Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hol alszik a babatok?

Nektek hol alszik a babatok?

Figyelt kérdés

A parom szeretne ha a mi szobankban aludna, de en viszont azt szeretnem, ha megcsinalnank neki egy kulon szobat,hogy rendesen elferjenek a kis cuccai,meg o is. Szerintem egeszsegesebb igy.

Nektek hol alszik/aludt a babatok?


2018. jún. 14. 08:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
19%
Velünk alszik a hálóban, két szobánk van, nappali, háló. Nappaliban sokszor dolgozik éjjel a férjem. Nekünk jó így egyenlőre, 1 éves a lányunk. Később persze kell a gyerekszoba, de babának szerintem felesleges, mert úgyis folyton kelsz hozzá éjjel.
2018. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

Pont ugyanígy gondoltam az első gyerekkel terhesen. :)

Aztán az első pár nap alatt kikészültem, amikor két-három óránként kellett hozzá kelni szoptatni, és mire vissza aludtam, addigra újra kelni kellett. A férjem is kibukott, mert ő is felkelt a sírásra, és hulla fáradtan ment reggel dolgozni.

Úgyhogy tettünk egy próbát, és betettem mellém. Reggel kipihenten kelt az egész család.

Most a harmadik gyerek alszik velünk. :) Nekünk ez a megoldás vált be a legjobban.

Van neki is saját szobája, nagyon szeret ott játszani, abszolút bababiztos. Már van leesésgátlós ágy, és lassan leszokik a szopizásról. Most épp azért nem szoktatjuk át oda, mert pár hete rákapott, hogy az apjához bújva alszik el, és apa teljesen el van olvadva. :)

Én meg nyugodtan tudok tőlük aludni.

2018. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%
Mi úgy gondoltuk ,hogy a nagyágyba nem fog velünk aludni de a mózeskosár itt lesz az ágy mellett ,hogy nekem is könyebb legyen . Az első két hétben a mózeskosárban aludt . Aztán elkezdődött a hasfájás. Így sokszor a mi ágyunkban aludt . Párom egy időre másik szobába költözött mert semmit nem tudtunk aludni még így sem ,az egész esténk sírásból állt ( volt,hogy egész este fel-alá járkáltam a kicsivel ) ebben a 2-3 hétben velem aludt a nagyágyban . Azóta párom is visszajött hozzánk . Szépen alszik a mózesben ,max akkor alszik velünk egész este ha nagyon fáj a pocak . Viszont van olyan is ,hogy csak hajnalba a második evés után hagyom magunknál .Most 2 hónapos.. Hamarosan kész lesz a kiságya és a szobája is . És amint nem 3 óránként kelünk este ( ha alszunk egyáltalán) átmegy a saját szobájába .
2018. jún. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk a fiam rácsoságya sokáig a mi szobánkban volt, mert kényelmesebb volt, hogy csak ránézek, hogy minden rendben-e. De nem aludt a mi ágyunkban. A cuccai viszont nem voltak a szobánkban.

Megcsinálhatod a szobáját, ott tartod a babacuccokat, aztán meglátod, hogy egyszerűbb az alvás.

Később kapott a fiam rendes ágyat, és minden gond nélkül átköltözött a saját szobájában. Azóta is ott alszik lényegében nulla éjjeli keléssel.


A kettő nem zárja ki egymást. Lehet saját szobája, ahol elférnek szépen a cuccai, ő meg alszik, ahol kényelmes.

2018. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
7%
Velünk egy ágyban. Az a legeegézségesebb és a legkényelmesebb is.
2018. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

Kislányom nappal a kiságyban,éjszaka velem alszik.

Igy nyugodtabb vagyok.

2018. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Kezdettől fogva külön szobában alszik. Úgy voltunk vele, hogy ha nagyon nem működik így, akkor keresünk más megoldást (pl. babaöböl), de legalább egy esélyt akartunk neki adni, mert a férjemmel nem szerettük volna, ha egy ágyban alszik velünk, a hálónk meg olyan pici, hogy oda egy kiságy nem fért volna el.


Mi a szerencsésebbek közé tartozunk, mert 8 hetes kora óta nem kelt éjszaka, csak akkor, amikor jött a foga, viszont akkor is csak olyan két alkalommal, ahogy bekentem a fogát, aludt vissza rögtön. Nagyon nyugodt baba, sosem szeretett kézben lenni, nem volt hasfájós, és volt olyan, hogy hamarabb kelt fel, mint mi, de közel egy órán keresztül elszórakoztatta magát a kiságyban. Ehhez hozzáadódik még az, hogy nekem nagyon kevés az alvásigényem, 4 órával simán elvagyok kávé nélkül, így nem volt gond, ha kelni kellett.


Nekünk az tette egyszerűbbé a helyzetet, hogy felszereltünk egy kamerát a kiságyra, amivel folyamatosan láthatjuk alvás közben, szóval ha mondjuk rossz helyre esik ki a cumi, azonnal látom, és megyek hozzá, hogy megoldjam. Na meg nagyon sok vicces képet is tudok csinálni a kamerával, mert hihetetlen pózokban tud néha elaludni a babánk :)

2018. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Első perctől külön szobában, saját kiságyban alszik. Az egyik legjobb döntésünk volt :)
2018. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is külön szobába került.


Én legközelebb is így csinálnám, annyiban változtatva, hogy inkább kialakítanék magamnak ott egy alvós helyet és ha kell, tudok ott is aludni.

Példa: fogzás miatt óránkénti ébredés, első hetek sűrű éjszakai megéhezései (tudom, másnál tovább van így, nálunk csak pár hét volt).

2018. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Saját szobában a kiságyban :) igaz hogy majdnem egy légtér a mi hálónkkal de ez így nekem egészségesebb. Én abban hiszek hogy a privát szféra kell anyunak/apunak is. Mindenkinek más jön be persze erre nincs recept de szerintem rosszabb egy dackorszakost kiszoktatni az ágyatokból mint egy pici babát rászoktatni a külön ágyra. Arról nem beszélve hogy jobbat pihensz. Nekem alapban félelmem lett volna ez a ráfekszem ráhúzom a takarót stb téma :D jobb légzésfigyelővel a helyén :)
2018. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!