Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én adok másfél évesemnek...

Csak én adok másfél évesemnek mindennap nassolnivalót? (túrórudi, tejszelet, krémtúró) Naponta egyet kap valamelyikből délelőtt.

Figyelt kérdés
Olvasgattam régi kérdéseket és ott szinte kivétel nélkül azt írták, nagyon ritkán adnak ilyesmit. (csokit én sem adok, de tejes, túrós dolgokat igen)
2010. jún. 15. 12:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
nincs gyerekem,16 éves fiu vagyok,de azért köszönöm a jókívánságokat:D
2010. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
18%

Ne sajnáld, de mennyiből tart csinlni itthon túrókrémet, gyümölcsjoghurtot, pudingot, mint megvenni az agyoncukrozottat?

Szokott néha kapni, de nem minden nap és nem hiszem, hogy ilyen kicsi korban erre lenne szüksége.

2010. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom most 21 hónapos. Kb. egy éves kora óta eszik joghurtot, krémtúrót, kap túrórudit is, sőt ha eszek csokit kaphat belőle egy pici kockát ő is. Imádja a főzelékeket, mindent megeszik amit mi. Egy évesen 9,2 kg volt most kb. 10,5 kg. Szerinted dagadt? Különben meg Te nem szoktál ilyeneket enni? Ha igen, akkor ő miért ne ehetne. Az élet egyik legjobb dolga az evés. Miért ne élvezhetné ő is? Szerintem a dagadt gyerekek és túlsúlyos szülők azért vannak mert nem mozognak eleget és egészségtelenül esznek, és nem attól ha egy nap megesznek egy túrórudit . Mondom ezt én egy 21 hónapos és egy 8 hónapos testvérpár anyukája (172 cm és 62 kg vagyok).
2010. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%

Könyörgöm, nem arról volt, szó, hogy megvonom a gyerekemtől az ilyenket, de nem kap minden nap túró rudit, krémtúrót, joghurtot meg csinálok.

rendesen és mindent eszik.

Számomra fura, hogy 8-10 hónapos babák bolti krémtúrót , gyümölcskoghurtot esznek, elgondolkodom, hogy 2 perc alatt meg lehet otthon csionáálni, amiben tényleg túró, joghurt és gyümölcs van.

Főleg, hogy itt a nyár.

(Az enyém 15 hónapos é 11 kiló amúgy)

Igen én is szeretem a túró rudit, de nem eszem minden nap. és volrt egy terhességi diabéteszem is, mellesleg van több cukorbeteg a csládban és nem szertném magamat 10 év múlva cukorbetgség miatt inzulinozni, ha nem muszáj.

2010. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

kb heti 2-3x kap turo rudit

bulatát, kolesgolyot, haztartasi kekszet minden nap

repa alma minden nap

joghurtot amikor kiveszi a hutobol es ker (majdnem minden nap, ilyen pici, akkora mint a danonino, de nem danonino)


szerintem lanyok ezen kar veszekedni, en pl kover vagyok, de nem azert, mert anyukam agyon etetett edeseggel, sot, sose kaptam, hanem mert egeszsegtelen, zsiros, rossz eteleken nottem fel, a ferjem sokszor kerdezte hogy birtam en kiskoromban megenni anyum foztjet. hat nem volt mas.

szoval nem attol lesz kover, hogy olykor olykor kap egy kis finomsagot (legyen az bolti vagy nem bolti)


kerlek ne vegyetek bantaskent, béke :)

2010. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
A két éves lányom uzsonnára ilyesmiket kap, túrórudi, itthon főzött puding, tejszelet, ivójoghurt. Nagyon sokáig evett joghurtot, aztán egyszercsak nem kért. Azóta sem eszi meg, hiába próbálkozom. Megtömni nem lehet. Az actimelt issza meg egyedül, néha a tejturmixot (cukor nélkülit), gyümölcsöt csak akkor eszik, ha kedve van. Hozzáteszem mindig kínálom - de a vége, hogy én eszem meg... Egyik nap kétpofára zabálja a dinnyét másnap mégcsak megkóstolni sem hajlandó. Nem akarok nagy problémát csinálni az evésből, szerintem abból lehet később baj. Mivel nagyon szereti a húst és a répát, ezért sűrűn csinálok jó "gazdag" leveseket, így jut elég rost a szervezetébe - szóval kompenzálok. Reggel-este 1-1 bögre kakaó. Mióta megkóstolta nem issza meg üresen a tejet. Ez van. Örüljön az, akinek mindent megeszik a gyereke, amit elé tesznek. Én is ezért halogattam minél későbbre a cukros "vackokat", de egy idő után már nem lehet, látja más gyerekektől, neki is kell persze. Hiszen gyerek...
2010. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minden nap, a baba 12 hónapos kora óta!

Túrórudi, krémtúró, joghurtok, kinder tejszelet! Ezek felváltva, akár napi 2X is!

14 hós baba anyukája

2010. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%
Éljen az egészséges táplálkozás!
2010. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Mi kulfoldon elunk a kisfiunk 2 het mulva lesz 1 eves.

Azt kell,hogy mondjam nektek,hogy szerencsesek vagytok,hogy ilyen "egezsegtelen" kajakat adtok a gyerekeiteknek.

Itt SEMMI ilyesmi nincs.

Nincs egy turo rudi egy kremturo vagy egy tejszelet.

Csak ezek a "mu" edessegek es a gyerekeknek is ezt adjak.

En meg nem mertem neki semmi ilyet adni csak baba kekszet.

De nagyon orulnek ha lehetne olyan dolgokat kapni itt mint otthon.Inkabb olyanokat adjatok nekik mint a csokit meg a chipset mint itt.Abba legalabb van turo es a csoki reszet nem is muszaly odaadni.

majdnem 1 eves kisfiu anyukaja

2010. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem a kritikákra irányul KEDVES ANYUKÁK!!

Hanem, hogy a kérdezőn kívűl, ad-e más anyuka is nassolni valót(tejtermékeket) a babájának!

Aki egészségtelennek tartja, az ne adjon a gyermekének, aki viszont ad, azaz anyuka pedig had írja már le, lehurrogás nélkül, hogy mennyi ilyen terméket ad a babájának!!

Nekem a gyerekorvos és a védőnő is javasolta, ezen termékek fogyasztását! De, sok super intelligens anyuka, ezt húú, de jobban tudja!

2010. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!