Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baj, ha tul gyors a...

Lehet baj, ha tul gyors a mozgasfejlodes?

Figyelt kérdés
5honapos a babàm ès màr maszik stabilan 2 napja. Mindent nagyon hamar csinal, 1 htesen mar hason emelte a fejèt is.10 hetesen forgott hàtrol hasra. Kuszni is nagyon hamar kuszott. Miert fejlodik ilyen gyorsan? Ez normalis ? Nem lehet ebbol baj?
2018. máj. 15. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Itt olvastam, hogy a túl gyors mozgásfejlődés miatt 2 évig ortopédiára kellett járniuk a babával.


Vidd el egy gyógytornászhoz és/vagy neurológushoz, ha aggódsz!

2018. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Lehet hogy hiperaktív, férjem is az volt gyerekként és ő is ilyen hamar csinált mindent. Én megkérdeznék dévényest a helyedben.
2018. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A mozgásfejlodes örökletes dolog,illetve olyan a baba személyisége is, hogy mindent egyszerre akár csinalni elérni,keresi az új ingert stb..stb.Nekunk ezt mondta az orvos mert ugyan ez volt a problémám,félelmem nekem is.Bar az enyém csak 6hos kora előtt pár nappal kezdett mászni.Ortopediai problémája sincsen.Remelem nem is lesz.
2018. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! 😊 Ez inkább örökletes, a mi lányaink is hamar csinálnak mindent, anno én is és a férjem is gyorsan fejlődtünk.
2018. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia! Minden baba màs. 3 gyerkőcöm van, mindhàrman koràn csinàltak mindent. Pl senki nem hitte el, hogy mèg màsfèl hònaposak is alig voltak, mikor visszafordultak hasròl hàtra. Nem egyszer, vèletlenül, mindig! Felvettem vègül videòra, akkor màr elhittèk! 😁 5-6 hòs koruk között màsztak, 6 hòsan àlltak, a legkisebb 9 hònaposan, a màsik kettő 10 hònaposan indult el. Most a pici 13 hònapos, szalad, mindenre fekmàszik, lassan ugyan, de kismotorral közlekedik. Nekik nincs semmi bajuk szerencsère. Mondta a doki is, hogy ilyenek a gènjeik. 😊 Gyors a mozgàsfejlődèsük. Ezt azèrt ìrtam le, hogy ne ijedj meg egyből, a gyorsabban indulò mozgàsfejlődès nem minden esetben jelent rosszat. Viszont valòban vannak olyan babàk is, akiknèl ez gondot okozhat, ezèrt èrdemes mindenre figyelni, hogyha baj van, minèl előbb orvoshoz lehessen vinni. (Egyèbkènt a legkisebbet èn is mutattam dokinak, mert olyan kis csàmpàsnak làtom, de azt mondtàk, semmi baja.)
2018. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első gyerekem is elég turbó volt, de a második rávert. 3 hós korában forgott, 4 hónaposan kúszott 5 hónaposan mászott, 6 hósan állt, 10 hósan kapszkodás nélkül sétált. Igazi izompacsirta azóta is, nagyon küzd mindenért, amit el akar érni. Kicsinek is nagyon izmos és picike volt, ez is segítette. Semmi baja nem lett a gyors mozgásfejlődéstől, akaratos, de nyugodt gyerek, egyáltalán nem hiperaktív, elmélyülten játszik. Ne aggódj szerintem.
2018. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van, hogy a gyors mozgás fejlődés gonfot okoz.
2018. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

koszi, hogy le lettem pontozva. ha valaki nem simogatja meg a buksid, hogy semmi baja a gyerekednek, akkor 0 szazalek jar.


tegy belatasod szerint.


az elso voltam.

2018. máj. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Unokaocsem is nagyon gyorsan csinalt mindent, o is maszott or honaposan.

Aztan a beszedfejlodes mar nehezebben ment, 2,5 evesen alig beszelt, most 3 evesen beszel, mond mindent, de ember legyen a talpan, aki minden szot megert. :D

2018. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az óvodás és kisikolás korban ADHD vagy problémával jelentkező gyerekek szülei az átlagnál többször számolnak be gyors csecsemőkori mozgásfejlődésről. Viszont fordítva szerintem nem vizsgálta senki, tehát hogy a feltűnően hamar mászó, járó babák később milyen arányban mutatnak ilyen problémát. Szóval ne aggódd túl a dolgot.

Adj a kicsinek minél több lehetőséget szabad mozgásra már most és a következő 8-10 évben, szerezz be a lakásban is használható nagymozgásos játékokat. Kis trambulin, gimnasztikai labda, egyensúlyozó eszközök (akár egy kis fahengeren keresztbe fektetett deszka is megteszi), akassz hintát az ajtófélfára, ne csak a klasszikus babahintát, hanem használhattok a négy sarkánál fellógatott nagy deszkalapot, amin négykézláb állni, ülni, később felállni is lehet, és ha a köteleket fent egy pontban rögzíted, minden irányban leng és forog.

Persze ez 1-2 éves kortól lesz aktuális. Addig meg hadd másszon, tapasztaljon meg minél több fajta felületet, próbálgassa a fel-, lemászást, szoros helyen átbújást, instabil felületeket, ringasd sokat, énekelj, mondókázz vele, közben simogatod, dögönyözöd a versikék szerint. Termts neki nyugodt, csendes környezetet. Ne szóljon folyamatos háttérzajként se TV, se más zene, akármi. Hallja tisztán a te hangodat, a saját hangját, a saját maga által keltett zörejeket, tapasztalja meg a környező világot. És minél később és rövidebb időre adj a kezébe telefont,tabletet és hasonlókat. Amíg ezeket nézi, nem mászik, nem ugrabugrál, nem próbálgatja a fizikai képességeit, ami a gyerekek egy részénél nem okoz látható hátrányt, sokaknál viszont igen.

Ennél többet szerintem nem tudsz tenni, hogy az idegrendszeri éréshez megfelelő lehetőséget biztosíts, ráadásul ezek a dolgok az átlagosan fejlődő gyerekeknek is hasznosak.

Ha tényleg aggódsz, hogy komolyabb probléma lehet, esetleg veszélyeztető tényezők is vannak (koraszülés, elhúzódó szülés, oxigénhiány, súlyos sárgaság, vagy a családban van diagnosztizált hiperaktív gyermek), én korai fejlesztő központba jelentkeznék be a helyedben.

2018. máj. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!