Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha anyuka új pasija a kislánnyal egy ágyban aludna?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves kislányunk, mi éppen válunk. Ha elköltözöm, akkor záros időn belül anyuka új pasija oda fog költözni. De legalábbis gyakran fog ott aludni.


Kislányunk jelenleg 1,5 éves és szeparációs szorongásos, fogzásos időszakában van, amire nem találtunk jobb megoldást, mint hogy velünk alszik a franciaágyban. Ezzel nem is lenne semmi gond, amíg nem alszik ott az "utódom". Nem hiszem, hogy egyik pillanatról a másikra vissza lehetne költöztetni a kislányt a kiságyba, meg azt se hiszem, hogy a pasi a földön aludna "illendőségből".


Már a gondolattól is kiráz a hideg, hogy egy másik pasi együtt aludjon a kislányommal. Meg szerintem ez egyáltalán nem normális, és még árthat is a kislány lelkivilágának, nem is kicsit. Mondtam is anyukának, hogy ezt nagyon nem szeretném, ha így lenne. Nem nagyon mondott rá semmit, de szerintem őt ez nem zavarná, csak nem akarja felvállalni a konfliktust, és inkább nem mondja majd meg.


Szerintetek se normális dolog ez? Lehet valamit tenni ez ellen azon kívül, hogy anyukának elmondom ezt többször?

Pszichológus véleményére is kíváncsi lennék, ha esetleg olvassa valaki a kérdést.


2018. jún. 28. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

A kislány ismeri az új férfit? Ha igen, kedveli is?

Kettejük között aludna, vagy anyuka oldalán?

2018. jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Kezdjük ott, hogy akár az új pasi hempereghet is annyira álmában, hogy letarol mindenkit... Azért kisgyerek mellett aludni nem játék. Tudom, nekem is van. Nálunk még a férjem is átköltözött másik ágyba, mert csapkod is álmában.
2018. jún. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még most gondold át, hogy elköltözöl!

Mert akár jó dolig, akár nem, ha anyukára hagyod a gyereket és nem ragaszkodsz hozzá, bizony az ilyen kaliberű kérdésekben SEMMIT SE fog érni a szavad.

2018. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy az új pasi akar-e a kislánnyal aludni?
2018. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem tetszene az ötlet, pedig anyuka vagyok.


Max úgy tudom elképzelni, hogy én alszom középen és kívül a kislányom. Vagy átmegyek én a gyerekszobába aludni a gyerekhez.


Köztem és az új párom között akkor aludhatna, ha már velünk él x ideje és és a pasival vagyok legalább egy éve.

2018. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"A kislány ismeri az új férfit? Ha igen, kedveli is?

Kettejük között aludna, vagy anyuka oldalán?"


Ismeri, meg állítólag kedvelik is egymást. De azért azt nem nevezném mély ismeretségnek, hogy 2-3 hetente összefutottak.


Hát passzolom, hogy hol aludna, ilyen részletekbe nem mentünk bele. Anyuka oldalán alvást talán még az én gyomrom is bevenné, de ezzel meg az a veszély, hogy a gyerek leeshetne az ágyról, az meg elég magas. De mondjuk anyuka beköltözhetne a fal felőli oldalra, és akkor nincs ez a veszély.

2018. jún. 28. 17:46
 7/16 A kérdező kommentje:

"Kezdjük ott, hogy akár az új pasi hempereghet is annyira álmában, hogy letarol mindenkit... Azért kisgyerek mellett aludni nem játék. Tudom, nekem is van. Nálunk még a férjem is átköltözött másik ágyba, mert csapkod is álmában."


Igen, ezzel egyetértek, tényleg nem játék. Személy szerint én egyáltalán nem támogatom a gyerekkel alvást se anyával, se apával, se senkivel. Mindenki aludjon a saját ágyában. Én inkább 6-szor oda-vissza vittem a gyereket anyához éjszaka, ha rosszul aludt.

2018. jún. 28. 17:47
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem a pasival aludna együtt, hanem az anyjával. De simán lehet, hogy az anyuka leszoktatja az együtt alvásáról, amij amúgy is hülyeség, így a pronlema meg is van oldva
2018. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

Ugye te vagy a kislány apja?

Figyelj, férfiként és kisgyerekes apaként azt mondom: hamarabb meg fog ez oldódni, mint gondolnád!

Anyukának már van új pasija. Nem azért szedte föl, és a pasi sem azért csapott le rá, hogy ő is pelenkázhassa és fürdethesse azt, aki neki senkije se.

Beszéljünk nyíltan: dugni akarnak, mint a nyulak! Ez pedig nem fog menni, ha a kislány akármelyik oldalon ott alszik mellettük. Úgyhogy anyuka és az új pasi nagy egyetértésben fogja visszaszoktatni a kislányt a saját szobájába és a saját ágyába. Ebben teljesen biztos vagyok! ;-)

2018. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Konkrétan mitől félsz vagy mi zavar? Értem, hogy idegen pasi stb. De ha együtt fognak élni elkerülhetetlen lesz a testi kontakt is (nem szexuális jelleggel).
2018. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!