Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babám fogzik ömlik a...

3 hós babám fogzik ömlik a nyála az őklét majszolja sokat sírdogál, nyugtalan . Mivel enyíthetem neki?

Figyelt kérdés
Valamilyen ecsetelőre gondoltam de melyik jo neki ?
2018. jún. 22. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Igazából három gyerekkel azt mondom, túl kell élni a fogzást, ha nagyon nagy a gáz, akkor Algoflex. :(


A lidokainos szereket nem lehet használni korlátlanul, plusz a hatásuk is egy kis zsibbasztás 5-10 percig, ennyiért meg kár terhelni a májat gyógyszerrel... A Dologél természetesen semmiféle hatással nem bír, a masszázs esik jól a babának, amíg bekened vele az ínyét, meg az íz egy percre eltereli a figyelmét, de amint leteszed a babát, újra szenved. A kisebbik fiú most másfél hónapja szenved, talán egy-két hete jobb kicsit. Már vettem Chamomillát neki, pedig nem hiszek a homeopátiában, néha adok neki, ha nyűgösebb, ártani nem árt alapon.


A három hónapos gyereknek még nagyon mélyen az íny alatt mocorog a fogcsíra, azon helyi hatású ecsetelő nem fog segíteni, az nem hat le olyan mélyre. (Meg mint feljebb írtam, amúgy is lófütty..) Szerintem a legtöbbet azzal tudsz neki segíteni, ha masszírozgatod neki, engeded, hogy rágcsálja az ujjadat.

2018. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy annyira lent van, a kislányomnak 3 hónaposan kijött az alsó 2, most 6 hónapos és 7 foga van. 😊 Nem ez az általános, de simán kibújhatnak már 3 hónaposan az első fogak. Nekünk ha nagyon gáz a helyzet, akkor csak a Nurofen segít, de ha még elviselhető, akkor a Dologel és a rágókák is lekötik egy időre. Kitartás!
2018. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Tudom, sokan nem hisznek benne (én sem feltétlenül), borostyán nyaklánc.

Mindkét gyerekemnek vettem 3 hónapos korban, soha egy hangjuk nem volt fogzás miatt. Már 5 és 3.5 évesek, most vettem le a nyakukból mert már unták.

2018. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a Dentinox vált be. Ugyan csak éjjel ébredt fel sikítva a fájdalomtól, de hamar megnyugtatta. Úgyhogy mi csak így, alkalom adtán használtuk, nem napi többször (amit ha jól tudok nem is lehet).


Ha szereti rágcsálni a rágókáit, akkor tedd be hűtőbe egy órára és hidegen add vissza neki. Én ezt csináltam még.

2018. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is a legjobb szer a hűthető rágóka.
2018. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"3 hós babám fogzik ömlik a nyála az őklét majszolja"

eddig dettó nálunk is, de nem hiszem hogy fogzik, egyszerűen most tanulta meg, hogy lehet buborékot fújni a nyálból és végre be tudja tenni a szájába a kezét. Meg néha azzal szórakozik, hogy direkt nyálazik, mert akkor töröljük. Nyál, törlés, kacagás, nyál...


Azok a harapdálósok meg tök feleslegesek, mert három hónaposan még nem tudja megfogni és direkt a szájába tenni.


A sírdogálás nem biztos, hogy emiatt van, lehet más a baja

2018. jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!