Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Építkeztetek babával? Nagyon...

Építkeztetek babával? Nagyon húzós volt? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A barátommal és a kislányunkkal (6 hetes) jelenleg egy 2 hálószobás+ nappalis lakásban élünk, belvárosi részen. Hármunknak ez tökéletes, van helye mindenkinek, viszont minimum két gyereket még szeretnénk. A barátom azt mondja, hogy ne kész házat vegyünk, hanem építkezzünk, ott olyan lesz majd minden, amilyennek mi megálmodjuk...


Viszont én félek ettől. Több ismerősünk épített házat, és mindannyian panaszkodtak, hogy mást küldtek, mint amit rendeltek, rosszul csinálták meg a fürdőt, heteket késtek ezzel-azzal, stb. Mikor mondtam egy barátnőmnek, hogy ez a terv, megjegyezte, hogy "na, ha a baba nem kezdte ki a kapcsolatunkat, majd ez kifogja"...

Plusz a barátom úgy van vele, hogy mivel én úgyis itthon leszek még egy ideig, ezért én tudnám figyelni, hogy minden jól halad-e, rendesen dolgoznak-e a munkások, tudnék szaladgálni. Viszont én ehhez nem értek, nem tudom, mik a reális árak, ott vágnak át, ahol akarnak. A lakberendezés részével foglalkoznék, de ugye előtte fel kéne építeni a házat.


2018. máj. 22. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
A munkásoknak nem kell felügyelet. Dolgoznak azok maguktól is.
2018. máj. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vagy nem. :D

Nekünk a házunkhoz lett építve egy vendégház/melléképület anyukáméknál, és egy garázs, konkrétan anya szüleinek ott kellett ülniük nálunk, vagy 1-2 óránként benézni hozzánk, mert a munkások előtte nonstop a teraszon ültek, kávéztak és cigiztek, az építkezés meg nem haladt. De volt olyan is, hogy anya arra ment haza, hogy a medencébe lógatják a lábukat és napoznak...

2018. máj. 22. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Határidős munkát kell kiadni kötbérrel. Ennyi.
2018. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Előbb nézettek körbe nincs e olyan ami megfelel minden elvárásotoknak, max egy festés, parkettacsere kell neki.
2018. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj, én gyerek nélkül SEM vágnék bele építkezésbe, pont amiatt, mert drágábban hozod ki, és több idegeskedés van vele, mint ha simán megvennéd.

Régen olcsóbban ki lehetett hozni egy építkezést, ma már nem, mert marhára felmentek az építőanyag árak, a telkek (persze attól függ hol veszel), a bekötéssel, engedélyeztetéssel és egyéb apró dologgal csak az ideg eszik meg, és akkor még ott van a legfontosabb, hogy a szakemberek elmentek külföldre, akik meg itt maradtak, azok vagy nagyon szarul dolgoznak, vagy aranyárban, és a megfizethetetlen kategória, plusz be vannak táblázva.


Szóval, hacsak nincsen olyan családotok, akikre 100%-ig lehet számítani, hogy akkor és úgy csinálja meg anyagárban (esetleg fele annyiért, mint amúgy) a nagyobb, költségesebb munkákat (pl. ács, alapozás, villany és gázszerelés - mivel azért nem kis munka egy komplett házat végigvezetékezni és csövezni), ahogy ti szeretnétek, akkor nem mennék bele.

És azt is felejtsd el, hogy a brigád munkáját ellenőrizni fogod, mert ha oda is "költözöl", hogy figyeld őket, tök felesleges, mert nem értesz hozzá.


Nekünk egy 3 évesünk van, és a férjem egy éve telket akart venni, meg építkezni. Mondtam, hogy felejtse el. Én még egyszer soha, gyerekkel meg főleg nem. Szóval felújítani fogunk, szerencsére nem egy 60 éves kocka, amit amúgy bontásra ítélnél, hanem egy 10 éve épült ház, de azért lelakták, na, még így is lesz vele elég dolog.


Amúgy az életemet végigépítkeztem, nem büdös megfogni a lapátot, hordtam téglát is, de (!) ezt egy gyerek mellett nem lehet. Ez nagyon nem az a kategória, hogy a nagyi vigyáz rá, amíg elmosogatok, messze nem az.


Szóval én csak akkor fognék bele építkezésbe, ha annyi zsém lenne, hogy nem kellene figyelnem, hogy mennyivel ugrik meg a költségvetés, és egy olyan helyen laknék, ahol annyira jól érzem magam, hogy az sem érdekelne, ha az építkezés 2 évig is elhúzódik.

