Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a saját nevét adja a...

Aki a saját nevét adja a gyermekének az nem furcsa?

Figyelt kérdés
Nekem rettenetes furcsa lenne ha a lányom után a saját nevem kiabálnám. Ugyanakkor viszont ha fiú lenne és a férjem nevét kapná az nem lenne furcsa (nekem). Több ilyen ismerősöm van akik 20-on évesek. Aki így választott nevet annak nem furcsa a saját nevén szólítani a gyereket?... Igen, igen unalmas vasárnap délelőttök nincs jobb dolgom. 😂

2018. jún. 17. 10:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%

Miért lenne furcsan?

Bár ha édesanyját is úgy hivják...

Nálunk mamám és anyukám Máriák voltak,anyu már nem akarta igy én és a növérem névmódosultunk Mariann....

De miért nem gondolkoznak kettős keresztnévbe?

2018. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
De, én furcsállnám. Nem is adnánk ugyanazt a nevet, egyikünk sem.
2018. jún. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
Engem zavarna, akár az én, akár a férjem keresztnevétől lenne szó. Még hasonlóban sem gondolkoztunk.
2018. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is kicsit furcsa az, hogy ugyan úgy hívják a gyereket mint engem. Ezért ha fiú lesz, akkor András Bence lesz a neve. Nekem ez a dupla keresztnév nagyon tetszik.
2018. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk nem volt kérdés hogy nem a mi neveinket kapja, amiért nekem egyikünké sem tetszik (engem folyamatosan gúnyoltak, felnőve a munkahelyen a 2. keresztnevem helyett direkt az elsőn hivtak kérésem ellenére is stb), a férjem neve millio más férfi neve is, annyira gyakori.


De ha szép, vállalhato neveink lennének en nem tudnám elkepzelni ahogy a férjem neve a hozzá társulo érzelmeimmel, intimebb becézésével a gyerekemé is legyen. Más lapra tartozik nekem a gyerekem és más lapra a ffi mellettem.

Saját nevem megint nem adnám. Én nem ő vagyok.ő meg nem én. Furi lenne

2018. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Egy általam ismert Marika és Zoli páros elnevezte a gyerekeit Marikának és Zolinak. Nekem rettenetesen furcsa, nem adnám a saját nevem nekik én sem. Jár nekik a saját név.
2018. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%

Régen ez szokás volt és semmi furcsa nem volt benne. Bátyámmal a 30-as éveinkben járunk.

Apukám nevét kapta ő, anyukám nevét én. Sok ismerősöm szintén a szülei után kapta a nevét.

2018. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%

Elavult szokás.

Én sosem adnám a mi nevünket a gyerekünknek.

2018. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%
Mi mindkét gyereknek a szülők nevét adtuk. A fiamnál egyáltalán nem volt furcsa, a lányomnál eleinte igen, hogy a saját nevemen kell szólítanom, de mivel mindenkit máshogy hívunk, becézünk, már nem zavaró. Teljes nevén úgysem hívjuk egymást, becézve meg teljesen más, mintha nem is ugyan az a név lenne.
2018. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Beszéltünk erről a férjemmel, nekünk furcsa lenne, úgyhogy semmiképp sem adnánk.

Mindenki önálló személyiség, önálló névvel a családban. Meg szerintem baromi unalmas is, ha mindenkit ugyanúgy hívnak, valamint a név elveszti a megkülönböztető funkcióját is, amire kitalálták.

2018. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!