Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a saját nevét adja a...

Aki a saját nevét adja a gyermekének az nem furcsa?

Figyelt kérdés
Nekem rettenetes furcsa lenne ha a lányom után a saját nevem kiabálnám. Ugyanakkor viszont ha fiú lenne és a férjem nevét kapná az nem lenne furcsa (nekem). Több ilyen ismerősöm van akik 20-on évesek. Aki így választott nevet annak nem furcsa a saját nevén szólítani a gyereket?... Igen, igen unalmas vasárnap délelőttök nincs jobb dolgom. 😂

2018. jún. 17. 10:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem furcsa, mert a gyerekeket nem úgy szólítjuk, van egy csomó becézése a nevüknek.

Már akkor eldöntöttük, amikor még csak jártunk a férjemmel, hogy ha lesz egy fiúnk és egy lányunk akkor a mi nevünket kapja majd. A lány már 3 éves, abszolút illik hozzá a neve, a kisfiú pedig még pocaklakó. Alig várom, hogy őt is a nevén szólíthassam.

A kislányom nevéhez a férjem ragaszkodott, a kisfiaméhoz pedig én.

Nem csinálnám másképp mert kiráz a hideg a mostanában divatos tucat nevektől. 20 gyerekből az oviban 5 biztosan Hanna vagy sorolhatnám.....

2018. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%

Az exem családjában volt ez divat.

Volt öreg Bandi, kis Bandi, meg Bandika, valamint Kati mama, Kati, meg kis Kati.

Tisztára, mint a Legényanyában...Béláim az úrban.

Annyi szép név közül lehet választani. Nem csak Hannák és Zétények léteznek.

2018. jún. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

utolsó előtti, azért a most divatos Hanna,Lara, Mira, stb és az egyéb, nem a szülő neve közt van némi átmenet...

ha nem akarod divatos névre keresztelni, akkor kizárólag a szülőét lehet?


én tuti nem adnám a gyerekemnek se a saját, se az apja nevét, nekem nem tetszik ez a szokás, pláne, hogy mindenki mondjuk István a családban, aztán nyolcmillió néven kell őket megkülönböztetni. ja, meg mikor anno felhívtam valakit, hogy Tóth Istvánnal szeretnék beszélni, kérdés, hogy melyikkel...honnan tudjam, hányan vannak?

2018. jún. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, gondolom az átmenet a Nóra, Dóra, Lili, Dorina stb.neveket jelenti....hát köszi, azok sem kellenek. Tucat, ha nem is ebben az évben akkor 3-4 éve.

A neveink pedig abszolút vállalhatóak, nem vagyok Mariska és a férjem sem Feri.

A kislányom és a kisfiam legfeljebb majd mást ad az övéinek. De most ez pont így jó! El sem bírnám képzelni más nevűnek, abszolút illik hozzá.


Férjem, családtagok pedig sosem szólítanak ugyanúgy engem és a kislányom, így nem kérdezzük meg, hogy: "De melyik?" 😁🤣

2018. jún. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, nézz már bele egy utónévkönyvbe. Tudod, az az, ami tele van az adható keresztnevekkel. Többszáz név van, ami adható. De te nyilván a Lilivel, meg a Dorinával jössz, mint valami csőlátású.

Pl ott az Ildikó, a Mariann, Anikó, Ágnes, a Zoltán, a Tamás, Péter, stb. Teljesen normális nevek, a Hannák és Noelek mellett kifejezetten ritka ilyet hallani.

2018. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Hadd legyenek csak szépen ott...egy sem tetszik annyira, hogy viselhetné a gyermekem! Ennyi! 😁
2018. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem csak divatos, vagy pár éve divatos nevek léteznek.

Továbbra is marhaság a logikád, van meg ezernyi név, nem csak a saját nevedet lehet adni. Úgy csinálsz, mint ha csak ez a két lehetőség lenne.

2018. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem érted a lényeget, hát leírom:


"Pl ott az Ildikó, a Mariann, Anikó, Ágnes...." -írod


Akkor már inkább a saját nevemet kapja mert ezek egyike sem tetszik, sőt az enyém sokkal vállalhatóbb. Az ezernyi név nézegetése meg felesleges mert megtaláltuk a számára legmegfelelőbbet! Az ódivatú nevek meg pont úgy nem jönnek be, mint a mostanában felkapottak. (Sára-Mira) Pont.


Engem nem zavar és nem is érdekel ha a te gyereked tucatnevű vagy a régimódi esetleg a kettő közötti nevet kapta. Úgyhogy téged se zavarjon, hogy mi mit adtunk. A saját nevem, és???

Leírtam, de ismét megteszem: most sem adnánk neki más nevet, mert tökéletesen illik hozzá és szép is ráadásul. Nekünk tetszik és az oviban, suliban sem ég majd be vele.

2018. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Az ezernyi név nézegetése meg felesleges mert megtaláltuk a számára legmegfelelőbbet!


Megtaláltad? Nem is kerested:D

2018. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Persze h nem kerestem mert felesleges volt. Az enyémmel egy sem vehette fel a versenyt, így volt egy adott. Érted már? 😁
2018. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!