Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az miért szül gyereket,...

Az miért szül gyereket, akinek aztán csak nyűgöt jelent?

Figyelt kérdés
Nem egy ilyen szülőt látok, és a szomszédunkban is van egy család, ahol állandóan sírnak a kicsik. Az anyjuk nem jól foglalkozik velük, vagy ép nem foglalkozik velük, mert amit át lehet hallani az az hogy üvöltözik velük és ocsmányul is beszél. Mi ez? Miért vállalt el 2 gyereket? Nem gondolják át sokan mivel jár ez a család téma? Vagy csak az érdekek miatt? Nem roma család és van autójuk, nem rossz az anyagi helyzetük mégis azt érzem nyűg neki az egész. Más családoknál nem hisztiznek, üvöltöznek, sírnak ennyit a kis gyerekek, szóval ez a nő valamit iszonyatossan rosszul csinál. Miértnem gondolják jobban át egyesek, hogy kell e neki gyerek? Nem mindenki anya tipus és a gyerekek fogják csak megszívni ilyen szülő mellett.

#gyerek #vállanak
2018. jún. 20. 17:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
34%
Van ilyen sajnos, ha "csak" kiabál meg türelmetlen azzal nem kezd semmit egyik szerv sem, szóval sajnos a kérdésed felesleges.
2018. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%

Ohh, anyám, akár rólam is írhattad volna a kérdést a mai napom alapján!

Most tudom újat fogok mondani, de a gyereknek is vannak korszakaik. Nálunk pl.a minden szron összevesznek korszak van. Az agyamra megy? Igen! Ordibálok időnként? Igen.

Érdekezk, hogy a szomszéd nagytudású mit gondol rólam?? 😀 Hát marhára nem! Ebben az országban mindenki mindenhez jobban ért, mint az akinek éppen értenie kellene hozzá!

2018. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
De ez nem korszak ember! Őnáluk 3 és fél éve ez van. Az apjuk ugyan ezt csinálja, üvöltözik meg ocsmányul beszéla gyerekeivel, a saját gyerekének azt mondja "kur.va an.yád" meg egyéb dolgok. Minek kellett nekik? Nem viszik le őket soha a játszótérre, nem labdáznak velük, nem hintáznak, nem lvasnak, nem tanítják semmire őket. Este 23 órakkor még mindig üvöltöznek a gyerekek és dobálóznak. remek, hogy sokatokat ez nem érdekel, de a szomszéd tehet ám csendháborítás miatt feljelentést is ám. Ugyani én is pl. 4:20kor kelek és 24 órában dolgozom, nem kell nekem a retardált de.bilizmust elviselnem. Akinek nincs gyerekhez türelme az ne szüljön akkor, mert a gyerekhez rengeteg idő és türelem kell, az nem nevelés hogy fejbe vágom meg üvöltözök vele, ezt kínzásnak hívják és ettől csak még deb.ilebb lesz a gyerek. Gratulálok ezekhez a felelőtlen szölőknek, akik valójában is csak szülők, de nem anyák.
2018. jún. 20. 18:13
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem az előző válaszoló vagyok, nekem is 2 fiam van. Szoktak sírni, mármint a kisebbik, ha a nagy rácsap. Szoktam velük kiabálni, mert vannak olyan dolgaik, például bent álló autóra felmásznak, konkrétan tönkretesznek úgy dolgokat, hogy előtte 10 alkalommal normális hangnemben elmondom, hogy ezt ne, de te valószínűleg csak a kiabálást hallod. Rám is mondhatják ezek alapján, hogy nem foglalkozom velük jól, pedig rengeteget játszunk, fürdünk, kirándulunk. Viszem edzésre, fejlesztésre a nagyot. Mindenhol jól viselkednek, ha nem vagyok ott, nálam engedik ki a gőzt, mellettem érzik a biztonságot, azzal együtt is, hogy kiabálok velük, ha túl feszítik a húrt.Fél nyarat a Balatonnál töltjük, egész nap készenlétben állunk a párommal. Vannak könnyen kezelhető gyerekek, én nem vagyok szerencsés. A nagyobbik figyelemzavaros, a kisebbik most feszegeti a határokat. Hozzáteszem a fejlesztő például el sem hitte, hogy a nagyobbik mennyire ki tud fordulni magából.
2018. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

Érthető, hogy téged zavar, de elhiheted, ők sem boldogok így. Talán nem tudják, hogy mit tegyenek. Kimerültek, frusztráltak, és segítségre lenne szükségük.


Ítélkezés közben felmerült benned egyszer is, hogy hogyan lehetne nekik segíteni?

2018. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
80%
Azért ahogy olvaslak, felmerült bennem egy kérdés: van tapasztalatod gyereknevelés terén?
2018. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem tudta előre,hogy meghaladja majd az erejét.Plusz nem kellően àldozatkész.A gyerek azért kicsit màsabb,mint egy csivava.Egyre több helyről hallom pl.,hogy egyeseknek milyen megterhelő a nyàri szünet,mert otthon vannak a gyerekek.Hàt az ilyennek csak annyit tudok mondani,hogy ezt akkor ő rontotta el,de nagyon,ha a gyerekeit nem tudja elviselni.Nevelni kellett volna őket.
2018. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon könnyű azt mondani, hogy "milyen anya az ilyen", "nevelni kellett volna", "az ő hibája", stb. Mást sem lehet hallani, a csapból is az folyik, hogy szaranya vagy. Csak épp azt nem fejti ki senki, hogy akkor mi is a megoldás?