2018. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Mi nem építkeztünk, hanem romboltunk :D egy éve, még nem volt egyéves a kislányom, amikor eladtuk az előző lakást és vettünk egy teljesen felújítandót. Mindent, szószerint mindent cserélni kellett, falakat bontottunk ki és újakat húztunk föl. Szóval bár lakás, szinte építkeztünk :) a férjem estig dolgozott, így mindent én intéztem. Az internet nagyon jó dolog, ha belevágtok, az Árukereső app nélkülözhetetlen, így tudod majd, hogy mi mennyibe kerül. Tippeket, ötleteket találsz rengeteget, csak győzd olvasni. Mindent meg tudtam rendelni neten és házhozszállíttattam az új lakásba. A zuhanykabintól a csempén és szanitereken át a sittes konténerig mindent. Napi egyszer néztünk rájuk, a déli alvás során arra sétáltunk babakocsival. (Kb fél óra gyalog a két lakás egymástól) a szomszédok jófejek, a gyerkőc miatt átnéztek néha a melósokhoz ők is, tudták hogy nem lehetek mindig ott. Egy jó kivitelezőt kell találni, és ő majd irányít. Ajánlom ha megengeded a fix24.hu oldalt, ami a szakiknak fizetős, tehát elsősorban nem a kóklerek vannak fönt. Ott leírod mit szeretnél, és téged keresnek majd meg a szakik ajánlatokkal. Én élveztem nagyon, minden percét, a férjem amúgyis kivan az átalakítgatósditól, így nekünk ez mindkettőnknek jó volt így. Az én választásom minden, ami most a lakásban van. És minden porszem megérte :) szerintem ha tehettük volna, mi is építkeztünk volna, de ez sem volt (sokkal) kisebb meló nekünk kicsigyerekkel.
2018. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Épeszű ember nem építkezik manapság.


"hanem építkezzünk, ott olyan lesz majd minden, amilyennek mi megálmodjuk..."


Ezt felejtsd el. Minden olyan lesz, ami a jogszabályoknak megfelel. Nekünk 3. alkalommal sikerült az "álmunkat" a szabályokkal összeegyeztetni. Szegény tervezőt már sajnáltuk. Pedig mi egy régi házat akartunk csak átépíteni.


Aztán az árajánlat akkora volt, hogy a fülünk kettéállt. Horrorisztikusan drága manapság építkezni.


Rengeteg stresszel jár. És ha nem készül el valami határidőre, mit csinálsz??? Fizettél, de nincs hol laknod. Pereskedsz évekig?


gyerek mellett főleg nem lesz időd odarohangálni, hogy haladnak-e rendesen.


Inkább nézzetek egy kész házat, ami az igényeknek megfelel.

2018. máj. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell elijeszteni a kérdezőt. Sok simlis építési vállalkozó most, vigyázni kell persze. Nyilván ne a legolcsóbbat keressétek meg, nézzetek körül a referenciák között, iletve ha oda kerül a sor, akkor egy jó ügyvédet bízzatok meg a vállalkozási szerződés szerkesztésével. Abban kikötitek a határidőket, kötbért, ahogy írták korábban, stb.

Ha valamit meg nem úgy csináltak, ahogy ti szerettétek volna, akkor szóltok, és nekiállnak kijavítani. Nem akarnak ők se pereskedni évekig.

Mi is építkezünk, bár én még csak most vagyok terhes.

2018. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon hülyén hangzik a pasidtól. Honnan tudnád, hogy a szakik nem vernek át, ha nem vagy szakember?


Nézd, felelős műszaki ellenőrt kell fogadni, olyat, aki folyamatosan felügyel mindent, a kiviteli terv alapján. Keresd Kőmíves Kelement pl. a facebookon, csoportja is van, ő is vállal ilyet.


Természetesen van díja, de nem lesztek átverve.


Vagy építkezzetek fullgenerálossal, a megbízhatók 400.000nm-t kérnek, és neked semmi dolgod, csak beköltözni.


Egy építkezés jelenleg másfél év, plusz tervezési időszak, úgy számoljatok, a szakemberhiány és a leterhelt jó minőségű munkások miatt, akikre várnod kell, mert aki ráér, azzal nem akarsz dolgoztatni.


Én megvárnám a helyetekben, amíg elmúlik ez a cirkusz, ami most van, és két év múlva femű-vel építenék egy házat.


Addigra összeállhat minden fejben, pénzben, teamben, stb.


(Szakmabeli)

2018. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!