Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ilyenkor hagyjátok sírni a...

Ti ilyenkor hagyjátok sírni a babát?

Figyelt kérdés

9 hónaposom nagyon ölbebaba, mindig rajtam lógna. Az előbb épp ebédet csináltam. Beraktam a kicsit a hordozóba, közvetlenül mellettem volt a földön. 5 percig bírta, utána már hiába adtam a kezébe bármit, hiába mondókáztam, jöttek a könnyek és az üvöltés. Amint felveszem, már vigyorog. Persze nem tudtam tőle megint megcsinálni semmit, ebéd félben, konyha szalad :(

Ilyenkor ha ott van mellettem, akkor ugye nem attól fél, hogy magára hagyom, nem a kiságyba nyomom be és hagyom magára, de nem érdekli. Más ilyenkor hagyja sírni, vagy mit kezd vele?


2016. máj. 26. 13:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Mivel a nagyobbnak akkor is enni kell, ha a kicsinek ez nem tetszik, így igen, sír, amíg be nem fejezem. Így járt. Osztódni nem tudok.
2016. máj. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%
Főzés és házimunka miatt nem hagyom sírni a picit, de ha wc-re kell mennem, a nagyot pelusozom épp, akkor sajnos meg kell várnia. Egyébként nem főzök, pont emiatt, egyszerűen nem fér bele most az időmbe.
2016. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát ez az. A nagy mindjárt megjön suliból, ebéd meg sehol, uff...néha annyira nem bírom :(

Nem tudom mi lesz így, hagynom kell sírni néha, nem tudok mit tenni, de a szívem szakad meg ilyenkor.

2016. máj. 26. 13:47
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Hordozokendoben kösd magadra.
2016. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Az én lányom is ilyen ( 9 hónapos szintén) annyi mázlim van hogy mióta tud mászni addig általában pont leköti magát még gyorsan megcsinálom a kaját, vagy felmosok stb. Persze nem egyszerre :)

Ha elkezd sírni, kapcsolok zenét a telefonomon és énekelek, meg bohóckodok neki közben :)

Ez többnyire bejön még végzek.

Ha ezek sem akkor jön a KUKI ( puffasztott kukorica) ezzel elnyamnyog. Még tele a szája nem sír :)

Én próbáltam a sírni hagyós módszert, nálunk az lett belőle hogy 2-3 perc után olyan "hisztigörcsöt kapott) hogy még kézben is minimum 15 perc volt még megnyugtattam.

Verte magát, hanyatvágta magát minden ami kell.

Nálunk ez a módszer nem jött be. Hiába beszéltem hozzá stb. Próbáltam azt is hogy úgy csináltam mint aki nem veszi észre, az még rosszabb reakciót váltott ki

belőle...

Sok szerencsét!

2016. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Hordozókendő :)
2016. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Mi vettünk egy járókat, amit a konyhába raktunk be. Tele raktam műanyag színes labdákkal, puha játékok is kerültek bele. Meg lefoglalta az is, hogy csimpászkodas közben körbe rágja a szelét :) szerintem a hordozóban beszorítva érezheti magát a földön.
2016. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Húúú megértelek, az én kislányom (2. gyerek) 10 hónapig volt ölbe baba. Két kendőt is kipróbáltam, de utálta, csak úgy szeretett lenni, ha ölben fogom, simogatom. Kikészült a hátam és a nyakam is, azóta is fáj.

Az az igazság, hogy én is próbálkoztam, hogy had sírjon kicsit, de egyszerűen pár percnél nem bírtam tovább, mindig megsajnáltam. Marha nehéz egy időszak volt, de túléltem. Szerintem ha pár percig sír, azzal nincs baj, hiszen nem vagyunk robotok és igenis huncutok a babák is, sokan elfelejtik, hogy a babák sírással is kommunikálnak, szóval azért nem rossz anya az, aki hagyja kicsit sírni, panaszkodni a babát. Nem azt mondom, hogy üvöltsön, de ennyi szerintem belefér. Ja, az én kislányomat a szomszédok riasztónak hívták, olyan hangerővel követelte, hogy vegyem fel :)

2016. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
szerintem az a baja, hogy nem látja hogy mit csinálsz. próbáld meg a hordozót magasabbra tenni, vagy egy pihenőszék is lekötheti. ha más megoldás nem marad, akkor hordozókendő is jó ötlet. vagy csak hagyod hogy sírjon. nem hiszem hogy olyan nagy baj lenne ebben az esetben, mert nincs semmi baja, nem fáj semmije, csak unatkozik és azt akarja hogy foglalkozz vele. de az nyilván nem mindig megoldható, a nagyra is gondolni kell.
2016. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
ilyenkor kötöttem a hátamra, és nyugodtan tudtam főzni, mosogatni, takarítani, ő meg elnézelődött.
2016. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!