Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud elaludni a babám...

Nem tud elaludni a babám napközben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11 hetes a gyerkőc, és az esti alvással nincs gond. Persze kicsi hiszti van, de miután lenyugodott, önállóan elalszik úgy 9 felé, majd 4kor kel, eszik kicsit és 7ig szunyókál még, na de nap közben.... próbáltam már ringatni, próbáltam nyugtató zenét berakni, hintába tenni, simogatni, hordozó kendőbe tenni, masszírozni, babakocsiban nézelődik, egyszer úgy jött ki a lépés, hogy autóban utaztunk, mint egy bagoly, úgy sasolt végig, pedig tuti, hogy fáradt.

Hasfájásra gyanakodtam, de már kapja az infacolt, és látom, hogy sokat javult.


10-30 percre behunyja a szemét, de utána ki is pattan.

Folyton dumálok hozzá, mindig játszunk, persze azért hagyom egyedül is érvényesülni, de estére már kipurcanok.


Anyák van valami tipp, amit még nem próbáltam? Ennyire rossz alvó lenne? Hasonló helyzetben lévő anyukáknál javult a helyzet, ahogy idősödött a baba?


Köszönöm!



2018. jún. 18. 15:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez volt, kb 4 honapos koraban kezdett javulni. Onnantol masfel orakat aludt ha jol emlekszem. Nem tudom hogy minek koszonheto, lehet hogy csak a koranak, de a mozgasfejlodese is rendesen beindult akkor.
2018. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, azt hozzateszem hogy nalunk csak a nappali alvas-resz volt jellemzo, ejjel nagyon sokaig nagyon rosszul aludt.
2018. jún. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hihetetlenek a kisbabák... De a válaszok alapján tuti, hogy 18 éves korában egy átmulatott este után trombitával fogok az ágya mellett gyakorolni! :D köszönöm csajok, várom a csodát 😎
2018. jún. 19. 03:43
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem minden baba alszik nappal.


Unokahúgom 1 éves kora után már alig, és 1,5 éves korára gyakorlatilag csak akkor, ha egész nap rohangált, vagy levegőn volt, amúgy nulla. :(

2018. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én babám is 11 hetes,de ő nagyon jól alszik. Az éjszakát átaludja, nappal pedig eszik, játszunk és amikor elfáradt beteszem a baba fészekbe,mellé teszem a szundi kendojet,amivel takarja az arcocskajat,( természetesen ha elalszik elveszem) és két perc múlva alszik is.
2018. jún. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

hát ma is 7 óta fent vagyunk, össz vissz ha fél órát aludt, amúgy kezdek rájönni, hogy neki elég ezek szerint 10 perc szunyóka is, mert utána vidáman folytatja a játékot. Csak nekem kéne az a 2-3 óra alvás :D


remélem azért lesz javulás valamicskét, mert így nagyon rendszert sem tudok kialakítani neki, kb úgy tűnik, mintha másodpercenként rángatnám a sötétítőt, hogy aludjon...

2018. jún. 19. 13:50
 17/17 anonim ***** válasza:

sok torna, ki kell kicsit fárasztani. Van egy csomó leírás csípőtornáról, babamasszázsról, jól mozgasd meg napi többször is (én pelenkázás alatt szoktam amikor pucér a feneke), nem kell félned, strapák a babák.


Ez sok mindenben segít, erősebbek lesznek az izmai, szebben fogja tartani magát, csípője is jó lesz, hamarabb fejlődik ÉS jobban kifárad napközben.

2018. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!