Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek hol alszik a babatok?

Nektek hol alszik a babatok?

Figyelt kérdés

A parom szeretne ha a mi szobankban aludna, de en viszont azt szeretnem, ha megcsinalnank neki egy kulon szobat,hogy rendesen elferjenek a kis cuccai,meg o is. Szerintem egeszsegesebb igy.

Nektek hol alszik/aludt a babatok?


2018. jún. 14. 08:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Az első hétben csak rajtam, azóta a szobájában az ágyában. Mindhármunknak jobb így.
2018. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Nekünk a hálónk fele lett először a baba része, 1.5 hónapos kora körül döntöttünk úgy, hogy irány ki a nappali. Egyrészt hajnalban olyan hangosan kakil(t) álmában, hogy ha a párom aludt is de én, mint valami éjjeli bagoly virrasztottam a sötétben és hol nevettem, hol sírtam magamon.


A francia ágyat viszont pont amiatt, amit te is írsz, szeretném eladni, mert kell egy hely ahol a baba cuccai elférnek...így kb elvész a szoba fele, de ezt a párok valahogy még nem értik :D de majd ha a baba már kúszik és rájön h csak a francia agyon van helye, ahonnan aztán szépet tudna esni, talán belemegy.


Amúgy én nem vettem észre a baba részéről semmilyen változást, lehet azt sem érzékelte ha 2 méterre voltam tőle és most azt sem h 10 méterre ':)

2018. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Az első perctől a saját ágyában, külön szobában aludt mind a három gyerekem.
2018. jún. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Akkor jol gondolom, hogy az en akaratom fog ervenyesulni. Hihi :)

Szeretnem ha kenyelmesen elfernenk, de a parom sem erti meg, hogy nem lesz semmi baja ha nem a szoba masik feleben van, hanem 2meterre a mellettunk levoben..

Nyilvan en is szeretnem majd magam mellett tudni sokszor, de kelleni fog a pihi. :)

2018. jún. 14. 08:14
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk az első naotól kezdve a saját szobájában, a saját ágyában alszik. Néha amikor 1-2 hónapos volt aludt a szobánkban a babakocsi mózesében de csak elvétve. A külön fekhelyhez ragaszkodtam a légzésfigyelő miatt, mózesben is alatta volt. Egyébként szerintem azért is jobb a külön szoba, mert eleinte kel éjszaka a baba és aki másnap dolgozik, annak nem túl pihentető az alvás egy síró babával egy szobában. De persze mindenki úgy csinálja, ahogy jónak érzi, ebben nincs tuti recept. Van aki egy ágyban alszik a babával és úgy a legjobb nekik, van aki a babaöbölre esküszik, van aki a külön szobára. Nincs 2 egyforma baba és a szülők is mások.

Szerintem csináljatok neki szobát és ha úgy adódik, hogy nem jön be a közös szoba, semmiből nem áll átvinni oda a kiságyat. :)

2018. jún. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%
Első perctől kezdve mindkét gyerek a saját szobájában (külön szobájuk van mindkét gyerekemnek) alszik, a saját kiságyában. Mi már az elején megbeszéltük ezt, nem is vágytam arra, hogy velünk egy szobában vagy közöttünk aludjanak. Szerintem ez a normális.
2018. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%

Persze, pláne, hogy az első hónapokban orulsz ha a napi 6 óra alvás kijut neked az sem egyszerre :D bár vannak szerencsés nyugis baba tulajok :'D Legalábbis én így voltam ezzel.

Annyi kellemetlenséged lesz max, hogy ha sokszor kel, sokszor kell bemenni hozzá. Én is folyton felálltam az első napokban ránézni, hogy minden okés e de ez az én dilim volt.


Mondjuk fura, de most lesz 3 hónapos és mintha az első rém hetek meg sem történtek volna... legalább most már egyben is megy az a 6 óra :D (2. valaszolo)

2018. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
44%
Velünk van még egyelőre egy szobában. 7 hónapos és fogzik. Ha 20× nem kelek az már jó. Most volt szegénykém bárányhimlős. Szinte csak mellettem aludt.... lehet, h jó lesz a külön szoba, de lehet nem. Majd meglátjátok. A most 5éves fiam is aludt velünk és most már szépen egyedül elalszik a szobájában.
2018. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
37%

Első perctől a saját szobájában, saját agyaban.


Én nagyon szerencsés vagyok, mert 6 hetes Kira óta atalussza az éjszakát (most 8 hónapos), és előtte se kelt túl sokszor. Ha fel óránként kelni kellett volna és átmenni a lakás másik felébe, lehet hamar revidialtam volna az álláspontom a külön szobában való alvasrol.


Nálunk amúgy inkább nekem lenne igényem össze bújva aludni vele :)

2018. jún. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%
Elkészítettük a babaszobat oda koltoztettuk be először, aztán pár hetesen hasfajos lett úgyhogy eleinte én töltöttem nála az éjszakát.Volt 2 hét mikor szépen maga elvolt,utána viszont már 10-15* kelt éjszaka úgyhogy átjött hozzánk.8honapos és most a foga miatt kel rengetegszer előtte a mozgasfejlodes miatt.Szerintem babafuggo mi, hogy tud hosszabb távon jól működni.
2018. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!