Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos lányom, csak és...

20 hónapos lányom, csak és kizárólag tápszert eszik, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy a közös étkezés legyen vidám, ne erőltessem, stb. mert itt a gond már nagyobb ennèl. Fél évesen kezdtem volna hozzá a hozzátáplálásnak, nem fogadta el. Jó, nem erőltettem, később próbálkoztunk a falatkázós módszerrel, az sem vált be. Nem tuszkoltunk soha semmit a szájába, nem nyelt félre, az asztalnál nem fenyegettük tehát semmi rossz élmény nem érhette. Talàn annyi, hogy kb egy hónapja azt mondtuk neki hogy elfogyott a tápszer, nem tudunk adni többet. Akkor inkább reggeltől estig nem evett. Tudom hiba volt, de kétségbe vagyok esve. Lassan úgy érzem, hogy amikor elkezdi a cirkuszt az asztalnál felpofozom. Komolyan nem kell sok az idegeimnek, Fejhangon visít, hörögve ordít màr, mire a család eljut a leves végére. Etetőszékben soha nem maradt meg, a széken engedném hogy üljön, de ott sem marad meg. Asztalra mászna, egyik székről a másikra menne. Már azt is megengedtük neki, hogy jó, nem kell a rendes ételből ennie, de akkor hagyjon minket és mehet játszani, de nem... ez a gyerek addig ordít az asztal mellett, míg nem végzünk. Védőnő, gyerekorvos semmit nem mond rá, pedig kértem neurológiára beutalót de azt mondták ez nem indok sajnos. Korai fejlesztőnél fél év várólista van (megkérdeztem), magán úton meg esélytelen hogy elvigyem most. Kérlek ne írjatok olyat, hogy ne adjak neki és kész, mert az nem cèlravezető, akkor tényleg nem fog enni semmit.

Egyébként egy jól fejlett gyerek, mozgása, értelme teljesen rendben.

Nekem az is elég ha valaki annyit ír, hogy az enyém is ilyen volt és megvàltozott.



2018. máj. 6. 12:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válaszoló, ezernyi oka van a nem evésnek, akár izomprobléma (nálunk volt, de azt kezelte dévényes) is, de önöknél nyílvàn minden rendben ment, különben nem írna ilyet. Mindenesetre nem lennék a gyermeke.
2018. máj. 6. 13:42
 12/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell ehhez neurológus, csak határozott nevelés. Természetesen ez nem pofont jelent, azzal csak rontanál a helyzeten. De ő már nagy, erős öntudattal. Átlátja az ok-okozati összefüggéseket. Kínáld mosolyogva, edd ugyanazt te is. Ha nem kell neki, mehet játszani és nincs hiszti. Ne adj neki tápszert se, kukit se, semmit. Az az étkezés ennyi volt. Nem fog éhenhalni, ne izgulj.
2018. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok, sajnos nem csak tejallergia létezik (és nem csak allergia! Még az egészséges dolgokat se tudja mindenki megenni...), de milyen tápszert kap?

Te ha csak azt olvasod szívesen, hogy másnak a gyereke evett-e így, akkor miért nem úgy írtad ki a kérdést?

2018. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Én fiam is ilyen volt de bekeményítettem. 20 hónapos nem baba már, hogy tápszeren éljen. Úgy csináltam, hogy a szeme láttára csináltam tápszert, mikor kifogyott a doboz mutattam. Volt óriás hiszti, sírás duzzogás 2 napig víz, kubu pürén élt. De harmadik napon evett. Mikor megette a reggelit kapott tejitalt volt öröm :)

Ha evett rendesen kapott tejitalt ez a rendszer bevált.

2018. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, mivel leírtad, hogy "mozgása, értelme teljesen rendben" illetve hogy se a védőnő, se a gyerekorvos nem lát mogotte egészségügyi pronlemat egyértelmű, hogy a nevelésed a gond.
2018. máj. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A védőnő látja a problémát, de azt mondta erre semmilyen beutalót nem ad a gyerekorvos, rendezzem magán úton. És higyjétek el, ha csak szimplán elveszem, nem eszik mást. Komolyan inkább éhenhalna.
2018. máj. 6. 15:48
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy halna éhen. 20 hónapos. Nem kell neki mást adni.
2018. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%
Csak egy ötlet. Esetleg ha tennél bele valamit, amitől baja nem lesz a gyerkőcnek persze, de megkeseredik tőle a tápszer? Hátha akkor elmegy a kedve tőle.
2018. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%
Ott baltáztad el, hogy nem voltál kitartóbb annak idején a hozzátáplálásnál. Igen is nem hagyni kellett volna, hanem újra meg újra etetni különböző hozzátáplált dolgokkal. Akár bébiétellel kezdésnek, aztán minden mással. Nyilván a tápszer neki önmagában már nem elég. Nyilván eltelíti, nem feltétlen sovány, bár az én fiam 1 évesen volt ilyen súlyban, de már neki másfajta tápanyagforrásra van szüksége a megfelelő fejlődéshez. Tehát tessék a tápszert elhagyni és ezerrel etetni minden mással. Előbb-utóbb enni fog, mert éhes lesz.
2018. máj. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos valóban neked kell ezt a dolgot megoldani nem a neurológiának. Próbálj meg minél ízesebb, finomabb dolgot csinálni és nem adni tápszert. Legyen színes,illatos, esetleg mókás. Egy ekkora gyerek mar szinte bármit ehet, lehet válogatni, szerintem a neten számos recept van ilyen esetekre. Te vagy a felnőtt, legyél erős, határozott. Az évek során többször találkoztam rosszul evő gyerekkel, és gyakran kiderült, hogy sok sok ételt igenis megeszik, csak máshogyan kell készíteni, mint eddig a többit. Valószínűleg azért nem foglalkoznak veled, mert ameddig az értékek rendben vannak addig elméletben nincs probléma.
2018. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!