Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan múlasszam el ezt?...

Hogyan múlasszam el ezt? Tényleg depresszió? Vagy csak hangulatember vagyok? Lehet ennek valahogy vége?

Figyelt kérdés

Elég hosszú történet. Anyukám elhagyott (0-1 éves koromig), aztán visszajött, de sosem volt igazán velem. Apukámat nem ismerem, a nagymamám nevelt.

Kövér vagyok és csúnya, nem szeretem, sőt utálom magam.

12 voltam, mikor megerőszakoltak, aztán még évekig ez ment, nem szóltam senkinek, észre sem vették.

A mai napig rémálmaim vannak, pedig már feleség vagyok és anya. Szeretem a családomat, ők a mindenem, mégis 6 éve tart a mélabú.

Szomorú vagyok és tanácstalan, úgy érzem, nem kéne élnem. Mindent és mindenkit elrontok, bármit csinálok, az rossz. Így jobb híján gyakran már semmit sem csinálok, de az is rossz.

Ha teát főzök, elrontom, az étel megmarad, ha kupi van az a baj, ha elpakolok, az a baj.

Nem tudom, mi szeretnék lenni, azt hiszem, szakács, de semmi nem tetszik igazán.

Nem szívesen mozdulok ki, leginkább egész nap a sötétben kuksolnék zenét hallgatva, amit a kisfiam miatt persze nem teszek. Minden nap elfolytom a szomorúságot, és ez egyre rosszabb.

Kivül nem is látszik semmi, csak hogy szerény vagyok és visszafogott, néhányan látják át csak a dolgot, de teljesen senki.

Pszichológusra, pszichiáterre nincs pénzünk, épp hogy megélünk így is, meg nem is hiszek benne, hogy segíthetne.

Néha viszont (kb 2 hetente 1 nap) valami remény tölt el, akkor madarat lehetne velem fogatni, bízom a jövőben, hiszek magamban és minden elérhetőnek tűnik, de másnap reggelre ez szertefoszlik.

Ez természetes? Hisz sokáig abban a hitben éltem, hogy az, de tényleg az?

Mi van velem? És hogyan kezeljem?

Még régebben öngyilkos is próbáltam lenni, de szerencsére nem sikerült, és bár azóta is foglalkoztat, nem tenném meg, csak ha nagyon nagy a baj odabent, de mi van, ha lesz? Félek és senki nem tud segíteni...

Tényleg én vagyok a boolond és jobb lenne egy h*lyével kevesebb?? Érez/érzett valaki hasonlót?

:((


2009. júl. 21. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem akarsz szakemberhez fordulni - pedig ez lenne a helyes és eredményes - akkor legalább olvass. Ajánlom neked Hellingert, Feldmárt, Poppert, más pszichológusok írásait. Tele van a könyvesbolt. Olvashatsz a depresszióról magáról, arról, hogy mások hogyan éltek vele együtt, hogyan küzdöttek meg vele.


Küzdj magadért.

2009. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
46%

Nem vagy egyedul,sok embernek van/volt igazsagtalan es borzalmas gyerekkora ami hatassal van/lesz a kesobbi eletere.

Mindennap meg kell kuzdenunk a legnagyobb ellensegunkkel,onmagunkkal.

Nem kell feltetlenul pszichologusra gondolni,probald meg meggyogyitani magad,legalabb is en is azt teszem.

Neha van egy kis penzed vegyel magadnak konyvet peldaul a Titok cimu konyvet,tudom hogy nem vagy anyagilag a csucson de ha mindig igy gondolkodsz akkor sajnos mar csak a gondolataid miatt is ott fogsz ragadni.

de ha gondolod az interneten is keresgelhetsz.itt van peldaul egy oldal [link]

Az onsajnalat nem segit,csak ront a helyzeten.en ezert nem szoktam a multra gondolni,csak elore nezek.

Ha meg mindig lelkiterrorban elsz akkor nem fogsz tudni meggyogyulni,ha otthon mindig beledkotnek...tudom milyen erzes en is ezert hagytam el az otthonom.

lehet hogy van csaladod,de hogy szereto ferjed nincs abban biztos vagyok.

Azt mondom hogy egyedul is jobb mint egy szar kapcsolatba lenni...persze ha anyagilag fugsz tole akkor persze ez meg rosszabb....ezert kell hogy onallo legy,allj talpra,dolgozz,es kolts magadra,erzd hogy no vagy es tegyel azert hogy szepnek lasd magad!

es nem utolso sorban kezdj uj eletet egy olyan emberrel akit tenyleg erdekli hogy mi van veled es hogyan erzel.

remelem tudtam segiteni.gyogyulast kivanok es probalj meg mosolyogni es halas lenni azokert a dolgokert amit kaptal es ne azon toprengeni amiket nem.

2009. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül! Nagyon sokan vannak ugyanilyen érzésekkel. Nagyon sokszor én is. De találni kell valamit ami érdekel nagyon,és arra törekedni,hogy ez megvalósuljon.Ha gondolod én segítek neked,írj privát nekem.

Erika

2009. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kórházban vag szakrendelőben van ingyenes pszichiáter illetve pszichológus. A problémáid kibeszélése illetve gyógyszeres terápia segíthet, nem te tehetsz róla, ha így érzel, hanem a múltad és a kémia a szervezetedben. Vallásos vagy? Mert egyházi közösséget lehetne találni a plébános segítségével. Járj el a szomszédokhoz, lepd meg őket valami süteménnyel illetve találkozz kisgyerekes anyákkal a környékről. Az, hogy kövér vagy, (ha egyáltalán, és nem csak te látod úgy) az nem fontos. Én is az vagyok, na és? A kisfiad szeret téged és Te is őt, ez a legfontosabb, és az ő boldogsága a Te küldetésed.
2009. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!