Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos lányom, csak és...

20 hónapos lányom, csak és kizárólag tápszert eszik, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy a közös étkezés legyen vidám, ne erőltessem, stb. mert itt a gond már nagyobb ennèl. Fél évesen kezdtem volna hozzá a hozzátáplálásnak, nem fogadta el. Jó, nem erőltettem, később próbálkoztunk a falatkázós módszerrel, az sem vált be. Nem tuszkoltunk soha semmit a szájába, nem nyelt félre, az asztalnál nem fenyegettük tehát semmi rossz élmény nem érhette. Talàn annyi, hogy kb egy hónapja azt mondtuk neki hogy elfogyott a tápszer, nem tudunk adni többet. Akkor inkább reggeltől estig nem evett. Tudom hiba volt, de kétségbe vagyok esve. Lassan úgy érzem, hogy amikor elkezdi a cirkuszt az asztalnál felpofozom. Komolyan nem kell sok az idegeimnek, Fejhangon visít, hörögve ordít màr, mire a család eljut a leves végére. Etetőszékben soha nem maradt meg, a széken engedném hogy üljön, de ott sem marad meg. Asztalra mászna, egyik székről a másikra menne. Már azt is megengedtük neki, hogy jó, nem kell a rendes ételből ennie, de akkor hagyjon minket és mehet játszani, de nem... ez a gyerek addig ordít az asztal mellett, míg nem végzünk. Védőnő, gyerekorvos semmit nem mond rá, pedig kértem neurológiára beutalót de azt mondták ez nem indok sajnos. Korai fejlesztőnél fél év várólista van (megkérdeztem), magán úton meg esélytelen hogy elvigyem most. Kérlek ne írjatok olyat, hogy ne adjak neki és kész, mert az nem cèlravezető, akkor tényleg nem fog enni semmit.

Egyébként egy jól fejlett gyerek, mozgása, értelme teljesen rendben.

Nekem az is elég ha valaki annyit ír, hogy az enyém is ilyen volt és megvàltozott.



2018. máj. 6. 12:52
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
56%

Húgom lánya ebben a hónapban lesz 2 éves. Ő is ugyan ezt csinálja. Nagyon sovány...Én is mondtam, hogy vigyék orvoshoz. De 3 gyerek van, most született pici, nem viszik.

én meg azzal szenvedek, hogy elválasztottam a lányom a ciciről, és azóta nem emészti meg a tejtermékeket. Ez se jobb. De legalább ő jóevő.

2018. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%

Pedig 1 megoldas van! Allj a sarkadra es nincs tapszer!

Ehes gyomor mindent bevesz, szoktak mondani, es igaz is! Azert van foga is, hogy hasznalja. Gondoskodj a folyadek potlasrol mert az fontos, de ne tapszer legyen!

2018. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarok ítélkezni, mert mindenki a sajátját tudja, de én is szép fokozatosan leszoktatnám. 20 hónapos gyereknek már nem elég a tápszer. A kisfiam 22 hónapos, ő már egyáltalán nem kap tápszert. Én kezdeményeztem a leszokást, mert Neocatet kapott, 1 év felett meg már nincs rá javaslat (9000 ft/doboz).
2018. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Hm, mi kapjuk is Neocate-t eszünk és Szegeden kaptunk papírt egy éves kor után, hogy 3 éves koráig kapunk rá támogatást.
2018. máj. 7. 07:06
 25/25 anonim válasza:
Szia. Nem irtad mi lett azota, de engem nagyon erdekelne nalunk is ez a problema most 2 eves. Eszik mar rendesen? Mikor hogyan hagytatok el a tapszert? Kiderult barmi szenzorossag vagy arfid stb? Nagyon megkoszonom a valaszod. Egy ugyanilyen ketsegbeesett anyuka
ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!