Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell kezelni a kétéves...

Hogyan kell kezelni a kétéves kori dackorszakot?

Figyelt kérdés
Konkrét példa a mai nap. Állandóan cipeltetné magát, én meg mondtam neki, hogy ha játszani akar, akkor nem fogom a játszótér kapuján a kezemben bevinni. Persze könny nélküli üvöltés következett, amibe aztán belelovallta magát és nem mozdult a járda közepéről. Néha néha abbahagyta, még nevetett is, aztán újrakezdte. Én meg szépen csendben elmondtam neki, hogy ezt felőlem csinálhatja, akkor sem lesz amit ő akar. Lassan mindennap van egy ilyen 5-10 perces hisztije, ami után feláll, és mintha mi se történt volna megy tovább, de én elgondolkoztam. Vajon jól csinálom, hogy teljesen ignorálom az ilyen helyzeteket? Persze ott vagyok neki, ha meg szeretne nyugodni, de lehet túl keményen viselkedem vele? Teljesen új nekem ez a földön fetrengős hiszti, ezért mondjátok meg nekem tapasztaltabb anyukák, hosszútávon jó, ha ezt így kezelem?

2018. jún. 2. 15:26
1 2
 11/11 anonim válasza:

Tudom, minden gyerek és minden anyuka más, de nálunk is az válik be, ha felemelem és szorosan magamhoz ölelem. Ettől megnyugszik és utána már lehet neki érvelni, hogy ez, vagy az, miért nem fog megtörténni, vagy miért nem kap meg valamit. És így meg is érti, elfogadja. Amig tart a sírás, csak még jobban felhúzza magát, ha akkor magyaráznék neki.

Amúgy az "otthagyom és elmegyek"-et még nem próbáltam, nem tudom,arra hogyan reagálna.

2018. jún. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!