Gondolkodjatok már el egy kicsit! Összeházasodtak, vállaltak két gyereket. Szerintetek ők úgy képzelték el, hogy üvölteni fognak velük, éjjel-nappal? Ők boldogok úgy, hogy folyamatosan megy a hacaca, kiabálás és stressz? Nyilván nem!


Nálunk 3 évig tartott ez. Brutál kemény volt. Több ezer (!!!) oldalt elolvastam gyerekpszichológiából, mentálhigiénés segítőhöz fordultam, majd pszichológushoz, a férjem is (!), mentünk és mentünk, hogy megtaláltjuk az okokat és megoldásokat!


Honnan veszi a bátorságot bárki is a fal túloldalán, hogy ítélkezzen mások felett, amikor még csak nem is látogatta meg őket? Nem is beszélt velük egyetlen percet sem???


Mindenki, aki 3-5 sor után vagy hallomás alapján elítél másokat, mélyen és komolyan szégyelje magát! Gondolkodjatok el azon, hogy ez mit jelent számotokra, és akinek nem inge, ne vegyek magára, de akinek igen, az súlyosan hibázik, amikor azt hiszi, igaza van!

2018. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ezt nem lehet kívülről megítélni. Én is szoktam "ordítani" mikor épp olyat csinál amivel kárt tenne magába. Persze először szépen kérem, majd újra majd mikor századszor felmegy a pumpa. Sokat foglalkozok vele: legózunk, kirakózunk, formabedobó, montessori torony, autókat sorba rakjuk /ki-be pakoljuk, főzőset játszunk, labdázunk, bábozunk,firkálunk...bent. Kint is homokozok vele, kavicsot/füvet gyűjtünk, kavicsot festünk, kis medencejéből ki-be dobáljuk a 200 kislabdát, setalni viszem és sok egyebet csinálok vele (mondóka, mese). Sokat kiabálok az tény, én is egyedül vagyok vele este 7ig. A férjem reggel 6ra jár dolgozni. Nem nyűg a vele való foglalkozás és mindennél jobban szeretem, ahogy ő is.
2018. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Miért védekezik mindenki? Mindenki magára veszi. Arról nem én tehetek. Panellakás ahol lakom. Nem 1 család lakott már itt, babáktól kezdve az egészen kis csöpségekig, de nem volt az hogy egész nap üvöltözés menjen! Nem időközönkénti dolog ez, hanem napi szinti. Van rajtuk kívül más kisgyerekes gyalád is és érdekes ott sem megy ez a deb.ilizmus. 2,5 éves lehet abban a családban a kisfiú és érdekes módon tud pl. köszönni. Szépen beszél a szüleivel, miért? Mert foglalkozva van vele, látszik a kisfiún, hogy nyugott normális körülmények veszik körül és nem az idegbaj. Senki nem a kérdésre válaszol, hanem irogatjátok, hogy nálatok mi a helyzet. Hozzáteszem nem az a baj, ha viták, konfliktusok adódnak egy családban, mert az mindenhol van, a baj ott van hogy naponta ez megy, ha itthon vannak egész nap on stopban. Borzalmas ezt hallgatni, amikor szabadnapos vagyok. Beszéltem a kedves hölgyeménnyel, az anyucival. Ő azt mondta, most mit csináljon velük? Bravó! Tőlem kérdezi mit csináljon velük, hát az én gyermekeim? Neki kéne tudnia mit csináljon velük, egyébként meg igen tudom mit kéne csinálnia, pl foglalkozni velük. Jó idő van, de. levihetné őket ajátszótérre, kicsit afölös energiákat levezetni, hétvégén elmenni strandra. El van hízva az egész család főleg a kedves anyuka. Azért ennyire hisztisek, mert otthon ülnek és eteti őket, ez hol okés? dagadékok. Mozogniuk kéne, mesét olvasni esténként, időben vacsoráztatni, fürdetni, altatni. Mi nagy dolog van ebben, ha egész nap otthon van velük? Nem hiszem el hogy nem fér bele az időkeretébe, akkor minek kellett neki 2 gyermek? Nekem az a furcsa, hogy mindennapos ez a viselkedés forma náluk és ez az emit nem tudok megérteni. Másoknál miért nincs ez? Csak náluk és ehhez a szomszédoknak nincs közük, mi kus.soljunk és toleráljuk el a 23 óra utáni üvöltözéseket, dübörgéseket, mert ők családosok, hát ez nem így működik. Akkor költözzenek tanyára ott lehet egymást agyon is verni nincs akit zavarna. Szóval az hogy én mivel tudnám őket segíteni az őket nem érdekli, mert senkinek nincs köze ahhoz, hogy ők hogy élnek és hogyan nevelik szerencsétlen gyermekeiket, mert itt ők lesznak az igazán vesztesek pár év múlva.
2018. jún. 20. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!