Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalt valaki úgy 3. babát,...

Vállalt valaki úgy 3. babát, hogy az egyik fele nagyon akarta, a másik meg nagyon nem?

Figyelt kérdés

Jó terhességeim voltak és viszonylag könnyű szüléseim de mégis az egyik ami visszatart az pont ezek. A másik, hogy most jól keresek és nem akarnék visszacsöppenni egy 130-150ezres gyedbe. Viszont a másik oldalam meg, hogy annnnyira szeretnék még egy babát, egy kis picikét aki majd olyan cuki lesz mint a másik két gyerekem. Meg ami még valahol tudat alatt van bennem és ez így kimondva kicsit furcsa is, hogy tudom, hogy a gyerekeimnél mit rontottam el (nem nevelés, azzal nincs baj) és valami olyasmi van bennem, hogy a 3.-al annyira másképp csinálnám és de jó lenne, megnyugodna a lelkem. Szívesen látnám ahogy a nagyok ellennének a kicsivel, egyébként ők is mondogatják időnként, hogy szeretnének, csak hát sok minden szól ellene. Pl csak 2 gyerekszobánk van, akkor mindent át kellene szervezni. Férjem szerint elég nekünk a kettő, ők is néha kivisznek minket az észből. Lehet, hogy nálam ez most csak egy fellángolás de már hetek óta foglalkoztat a téma.

Aki bevállalta a 3.-at vagy nem, hasonló aggályaitok voltak nektek is?

Gyorsan leszögezném, nem a családi adókedvezmény és nem is csok miatt akarnék, ezek fel sem merültek.


2018. jún. 28. 13:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9%

"annnnyira szeretnék még egy babát, egy kis picikét aki majd olyan cuki lesz mint a másik két gyerekem."


" tudom, hogy a gyerekeimnél mit rontottam el,és valami olyasmi van bennem, hogy a 3.-al annyira másképp csinálnám és de jó lenne, megnyugodna a lelkem"


"Szívesen látnám ahogy a nagyok ellennének a kicsivel"


"Férjem szerint elég nekünk a kettő, ők is néha kivisznek minket az észből"


Ezek aztán nyomós érvek, meg nevetségesek is. Egyébként a férjed nem akar többet, mert szerinte elég a meglévő kettő is. Ez nálam azt jelentené, hogy felfogtam, nem szekurálom, nem trükközök, nem beszélem rá, elfogadom, hogy a meglévő kettő is sok neki.

2018. jún. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egy hete vagyunk 3 gyerekesek, tizenéve együtt vagyunk, és valahol mindig 3 gyerekben gondolkodtunk.


5 éve megszületett az elsö,2 éve a második és úgy éreztük elég ennyi gyerkőc nekünk.

Mindkettő lány, igy azonban ahogy nőtt a kicsi is úgy éreztük még egy kisfiúnak annyira lenne hely nálunk.


Tele voltam kétellyel, aggodalommal császárral szültem mindhármat,volt egy csomo komplikációm de végül bevállaltuk a harmadikat is.


Ma egy hete született a 3. Kislányunk a családunk kerek lett.


Kellett átalakitás a házban,az életünkben de 3 csodás kislányunk van,minden tökéletes lett.

És igen van egy dolog amit én is másképp csinálok,egyetlen dolog van de ennek az előnyét mindannyian élvezzük:


Sajnos a másik két lányunk 6 hónapos korában vissza kellett mennem dolgozni, mivel nem tudtam volna feljebb lépni vagy akár a poziciom is buktam volna. Most megengedhetem magamnak,hogy itthon legyek egy kicsit tovább és igy mindhárom gyerek több figyelmet kap...


Te-ti döntésetek, de én nem csinálnám visdza a harmadikat semmiért:)


Igénybe vesszük az adokedvezményt-de ezt mi már bőven befizettük, és nem kell a CSOK mert házunk meg ez előtt is volt...

2018. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A rosszindulatúakra meg már direkt nem válaszolok, pukkadjatok csak meg. :D
2018. jún. 29. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!