Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

2 éves kislányom néha nagyon durva.

Van, hogy ütöget, rugdos, a játékát nekem vágja. Harap. Ha épp törölköző vagy pléd van nála a fejemre tekeri. Hajamat húzza. Ugrál kb rajtam. Nyúz.

Ilyenkor rászólok h nem szabad, fáj stb. Legtöbbször ott hagyom h nyugodjon le. Olyankor van egy kis sírás. És utána jön oda megsimogatni.

Van h ha már nagyon durva akkor rácsapok a kezére meg ha húzza a hajam én is meghúzom neki. Persze nem durván ezeket. De ezeken is olyankor csak nevet.

Ma viszont teljesen kiborult nálam a bili. Amúgy is nagyon rosszul voltam. Es vagy 6x kezdett bele h bánt. Hiába szóltam. Bármit csináltam. Már el is sírtam magam. De csak nevetett rajta.

Szerencsére nem mindennapos esetek. De mikor igen akkor nagyon eldurvul. Mit csináljak vele?



#Kisgyerekek.
2018. jún. 13. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Vidd pszichológushoz
2018. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem túl eleven? Nem így adja ki magából a felgyülemlett energiát, vagy esetleg figyelemfelhívás a részéről?
2018. jún. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
érzi, hogy azt csinálhat veled, amit akar. tedd helyre. te vagy a szülő, nem ő
2018. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne sírj, hanem állj a sarkadra. Ha most nem húzod meg a határokat, bele se merek gondolni, milyen kamasz lesz belőle.
2018. jún. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nincs más megoldás, csakis addig mondani hogy hagyja abba, fáj, ameddig nincs eredmény.

De kis büntit is kitalálhatsz, ha bánt, leülteted az ágyra, közlöd hogy így nem játszom veled, kimész. Ha kell, százszor.

2018. jún. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, kihagytam: 2 évesen már nem baba. A kisgyerek kategóriába írj kérlek legközelebb.
2018. jún. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Megmutatom neki, mit csiphet, rugdoshat, haraphat. Ha engem vagy mast akar bantani, nem engedem, kiemelem a szituaciobol. Megnezem, hogy nem faradt/ehes-e, nincs-e mas oka, ha van, kezelem.

- Ha engem akar utni, a tenyerembe csaphat, a sarkamat csipkedheti, a csuklyas izmomat nyomkodhatja

- Parnat, labdat, plussallatot lehet utni, csipni, rugni, harapni, dobalni

- Feszultsegetblevezetni lehet egyutt toporzekolva, akar ,,mergesek vagyunk! toporzekolunk!”-at mondokazva kozosen a szonyegen

- Ha valami nem jo neki, tanitom, hogy utes helyett tegye elore a kezet, es mondja, mutassa, hogy Stop!/Nem.

- Neha csak azt akarja, hogy megoleljem, es kicsit setaljak vele, ameg kisirja magat

- Neha megnyugtatja a szopomozgas, ha ihat vizet csoros poharbol, kaphat cumit vagy cicit

- Van, hogy az a baj, hogy onalloan akar valamit, de nem megy, akkor segitek neki megtanulni, vagy keresek masik dolgot, amiben sikerelmenye lehet

2018. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Én is otthagyom olyankor, de bizony van, ha a 4x-re is csinálja, akkor visszaharapok, vagy meghúzom a haját.


Kicsit fáj neki, de tanulja meg. Ha az ovis társa adja neki vissza, mert nem szokott le róla, ő bizony nem fog mérlegelni, és teljes erőből megtépi.

2018. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki visszaut, harap, csip, nem fel attol, hogy ezzel azt tanulja meg a gyerek, hogy szabad ilyet csinalni?
2018. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!