alatt...


Amit megkaptam...rossz anya vagyok, mert a gyerekem nem hajlandó aludni önállóan. :( Szívesen kölcsönadom bárkinek egy hétre, hogy kóstoljon bele milyen szenvedés neki is és nekünk is.


Akinek eleve jól alvó a gyereke kérem ne jöjjön, mert azzal nem segít a kérdezőnek sem, csak még szarabbul érezzük magunkat a babáink miatt...

2010. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is azt mondták, hogy rossz anya vagyok, nem tudok gyereket nevelni, mert nem alszik el egyedül.

Inkább én altatom (mostanra már kb. 5 perc), minthogy megint hajnalig üvöltsön, mert kipróbáltuk, hogy hátha elalszik magától. Hát nem, sőt ha lerakom az ágyba, kipattan a szeme, vigyorog, és esze ágában sincs aludni.

Most 11 hónapos, de szerintem szép lassan meg fog tanulni egyedül aludni. Mert olyat még nem láttam, hogy egy felnőttet altatni kellett.

2010. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom, hogy mire érettségizni fog, már nem kell altatgatni. :)
2010. jún. 13. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!