Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben kell változnom? Félek,...

Miben kell változnom? Félek, hogy depresszió lesz a vége!

Figyelt kérdés
Most lesz 4 hónapos a babám.Nem tartom magamat jó anyának.Eléggé sírós még mindig (bár már korántsem annyira, mint az első 2-3 hónapban).És én még mindig nem tudom, hogy mikor mi a baja.Állandóan attól rettegek, hogy nem tudom az igényeit kielégíteni, mert lehet, hogy nem is azért sír, amire én gondolok.Semmi önbizalmam nincs.A szoptatás terén sem volt, mindig azon stresszeltem, hogy elég tejem van-e nem azért sír-e, mert még éhes.És el is apadt...Most pedig azon rágódok, hogy eleget foglalkozok, játszok-e vele?Valamit tennem kell, vagy változtatnom, mert nem lesz jó vége,nem akarom, hogy az én negativitásomat a babám is megérezze.
2010. jún. 17. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem Neked 5 perc szünet kellene:-) Bízd a picit a nagyira( ha megoldható), csinosítsd ki magad, és kicsit menjetek el valahova a férjeddel:-) Egyébként miből gondolod, hogy rosszul csinálod?Van napirend? Fejlődik? Figyel?Ha igen nagy baj nem lehet:-)
2010. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én "nagy" fiam 15 hónapos. Én is sokat agyaltam azon, hogy vajon jó anya vagyok-e. Görcsöltem azon is annak idején, hogy van-e elég tejem, fejlődik-e rendesen, aztán azon, hogy biztosan miattam nem tanult meg még járni, mert nem foglalkozom Vele eleget. Úgyhogy megértelek. DE! Az első válaszolónak igaza van: pihenned kell egy kicsit úgy egymagadban. Nem gondolkodni, mert biztosan nem vagy rossz anya, különben ez a kérdés meg sem fordulna a fejedben. Ki kell egy kicsit - még, ha 1-2 órára csak - kapcsol(ód)ni! Az első gyötrelem lesz, mert jön a lelkiismeret-furdalás, hogy hogyan hagyhatom ott a sírós gyerekemet másra, de a másodiktól már talán Te is tudsz majd lazítani. Nálam legalábbis így volt. Sok sikert! És NYUGI!
2010. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Babád megérzi,hogyha ideges vagy,lehet ezért sírós,te meg ezen egyre jobban idegeled magad,akkor ez csak rosszabb lesz. Ne stresszelj,felismerted a bajt,hogy változtatnod kell,mi ezt helyetted nem tudjuk megtenni...
2010. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindegyőtöknek!Igen, fejlődik rendesen.Talán ha nem lenne az az állandó miért? kérdés, nem lenne gond.Ez a bizonytalanság őrjít meg teljesen.

Lehet, hogy tényleg csak pihenni kéne egyet, de nincs kire hagyni a babát:(

2010. jún. 17. 11:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Férjed, szomszéd barátnő, senki?

Ha tudok szívesen segítek!

2010. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!