Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el a szobatiszt...

Hogyan kezdjem el a szobatisztaságra szoktatni? Egyévesemről mostanában sokszor leveszem a pelust. és élvezi, hogy nincs rajta. Van, hogy ilyenkor kakál. Vagy még nincs értelme?

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 11 hós a kisfiam és most, hogy itt a jóidő rendszeresen leveszem róla a pelust és előszeretettel használja a bilit. Ma pl. 4-7:30-ig nem volt rajta egyáltalán pelus végig bilibe pisiltünk kb. fél óránként. És csak egyszer volt baleset.

2010. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
En reggeli utan biliztetem ,most tiz honapos es kb egy honapja minden reggel kakal bilibe,nem merem meg levenni rola a pelust mert tobbszor is szokott kakalni es pisil is boven mert sokat iszik ebbe a melegbe.
2010. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen korán már bilire szoktatjátok, megrövidítve a gyerekkort, ez nem egészséges? Olvassátok Dr. Ransburgot erről a témáról. Ráér még az a szegény gyerek...:S
2010. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

utolsóra: te meg elolvashatnál mást is, ugyanis sokan javasolják a korai bilizést.... ha a baba hajlandó rá, akkor miért ne?? csupán erőltetni nem szabad

én is most akarom elkezdeni, a napirend részeként, hogy evés után ráültetem a bilire (11 hós lesz a babám, ő akkor szokott produkálni), aztán meglátjuk mi lesz.

2010. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, én is le leszek pontozva, mint 3. válaszoló, de a tény az tény: miszerint 2 éves kor után lesz annyira érett az idegrendszer, hogy akaratlagosan szabályozzák az "ürítést". Addig csak a szülő tudja be "szándékosnak", ill. megfigyeli kakilási szokásait, így nem nehéz jó időben "bilire tenni". Felőlem mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, csak a kérdező utolsó kérdésére reagáltam.

Én mindenesetre nem sietem el a dolgot + rengeteget olvastam a témában erről. Ja, amúgy ártani nem ártasz szerintem a gyereknek, ha így csinálod, de hogy ő egy kukkot sem fog érteni abból, hogy miért ujjong a szülő, ha a bilibe pottyant valamit, az is biztos. Vagyishogy valószínű...

2010. jún. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor hogy lehet, hogy rengeteg gyerek szobatiszta lesz két éves kora előtt?
2010. jún. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
olvasd el a Suttogót, ott pont ennek az ellenkezőjét találod, 9 hósan ajánlja Tracy Hogg a szoktatást.
2010. jún. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Már miért lenne ezzel lerövidítve a gyermekkor?????

Igen is minnél hamarabb elkezdi valaki a biliztetést annál könnyebben fog menni. Ha hamar megmutatják neki mire is való akkor hamarabb is összekapcsolja a dolgokat, hogy mire is való. Mert lehet, hogy kicsi de nem hülye. És egy 2 évest már hiába akarsz elkezdeni bilizteteni, ha addig nem tetted, az már megmakacsolja magát és nem akar ráülni, akkor nincs mit tenni, de ha idejében elkezded akkor még lehet "nevelni".

2010. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
23.13-asnak teljesen igaza van. A baba még éretlen hozzá. 2-2,5 éves koráig kell megtanulnia. TANULNI! Ezen van a hangsúly. El bírom képzelni milyen szülők azok, akik már 10 hósan szegény baba alá teszik a bilit, akkor mikor pottyantani szokott, aztán meg örülnek, hogy milyen ügyes a baba.:) Inkább arra tanítsd, amit meg is tud érteni! Mindent a maga idejében. Neked sem kezdték 1 évesen magyarázni a deriválást, a gyereked sem ért a biliből többet. Nem tudom mivel foglalkozhatsz, de Magyarországon az egyik legismertebb gyerekpszichológust csak nem akarod megkérdőjelezni? Talán kutatásokat folytattál? Hol publikáltál, szívesen elolvasnám.:) Amúgy meg tényleg úgy csináljátok, ahogy akarjátok. A társadalomba kellenek ilyenek és olyanok is.:)
2010. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam azt,hogy más szakemberek pedig más véleményen vannak. Dr Benjamin Spock (a leghíresebb amerikai gyermekorvos) már 1945-ben megírt könyvében is már 18 hónapos korban javasolja a szoktatást, de már ott is megemlíti, hogy lehet előbb is.

Tracy Hogg, a Suttogó szerzője, angol ápolónő 20 év tapasztalattal, pedig 9 hónapos kortól ajánlja elkezdeni a bilire ültetést. A számos gyerekorvosról nem is beszélve. Tehát nem a saját kútfejemből vettem, és természetesen nem saját kutatómunkát végeztem, hanem hozzáértők véleményét tolmácsoltam csupán. Egyébként engem is korán szoktatott anyukám, és még két éves korom előtt szobatiszta lettem, szóval egyáltalán nem képtelenség.

De nyilván a babák ebben is különbözőek, valakit előbb, valakit később lehet megtanítani, de próbálkozni mindenképp érdemes, mert igenis lehet, hogy össze fogja tudni kapcsolni a dolgokat. Csak erőltetni nem szabad, de ezt nyilván a kérdező sem akarja.

2010. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!