Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még olyan, aki őszintén...

Van még olyan, aki őszintén be meri vállalni, hogy megbánta, hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
10 hónapos a gyerekem, és ha mélyen a szívemre teszem a kezem, szégyellem, de bevallom, hogy ha vissza tudnám forgatni az idő kerekét, akkor nem vállalnék gyereket. Pedig nem felelőtlenül 20 évesen szültem, hanem stabil 11 éves házasságba, 35 évesen. Lehet túl öreg vagyok már hozzá?

2018. júl. 1. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
vidd vissza garanciába, még benne vagy az egy éves jótállásba.
2018. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha megbántad, akkor felelőtlenül szültél. A felelős gyermekvállalás nem kor, stabil kapcsolat és pénztárca függvénye, a gyereknek tökmindegy, hogy az anyja hány éves, még az se életbevágóan lényeges szempont, hogy mennyire erős a párkapcsolata, ha szerető közeget tud számára nyújtani. Te, úgy tűnik, erre képtelen vagy, különben nem rinyálnál itt.
2018. júl. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Sosem bántam meg egyiket sem.
2018. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Kicsit késői gyerek, megszoktál egy színvonalat, egy ritmust, ez most erősen felborulhatott. Ezt is meg kellene szokni, kérdés csak az, ebben a korban mennyire vagy rugalmas. De ahogy cseperedik lazul a gyeplő, lesznek még szép pillanatok, ezt megígérem.
2018. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Szülés utáni depresszió lehet, átmeneti hangulat...

Ettől még nem vagy rossz anya. Nem ártana szakszerű segítséget kérned. De idővel elmúlik, imádni fogod a csemetét, ha kicsit nagyobb lesz, és megölel... És a füledbe súgja, hogy anya, téged szeretlek a világon a legjobban!

2018. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Én nem akonkrétan a gyerekvállalást (pedig 20 évesen szültem, tervezett volt), de sok olyan van, amit ha visszaforgathatnám az időt máshogy teszem.

Pl. Nem ment a szoptatás, így utólag már tudom hol ronthattam el.

Altatás, 1 éves koráig csak ölben aludt el, mert kicsi korában hozzászoktattam.

Olyan dolgok, amik végülis már nem számítanak, de már máshogy tenném. Ezeket "bántam meg".

2018. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Minél később vállalsz gyereket,annál több rigolyád lesz,amiből már nem engedsz vagy csak nehezen. Ennyi.

20 évesen rugalmasabb az ember a változásokra.

2018. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
#5 Ez egyébként pont nem igaz. Nem mindenki szereti meg a gyerekét, csak nézz körül pl. a családi kapcsolatok témakörében, hogy hány ilyen szülő van. Csak sajnos miután megvan a gyerek, visszacsinálni már nem lehet.
2018. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

2#Kim Jong Un-nak átadnálak egy kicsit hagy puhítson az 'ürge"


Szülés utána depresszió!

41 évesen szültem, irtó magas életszínvonal, és pörgős karrier után, ráadásul külföldön éltem.

Megmondom őszintén alig várom hogy a fiam 18 éves legyen és ne lógjon a nyakamon éjjel-nappal.

Azon kívül hogy imádom, szeretem, de még csak 4 éves és kezd sok lenni.

Szerencsére itt már most kezdődik a suli, augusztustól szóval mindkettőnknek jó lesz.

A szülés utána depresszió egy borzalmas betegség, a sarki fűszerestől- Brooke Shields-en át mindenkin átmegy.

Nem vagy túl öreg hozzá, csak furcsa, és a hormonális változásokat is nehezen szokja a szervezted az idegrendszered.

Menj el nyaralni ha tudsz, tengerpartra vagy kapcsolódj ki olyan módon ami a gyerekvállalás előtt örömet okozott neked.

Minden jót!

2018. júl. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

9 éves lesz, de sosem éreztem úgy, mint te. Olyan volt már, hogy egy-egy nagyon nehéz élethelyzetben arra gondoltam jobb lett volna, ha nem kell átélnie velem. De az is csak amiatt, mert ki akarja, hogy a gyereke sírni lássa és emiatt neki is rossz legyen?

A legnagyobb és legértékesebb kincs az életemben.

Szerintem nálad inkább az lehet a gond, hogy a megszokotthoz képest teljesen más ritmudt hozott az életedbe, de biztos vagyok benne, hogy lesz sokkal könnyebb és jobb is. Kitartás!

2018. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!