Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud elaludni a babám...

Nem tud elaludni a babám napközben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11 hetes a gyerkőc, és az esti alvással nincs gond. Persze kicsi hiszti van, de miután lenyugodott, önállóan elalszik úgy 9 felé, majd 4kor kel, eszik kicsit és 7ig szunyókál még, na de nap közben.... próbáltam már ringatni, próbáltam nyugtató zenét berakni, hintába tenni, simogatni, hordozó kendőbe tenni, masszírozni, babakocsiban nézelődik, egyszer úgy jött ki a lépés, hogy autóban utaztunk, mint egy bagoly, úgy sasolt végig, pedig tuti, hogy fáradt.

Hasfájásra gyanakodtam, de már kapja az infacolt, és látom, hogy sokat javult.


10-30 percre behunyja a szemét, de utána ki is pattan.

Folyton dumálok hozzá, mindig játszunk, persze azért hagyom egyedül is érvényesülni, de estére már kipurcanok.


Anyák van valami tipp, amit még nem próbáltam? Ennyire rossz alvó lenne? Hasonló helyzetben lévő anyukáknál javult a helyzet, ahogy idősödött a baba?


Köszönöm!



2018. jún. 18. 15:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
annyi még, hogy a köztes időben emiatt folyton nyűgös és sír... nem egyfolytában, de ha az átlag baba napi 2 órát sír... akkor azt ő maximálisan kihasználja és rá is tol még 1-2 órát
2018. jún. 18. 15:28
 2/17 anonim ***** válasza:
Virusfertozes, tejfeherje-allergia nem jon szoba? Probaltad gimnasztikai labdan pattogva kendoben altatni? Az en gyerekem 3 honapos koraig csak ugy aludt, ha folyamatosan setaltunk vele.
2018. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden baba alszik napkozben.

IGEN ilyen picik közt is van ilyen. U

2018. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Napközbeni alváshoz a teljes sötétség és csend kombinációt próbáltad már? Valamint jó volna egy alvási rituálét kitalálni, amiből ő is tudja, számítani tud rá, hogy most az alvás következik. Pl. evés, böfi, peluscsere, be a sötét szobába, halk zene bekapcsolás, lefekvés a kiságyba, alvós odaadással, alvás.
2018. jún. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem a kicsi volt ilyen. De csak volt. 8 hónapos kora óta van egy hosszú nappali alvása is. Tippem nem nagyon van. Először átszoktattam a hason alvásra, aztán fehér zajra altattam hátsimogatással (nem jött úgy be) aztán popsipaskolással, azóta is így alszik el csak már fehér zaj nélkül. Kicsinek az volt a baj, hogy amint abbahagytam, felébredt. Így hát altattam babakocsiban, hogy legalább a hátam ne álljon ki. Aztán kb 2-3 hónaposan már aludt fél órát egyben úgy, hogy miután elaltattam, ott tudtam hagyni. De az egyik alvást muszáj volt tologatással elhúzni, mert az egész délutánt végigbömbölte, ha nem így tettem. Ez így is maradt 8 hónapos koráig, akkor állt át a 3 nappali alvásról 2-re. A 2. alvása nyúlt meg 2 órásra.

1. gyerekem ennyire nem volt rossz alvó picinek, de ő is 7 hónapos kora után kezdett el hosszan aludni nappal.

2018. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az utolsó kérdésre tudok válaszolni: 6 hónaposan még nincs változás...

Most alszik,a mai harmadik félóráját. Mindenki azzal vigasztal, legalább éjjel alszik... de egész nap nyűgös...

Kipróbáltam szó szerint mindent..aztán feladtam..

2018. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nalunk is 11 hetes és pont ugyanez van mint ahogy irod , kérdező. Várom én is a megoldást , már ha van 😶
2018. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

12 hetes a babám és ő is rossz alvó nappal, 3x30 percet alszik. Mondjuk annyiból könnyebb, hogy ebből egy tuti babakocsis alvás és a másik kettőnél is magától elalszik, mikor éppen ahol van. Hinta, kanapé, játszószőnyeg stb... neki úgy tűnik ennyi elég, mert nagyon nyugodt, jókedvű, mosolygós.

Éjszaka viszont 13 órát alszik, 1-2 ébredéssel, akkor is etetés után rögtön visszaalszik.

2018. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a teljes sötétség vált be, nem tudom, ezt próbáltad-e már.
2018. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Detto,mint nálunk 7-8hetesen átaludta az éjszakát onnantól kezdve nagy ritkán aludt max fél órát nappal. Most,hogy mászik babakocsiban alszik max. egy órát. Csodálkozom,hogy nem fárad el rengeteg energiája van ☺ Tudom milyen én is néha estére zuhanok az ágyba. Kitartás szerintem nincs megoldás ők ilyenek. Én is mindent bevetettem zero eredménnyel.
2018. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!