Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon az óvatos -duhaj anya =...

Vajon az óvatos -duhaj anya = buta anya?!

Figyelt kérdés

Leírom előre hogy nem vagyok egy 'tartsuk a gyereket burában' -típusú anya. Óvatos féltés bennem van, de ez egészséges.

Volt itt egy kérdés, melyben anyuka panaszkodott, hogy össze-vissza puszilgatják a babáját a rokonok, meg fogdossák, röviden ennyi a lényeg.

Nem tagadom én írtam, hogy nálunk senki nem fogdossa túlzottan a gyereket meg puszilgatja, és - kicsit túldramatizáltam- de leírtam a véleményemet, hogy dehogy hagynám.

Erre többen támadtak, hogy micsoda egy anya vagyok, hogy miből van az én gyerekem , hogy senki se pulizgathatja még a rokonok sem.

Nem. Nálunk még a rokonok sem. Apa, én igen, (mi se agyon csak 1-1 puszi!)de senki más. És nem azért mert irigy lennék, vagy cukorból van a gyerekem, hanem mert:

-Rengeteg bacilus van a felnőtt nyálában. Azok a kórokozók is, amik már azelőtt is ott vannak, hogy bajt okoznának.

-Nem egészséges, minél többen puszilgatják , annál több a lehetőség vmilyen betegségre .


Simogatni (!) meg a talpát puszilgatni (feltéve ha még nincs a "lábevős" korszakában), azt persze hogy engedem.


Na, most kérdem én, tényleg egy "iq fighter" anyuka vagyok én? (Hogy konzekvens maradjak a "minősítésemhez")


2010. jún. 15. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Én sem szeretem ha rajtunk kivül mások puszilgatják a gyerekemet.Közeli rokonok akikkel sokat találkozunk szerencsére nem is teszik,még a mama sem viszi tulzásba,sőt szinte soha,akikkel ritkábban talizunk azt valahogy kibirom szó nélkül,kivéve ha a kezét puszilják.
2010. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem túlzásba viszed egy kicsit,de a te babád úgy csinálod,ahogy akarod.

Nálunk a rokonok puszilgatják a lányomat,nem "agyon puszilgatják",de szokták és sem őt sem engem nem zavar.

2010. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

semmi gond ezzel. te így gondolod mások engedékenyebbek. én ios közéjük tartozom. mi állandóan puszilgatjuk egymást (az egész család), így tanulja majd meg a legkisebb is. nekem fontos a kontaktus, és már a nagyobbiknak is az.

viszont a kételyeidre kérdeznék egyet! abba belegondoltál már hogy mennyi bacit szed össze játék közben? hova fog majd bemászni? mit fog összeszednia homokozóban? az ember szájában sok-sok védekező mechanizmus van jelen, fehérvérsejtek..stb mert az étellel is rengeteg bacit viszünk be. ráadásul a gyomorsavtartalma szinte mindent megöl.

Féltsed, óvjad, szeresd nagyon-de puszilgasd simogasd, vedd ölbe nyugodtan! csak szeretet kap. mást nem hidd el!

2010. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a Te elveid, gondolataid. Szerintem túl stresszeled a dolgot. Sokkal több bacilushoz jut hozzá a gyerek, mint hinnéd. Ha egészséges vagy, semmi baja nem lesz a pusziktól. Sokan a száját puszilják a gyereküknek (na ez az, amit én nem fogok) és mégis jól vannak a babák.

Olvastam a kommentedet és az ominózus kérdést is, amihez írtál. Ott kicsit túl erősen fogalmaztál, az tény. De bevallod, hogy túldramatizáltad. Ez a fő.

Én oda nem írtam, csak gondoltam, ha már Te vagy az, aki, akkor szívesen felvenném ily módon veled a kapcsolatot, mert egy-két kommentből nem lehet megítélni senkit.

2010. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát...talán nem fogsz őrülni,de szerintem is egy kicsit túl dramatizálod.Hogy tiltod meg egy Nagyinak hogy ne puszilgatással -is- mutassa ki mennyire őrűl az unokájának??

Számomra az volna a fura ha Anyukám nem adna puszit a babáimnak.Én se engedem őkett bárkinek puszilgatni,de az Anyukám meg a Kerianyu kivételek

2010. jún. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És mi lesz vele,ha bekerül bölcsibe,oviba?Ott rendes "nyelves puszi" meg nyalogatás van már más babák részéről.Ez hülyeség,ha én nem puszilgathatnám a rokon babát,mikor nagy örömmel készülök hozzá,elküldeném melegebbre az anyját.Pedig rokonom,ugye.De szerencsére nálunk senki nem ilyen.
2010. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

En eggyetertek veled, es en sem engedtem mig ujszulott volt hogy mindenki puszilgassa, aztan amikor mar nagyobbacska lett akor persze mar nem feltem annyira ettol, de pl a kezet most sem hagyom megpuszilni pl szomszedneninek, vagy pl a multkor az utcan egy neninek annyira megtetszett a kisfiam, hogy arcat megpuszilta, ja es akor volt pont ez a H1N1 orulet! Szerintem a kicsik meg nagyon erzekenyek, konnyen letamadja oket barmilyen baci, virus, igy szerintem jobb elovigyazatosabbnak lenni. Lehet hogy nekem pl semmi bajom nem lesz de a babanak meg nem alakult ki rendesen az immunrendszere, o lehet hogy megbetegszik. Ez az en velemenyem, persze mindenki csinalja ahogy jonak latja.

Jo egeszseget kivanok mindenkinek!

2010. jún. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is túlreagálod, de egyetértek azzal, aki azt írta, a te gyereked, úgy csinálj mindent, ahogy neked megfelel. Én nem vagyok ilyen, ugyanazok a bacik vannak anyán meg apán is, mint a nagyszülőkön, ez már nem oszt nem szoroz, arról nem is beszélve, hogy minél több bacival találkozik az immunrendszere, annál erősebb lesz.
2010. jún. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen, szerintem is kicsit túl félted a babádat, de ez a te dolgod. Majd, ha lesz mási,meglátod, te is lazítasz kicsit ezeken az elveken :)) Nálunk van 4 gyerek (3 kamasz és egy 21 hónapos). A nagyok az első naptól puszilgatják (meg persze mi is), sőt, ha jönnek a barátaik, akkor bizony ők is megpuszilják, dögönyözik. Ehhez képest még egyetlen egyszer se volt beteg a pici.... Hidd el, egy kisbaba nincs cukorból és ha még pici korban megszokja, hogy nem csak apa és anya bacii vannak körülötte, sokkal kevésbé lesz beteges... Sőt! Ha jönek a rokonok, bizony ők is megdögönyözik, megpuszilják... és ez így van születése óta.... Ennél sokkal több veszélyes dolog leselkedik a világban egy kisgyerekre, egy puszi baj lenne, ha ártana... különben meg a bacik nagy része igenis jó, még a védekezőrendszerünk is "használja" őket... Persze, a te babád, úgy neveled, annyira félted, ahogyan és amennyire jónak látod :)
2010. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap egy tiszta,ápolt "sötét" kisfiú(2 éves)ölelgette a lányomat(15 hónapos).A lányom a méreteiből ítélve 2.5 évesnek felel meg.Soha nem jön velem kézenfogva,de,ahogy elhagyta a "pasi"nyújtotta a kezét,hagyta,hogy puszit adjon a fejecskéjére.Szólhattam volna,de annyira aranyosak voltak.

Ja,nálunk a papa mindig puszilgatja az aktuális "kicsit".

2010. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!