Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak a babája is csinálta...

Esztee1988 kérdése:

Másnak a babája is csinálta ezt a feszítést?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapos a kislányom, csak anyatejes. Hasfájós volt eléggé anno, de ezen már úgy gondolom túl vagyunk. Ami nem múlt el, hogy előjön napi szinten egyfajta feszítés, előre tolja a lábait (tehát nem felfelé gombócolva, mint hasfájásnál szokták), feszíti a fenekét és nyom, morog, nyög. Aztán egy idő után elege van és sírva fakad. Székrekedése nincs, napi 3-4 kakis pelusa van, normális színű és állagú. Amikor kakil, akkor nem szenved, az zökkenőmentesen sikerül. Ezek a feszítések különböző időpontokban jönnek, néha szopi közben, néha előtte, utána, szóval nem találok összefüggést. Tejterméket nem fogyasztok, hátha emiatt szenvedett, de továbbra is csinálja.

Gyerekorvosnak is mondtam, azt mondta, hogy lehet ilyen szenvedős típus lesz, illetve amíg rendben van a kaki, addig sajnos tanulnia kell, hogyan tudja elengedni lent a dolgokat. Értem én, de mikor szűnik ez vajon meg? Semmit nem találok a neten, ami támpontot adna, hogy mi is. Szélcsövezni is próbáltam, nem jön semmi, Espumisan mellett is csinálja. Szóval már gondoltam, hogy ez pszichés... Anyukák, hátha tudtok nekem segíteni.



2018. máj. 3. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A jellegzetes hasfájós lábhúzgálás sem tart örökké. Az enyémek is tök máshogy viselkedtek 4-5 hónaposan, ha fájt a hasuk. Viszont az igaz, hogy a gond nem bújik el csak úgy, nekem tejallergiás mindkét gyerek és a székletben látszott is, hogy nincs valami rendben. Refluxosok is voltak, amúgy egy sor tünete volt mindkettőnek még, nem csak a hasfájás. Hozzátáplálod amúgy? Mert ha igen, attól is lehet, hogy még esetleg nem érett még rá.
2018. máj. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Segíteni nem nagyon 8 hós a fiúnk és ugyanezt csinálja. Vissza tartja a pukit. Hogy miért azt passzolom. Ilyenkor alkarra fektetem sétálok vele közben simogatom a hasát. Azt mondták nekem,ha mászik akkor jobban el lesz foglalva a mozgással és megszűnik. A mi babánk még nem mászik,de forog és akkor kijön egy két puki néha felsír tőle.
2018. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem, nem táplálom még hozzá. Emiatt várni fogok 6 hós koráig, hátha az emésztése ilyen érzékeny.

Tartom a tejmentes diétát, azt hittem jobb lesz, de mégse...

Próbalom masszírozni, tornáztatni, de nem nagyon jön puki neki. Lehet ez lenne a gond? A szélcsővel sem távozik neki levegő...

2018. máj. 3. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!