Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fent hagyjátok a lakásban a...

Fent hagyjátok a lakásban a babát, amíg lementek a futárhoz, postáshoz? Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

Volt egy kisebb vitám az egyik nagynénémmel. Pont nálunk volt, mikor jött a futár és hívott, hogy menjek le átvenni a csomagom. Mondtam, hogy nem tudok, legyen szíves hozza fel. Miután elment a nagynéném megjegyezte, hogy mennyire pofátlan vagyok, amiért felrángatom a lakásba, nem szakadna le a lábam, ha lemennék ilyenkor...


A fiam most 2 hónapos, napközben is elég sokat alszik. Tudom, kicsi az esély, hogy bármi baj lesz, de nem szívesen hagynám a lakásban 5-8 percre sem. Plusz sokszor nem csak kaját rendelek, hanem különböző üzletekből, ruhaboltokból. Nagyobb dobozokat fel sem tudnék hozni úgy, hogy a baba is a kezemben van, és a csomagok is.


Én gondolom rosszul, hogy gyereket nem hagyunk őrizetlenül akkor sem, ha alszik? (függetlenül attól, hogy éppen 2 hónapos, vagy 2 éves)


2018. jún. 5. 13:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2018. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem mindig felhozzák a csomagot, van lift, így nem érzem amiatt rosszul magam hogy több emeletet jön fel. Ez a dolga a futárnak, vagy vár amíg leérek, ami ugyanannyi idő mintha ő feljön. De kisgyerek van nálunk is, így jobb ha a futár jön fel.
2018. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem mentem le, ha egyedül voltam-vagyok velük. Megmondom, gyerekekkel vagyok, megértik. Ha a férjem is itthon van (vagy valamelyik nagyi), akkor egyikünk le szokott menni. 1. emeleten lakunk csak tudom, egy dolog gyorsan megállni, megint más valahol parkolni.
2018. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Betettem a kiságyba, bekapcsoltam a légzésfigyelőt, megfogtam a bébiőrt és kimentem a futárhoz. Családi házban lakunk, necces lett volna mondjuk télen felöltöztetni és úgy kimenni. Kétlem, hogy megvárt volna a futár.
2018. jún. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Nem, elég, ha valamelyik szomszéd pont akkor ügyeskedik valamit, vagy kap zárlatot valami és gyullad ki a lakás.
2018. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Én lefutok gyors, de ajtót kitámasztom, hiába nem a régi záras megoldású már, de volt hogy még gyerek előtt tangapapucsba és rövidnadrágba -10 fokba kizártam magam és úgy kellett elbattyognom a városba a főbérlőig, ez utólag vicces de szívszélütést kapnék ha a gyerek maradna véletlenül bezárva.

De futárnak az a dolga hogy felhozza amit rendelsz, kap egy kis borravalót aztán csókolom.

2018. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

8. emeleten lakunk, nem félperc le- és feljönni, sose hagytam egyedül a gyereket.

A futár díja ajtótól ajtóig szállítást jelent. Lakásnál ez a lakásajtó, nem pedig a lenti.

Családi háznál más. Ott kettőt lépsz a kapuig és át is vetted, jellemzően egyébként se jönnek beljebb a futárok. Szüleimnél eleve zárva volt mindig a kapu.

2018. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%

2 hónapos babát dehogy hagynék egyedül!


Amúgy mi jelenleg a negyediken lakunk. Nincs lift, de még soha egy futár sem kérte hogy menjünk le.

2018. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Gyerek nélkül is csak nyitom az ajtót és várom, hogy felérjen a futár.

egyébként nagyobb nyugalommal hagytam ott 2 percre a 2hónapost, mint mondjuk egy 8-10 hónapost, akit már nem feltétlen ott találok, ahol hagytam.


amikor az apja nem volt otthon, akkor is elmentem fürdeni, vécére, stb, és a gyereket nem vittem magammal.

2018. jún. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Ha társasházban laksz felviszi a futar, ha házban akkor siman kimehetsz. Egy ilyen picit siman ott lehet hagyni.
2018. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!